Частина полігонів Прикарпаття не відповідає вимогам екологічної безпеки

На території Івано-Франківської області щорічно утворюється близько 760 тис. т. твердих побутових відходів, які вивозяться на захоронення на 27 полігонів ТПВ, найбільшим з яких є Івано-Франківський полігон КП «Полігон ТПВ».

Полігони займають площу 83,0 га і в них накопичено до 25,0 млн. т. твердих побутових відходів. На даний час в області діє понад 25 суб’єктів підприємницької діяльності та приватних підприємств, які займаються збором та переробкою вторсировини, відсортованої з ТПВ, - передає 0342.ua.

"Частина полігонів області не відповідає вимогам екологічної безпеки. Окремі  полігони влаштовані на фільтруючих ґрунтах, без влаштування  водонепроникного екрану (м. Бурштин, селища Верховина, Рожнятів, Зоболотів і ін.). Частина під’їздних доріг – у незадовільному стані і потребує ремонту, а це, відповідно, негативно впливає на експлуатацію існуючої техніки та час перевезення ТПВ. Не проводиться засипка шару сміття товщиною 2,0-2,5 м землею або ізолюючим матеріалом товщиною 0,2 м. Практично всі полігони не обладнані ваннами для промивки ходової частини сміттєвозів, автомобільними вагами, реперами. У незадовільному стані перебуває і дренаж полігонів, вивіз фільтрату проводиться нерегулярно, не завершене будівництво  фільтратопроводу від полігону с. Рибне до міських очисних споруд Івано-Франківської міської ради", – розповідає керівник Управління екології та природних ресурсів Ріяфет Гасимов.

Частково роздільний збір ресурсоцінних компонентів з побутового сміття здійснюється в Івано-Франківську, Долині, Калуші, Бурштині, Городенці, Надвірній, Тлумачі, в селищах Гвіздець, Печеніжин Коломийського району, Богородчани, Верховина та ряді сіл Коломийського району.

Протягом 2014 року було відсортовано майже 20 тис. куб.м вторинної сировини. Зокрема, роздільно збираються ПЕТ-пляшка, скло, макулатура.

"Досі не вирішеним залишається питання будівництва полігонів на території Косівського району, проблема вибору і відводу земельної ділянки  для полігону ТПВ в Долині. Не вирішене питання вибору і відводу земельної ділянки під полігон ТПВ для села Отинія. Загалом стан підприємств, які експлуатують полігони і звалища ТПВ, є незадовільним. Встановлені тарифи є заниженими, що не дає змоги підприємствам розвиватися самостійно. Внаслідок цього вони є залежними від обласного екологічного фонду. А такий стан справ призведе до переповнення діючих полігонів", – наголошує Ріяфет Гасимов.

За його словами, стратегія розвитку сфери поводження з твердими побутовими відходами має бути нерозривно пов’язана з необхідністю впровадження раціональної організації роздільного збирання, сортування та переробки ТПВ.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська полігон побутовівідходи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі