Ламаєте голову, що подарувати молодятам? А може ви наречені й хвилюєтеся, що гості подарують щось непотрібне? Тоді цей текст - для вас!
Ну яке ж весілля без подарунків? Гості хочуть, аби їхній презент став приємною несподіванкою для молодят. І щоб по кишені не вдарив. І був корисним. І мав презентабельний вигляд! А молодята мріють, аби всі подарунки, які вони отримають, знадобилися в житті, а не стояли десь на шафі, припадаючи пилом.
Догодити обом сторонам – легко. Як це зробити? Розповідають фахівці.
Скільки покласти у конверт?
Формула обрахунку проста: треба поцікавитися вартістю банкетного меню на особу в ресторані, де святкують весілля. До цієї суми, залежно від ступеня родинних зв’язків, гості додають 30 — 50%. Рідні брати, сестри, батьки множать вартість меню на два. Близькі друзі, дружки, далека родина докладає ще половину вартості “столу”.
Як це виглядає на практиці? Якщо в ресторані меню на особу коштує 1500 гривень, близький родич кладе в конверт 3 тисячі, а інші дарують по 2000 — 2500 грн. Утім кожен гість має право орієнтуватися на свою кишеню.
Чи є правила, як дарувати гроші в конверті?
Можна замовити конверт ручної роботи з вишуканим розписом. У нього, крім грошей, слід вкласти вітальну листівку з побажаннями, підписом.
Якщо гості прагнуть бути оригінальними, що можна презентувати?
Приміром, довелося виготовити на замовлення сімейну книгу-реліквію. Вона складалася з давніх рецептів страв, які готували в цій родині. Ми зібрали ці аркуші, відреставрували, сформатували, заламінували, додали архівні сімейні фото. Ось вам ідея оригінального подарунка!
Ще одним незвичним презентом може бути книга родинного дерева, у шкіряній палітурці, із фотографіями і родоводом молодят від прабабусі-прадідуся.
Раніше на весілля дарували сервізи, постіль, побутову техніку. Чи популярні досі такі подарунки?
Вони уже відійшли у минуле. Бувало, що у молодят після весілля з’являлися три праски, п’ять чайних сервізів, постільна білизна не того розміру... Тому сьогодні посуд, побутові речі, предмети інтер’єру дарують лише тоді, коли на 100% упевнені, що знають смаки молодят і що такий подарунок їм потрібен.
Якщо ви даруєте побутову техніку, то обов’язково треба докласти в окремий конверт усі гарантійні талони і чеки з магазину. А от з інших подарунків усі цінники потрібно зняти.
Сьогодні у тренді — дарувати людям емоції. Здивувати молодят, створити щось неймовірне на згадку — от що справді круто! Наприклад, мандрівка на повітряній кулі, уроки дайвінгу, прогулянка верхи, навчальний політ літаком чи сплав по річці — молодятам такий презент запам’ятається. Бо гроші розійдуться, побутова техніка колись поламається, а емоції залишаться у пам’яті надовго.
За кордоном серед наречених популярний так званий wish list — список бажаних подарунків, який складають молодята. Чи дійшла до України ця новація?
У нас такі списки поки що не дуже поширені. Хоча це зручно: молодята заздалегідь зазначають, що хотіли б отримати у подарунок, вказують модель, вартість, магазин, де можна придбати омріяну річ. І дають доступ до такого списку всім запрошеним. Ті переглядають, обирають щось, ставлять відмітку — тоді інші гості не подарують того самого.
Зручно! Українські молодята можуть скористатися такою практикою.