Інформація для івано-франківців про повірку квартирних лічильників

Багато абонентів КП "Івано-Франківськводоекотехпром" по-різному розуміють положення нормативних документів про порядок повірки квартирних лічильників холодної води. Зокрема, у Правилах надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (п.9) та Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (ст.28) зазначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) квартирних засобів обліку проводиться за рахунок виконавця, тощо. 

Споживачі вважають, що дана норма є посиланням на безоплатне виконання виконавцем відповідної послуги. Насправді, послуга з повірки квартирних лічильників відповідно до чинного законодавства, згідно Порядку затвердженого Постановою КМУ №869 від 01.06.2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» (зі змінами внесеними Постановою КМУ від 01.10.2014р. №532), повинна бути розрахована і включена до тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем), - пояснюють в КП "Івано-Франківськводоекотехпром".

Оскільки тариф на відповідну послугу для КП «Івано-Франківськ водоекотехпром» не встановлений, а також дані витрати Національною комісією, яка здійснює регулювання у сфері комунальних послуг, не включено до тарифу на централізоване водопостачання і водовідведення, керуючись роз’ясненням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунальних послуг, так як квартирні прилади обліку холодної води є власністю споживача, оплата цих послуг має здійснюватися споживачем окремим платежем згідно з укладеним договором між ним та виконавцем або спеціалізованою організацією.

Згідно рішення МВК №504 від 21.10.2008р. вартість повірки одного лічильника складає 25 грн, а демонтаж на повірку, транспортування та монтаж після повірки - 40 грн.

КП "Івано-Франківсьводоекотехпром" звертає увагу, що підприємство не виконує повірку, а лише організовує роботу з демонтажу-монтажу та підготовки лічильника до повірки, при цьому підприємство не забороняє споживачу самостійно виконати дані роботи. У такому випадку, необхідно лише викликати техніка з обліку по тел. 15-88 або 75-92-84 для зняття пломби з лічильника та оформлення відповідного акту. Повірка безпосередньо здійснюється спеціалістами ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».

У разі невиконання повірки, покази лічильника до уваги не беруться, а нарахування за надані послуги здійснюються за нормами споживання.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська водотехпром повірка лічильника
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі