У зв’язку з цим, спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в області закликають дотримуватися певних правил і рекомендують проводити профілактичні заходи з метою послаблення несприятливої дії високих температур.
Зокрема, в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях варто застосовувати:
– сонцезахисні пристрої на вікнах (жалюзі, штори білих тонів);
– вікна з тонованим сонцевідбиваючим (відзеркалюючим) склом;
– мобільні та стаціонарні кондиціонери;
– електричні вентилятори.
Для недопущення надходження тепла у приміщення не завадить прикріпити сонцевідбиваючі плівки на зовнішній стороні вікон.
Людям, які страждають на хронічні захворювання, особливо серцево-судинної системи, літнім людям та дітям рекомендують обмежити фізичну активність та перебування на сонці. Необхідно проконсультуватися з лікарем та виконувати його рекомендації.
З метою збільшення вологості повітря та зниження його температури у приміщеннях треба проводити вологе прибирання. Антимоскітну сітку на вікнах рекомендується періодично зволожувати для зменшення проникнення в приміщення гарячого повітря.
Найкращий час для провітрювання приміщень – нічні, ранкові та вечірні години. У інший час кватирки, фрамуги, вікна необхідно тримати зачиненими, що значно зменшить проникнення гарячого повітря всередину приміщення.
Одяг повинен добре пропускати повітря, бути легким, просторим, бажано – світлих тонів.
З метою попередження перегріву організму, періодично, особливо – після повернення з вулиці, необхідно користуватися душем. Під час відпочинку на пляжі рекомендується перебувати в тіні в головних уборах, якомога більше скоротити перебування на сонці. Найсприятливіший час перебування на пляжі – ранкові та вечірні години.
Перебуваючи на відкритому повітрі, необхідно носити головні убори, збільшити споживання питної води та рідкої їжі.
Власникам автомобілів, у яких не встановлені кондиціонери, необхідно максимально обмежити користування ними, особливо в період з 12 до 17 години.
Для попередження порушень імунної системи рекомендована вітамінна профілактика та овочеві дієти. У такі дні категорично забороняється вживання алкогольних напоїв, куріння.
При появі смогу (“задимленості”) атмосферного повітря в населених пунктах рекомендується захищатись органи дихання звичайними марлевими масками зволоженими водою, не сідати без нагальної потреби за кермо автомобіля чи іншого механічного транспортного засобу підвищеної небезпеки. При погіршенні самопочуття необхідно негайно звернутися до лікаря.