Як вибрати валізу для подорожей?

Ваша валіза – це невід'ємна річ в довгій дорозі. Але, щоб їй можна було довіряти, її точно треба вибирати з розумом. Матеріал, розміри, фурнітура і навіть колір мають значення! 

Тому, якщо Ви зібралися у подорож – спершу завітайте у торговий центр «Центральний». Він знаходиться в самому центрі Івано-Франківська, на вулиці Дністровська, 5.

Як вибрати валізу для подорожей?, фото-1

Матеріал 

Тканинні валізи з нейлону, поліестеру та поліаміду мають ряд вагомих переваг. Вони відносно легкі, тканина в хороших валізах просякнута водовідштовхувальними речовинами (саме тому не варто брати найдешевший варіант), відносно м'яка форма дає можливість «втиснути» побільше речей. Багато таких валіз мають ще одну перевагу – вона може збільшуватися в об'ємі. Поверхня такої валізи не буде дряпатися, а якщо забрудниться, її можна почистити. Проте варто пам'ятати, що ймовірність того, що чужий важкий багаж продавить вашу сумку, досить-таки велика. Тому речі що б'ються і деформуються возити в таких валізах не варто. А ось для одягу вони підходять ідеально!

Пластикові валізи теж дуже практичні і недорогі. Проте слід розуміти, що якщо виробники заощадили, вибравши дешевий пластик, то ваша дорожня «скринька» може запросто розколотися при завантаженні або розвантаженні, або тріснути під вагою інших сумок. Ще один «мінус» - такі валізи легко дряпаються, тому доведеться ретельно обмотувати їх плівкою, якщо ви хочете зберегти їх гарний вигляд якомога довше. Зате вагомий плюс пластика – це те, що він не пропускає вологу. Зараз продаються валізи з засувками замість замків-блискавок – їх виробники запевняють, що вони майже на 100 відсотків герметичні. Один з найбільш надійний варіантів – валіза з пластику з титанової крихтою. 

Шкіряна валіза – це, швидше справа престижу. Коштує вона набагато дорожче, а по практичності ні в чому не виграє: важить багато і легко дряпається. 

Внутрішній простір 

Як вибрати валізу для подорожей?, фото-2

Є кілька типів валіз, які розподіляються за об’ємом! Вони враховують стандарти з перевезення вантажів більшості авіакомпаній. Маленький чемоданчик, який ви зможете взяти з собою в літак в якості ручної поклажі, зазвичай має обсяг 20-25 літрів і висоту 45-55 сантиметрів. Як правило, така валіза легко входить в полицю над сидіннями в літаку. Проте все залежить від конкретного салону, можуть бути винятки. Середні валізи вміщають від 25 до 70 літрів, а по висоті доходять до 66 сантиметрів. Великі валізи – більше 70 літрів в об'ємі і 80 сантиметрів у висоту. Пам'ятайте, що якою б великою не була ваша валіза, у всіх авіакомпаній є свої норми за вагою та габаритами. А позначку в 32 кілограми взагалі не можна перевищувати. 

Коліщатка та упор 

Колеса – чи не найважливіший атрибут сучасної валізи. Зазвичай їх буває два або чотири. Чотириколісні моделі, як правило, підходять тільки для ідеально рівних поверхонь. Тому якщо вам потрібно добиратися до аеропорту, частину шляху тягнучи валізу по асфальту, беріть двоколісну – вона ще більш маневрена. Однак, поставивши свої речі на два колеса, вам доведеться частину ваги брати на себе, адже за всіма законами фізики ви рівномірно розподілете вагу на два боки. 

Колеса валіз виготовляють з литого силікону, напівсилікону, напівпластмаси і пластмаси. Кращі варіанти – силікон і напівсилікон. Коліщатка не гримлять на ходу, краще, якщо вони взагалі втоплені в корпус сумки і не закріплені на одній осі, а кожне окремо. Кріплення коліс повинне бути металевими. 

Упаковані валізи іноді мають властивість падати із-за того, що розбалансовані за вагою. Щоб не думати, як укласти речі так, щоб опустити центр тяжіння нижче, купуйте валізу з додатковим упором. Він може бути закріпленим або ж висувним. 

Ручки 

У правильної валізи їх кілька. Ручки з тканини або інших пластичних матеріалів повинні розташовуватися зверху і збоку. Добре, якщо вони щільні і врізані в «тіло» валізи шурупами. Все це допоможе не тільки вам, але і вантажникам, а значить, знизить ризик падіння і псування. Висувна, телескопічна ручка – це, без сумніву, найважливіша деталь для сумки на коліщатках, тому що саме вона може перетворити ваш багаж в ту саму «валізу без ручки», яку і нести неможливо, і кинути шкода. Бажано, щоб вся конструкція була металевою, а не пластиковою і повністю ховалася всередині валізи в складеному стані. Перед покупкою перевірте, чи підходить її висота вашому зросту.

Завітайте в ТЦ "Центральний", тут на першому поверсі працюють спеціалізовані торгові місця під № 2, 8, 21 та 22 з широким асортиментом валіз, сумок та рюкзаків за цінами, які Вас приємно здивують. Зокрема можна придбати валізи на колесах та без, звичайні та елітні, безпечні та функціональні, різної ваги та розмірів. 

Якщо не знаєте, що саме обрати, продавці Вам допоможуть. 

Обираючи сумку чи валізу, в першу чергу слід орієнтуватися на тривалість поїздки, на транспорт, в якому Ви будете перевозити свій багаж, а також на його вміст (крихкі речі, одяг, який не повинен пом'ятися).  

Так, наприклад, в автобусному турі по Європі більше буде зручно з дорожньою сумкою або рюкзаком. Якщо ж ви збираєтесь летіти літаком і плануєте перевозити сувеніри чи крихкі речі, то тут краще пригодиться валіза, адже ймовірність довезти цілими тендітні речі в ній набагато більша. 

Торговий центр «Центральний» відкритий для покупців щодня з 8.00 до 19.00, без перерви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 0342.ua на головний екран і бути в курсі новин?