• Головна
  • В Україні стартувала кампанія “StopБіль”
17:20, 14 грудня 2011 р.

В Україні стартувала кампанія “StopБіль”

В Україні розпочалася кампанія доступу до знеболення “StopБіль” (www.stopbil.in.ua), яка має на меті допомогти хворим, які потребують знеболення для полегшення симптомів невиліковних хвороб.

 

Напередодні новорічних свят ініціатори кампанії пропонують усім охочим надіслати Прем’єр-міністрові Миколі Азарову та Міністрові охорони здоров’я Олександрові Аніщенку новорічні листівки (http://stopbil.in.ua/CAPSULE_A6_toprint.pdf) із закликом забезпечити доступ до знеболення для невиліковно хворих.

На ситуацію із доступом до знеболення в Україні звернули увагу й міжнародні правозахисники. У 2011 році організація “Human Rights Watch” разом із українськими громадськими організаціями презентувала дослідження ситуації в Україні (http://www.hrw.org/sites/default/files/reports/ukraine0511ukWebVersion.pdf). “Десятки тисяч пацієнтів в Україні, що хворі на рак на пізніх стадіях, страждають без потреби від сильного болю, тому що вони не можуть отримати ефективні, безпечні та знеболювальні  засоби”, зазначалося у звіті.

 

Ініціативу громадськості із доступу до знеболення для невиліковно хворих підтримала програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Директор програми Вікторія Тимошевська пояснила: “Ми шоковані кількістю свідчень пацієнтів і їхніх рідних про той біль, що доводиться витримувати під час хвороби. Отримуючи належну медичну допомогу, невиліковно хворі мають можливість відчувати себе людьми, не приниженими болем, мають можливість жити повноцінним життям, наскільки це можливо за таких життєвих обставин. Ми будемо допомагати громадським організаціям та активістам зрушити цю проблему, щоб її було вирішено”.

 

Учасники кампанії переконані: полегшити страждання людей, хворих на рак, допоможе  реєстрація в Україні перорального морфіну. Сьогодні цей знеболювальний препарат для українських пацієнтів доступний винятково у вигляді ін’єкцій. Таблетованої форми у країні не зареєстровано – пацієнтам доводиться терпіти біль, якого завдає хвороба, і біль, спричинений ін’єкціями.

 

Упродовж десятиліть пероральний морфін залишається ключовим елементом лікування больового синдрому у випадках раку. Його внесено до основного переліку лікарських засобів Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Це означає, що пероральний морфін є найбільш ефективним, безпечним і доступним із погляду витрат лікарським засобом, зазначають ініціатори кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...