10:22, 22 грудня 2015 р.
Поради фахівців: як не стати жертвою інтернет-шахраїв
Наближаються новорічні та різдвяні свята. Громадяни, бажаючи порадувати своїх близьких чи самих себе, планують здійснити покупки, кошти на які, можливо, відкладали кілька місяців.
Значної популярності та поширенння набуває здійснення покупок через інтернет-магазини, аукціони, дошки оголошень тощо. Передусім, це пов’язано з можливістю здійснення покупок “не виходячи з дому”, та ще й за цінами, значно нижчими, ніж у магазинах.
Проте, зростання попиту на інтернет-покупки, відсутність фізичного контакту між продавцем та покупцем, можливість бути анонімним привертає все більшу увагу не тільки добросовісних покупців, але й зловмисників, які хочуть збагатитись таким чином.
Варто знати, що шахраї працюють за двома основними схемами:
1. Обов'язкова умова - це повна або часткова передплата за товар. Після чого телефон продавця вимикається і товар не поставляється.
2. Після повної або часткової передоплати відправляється пустий пакунок чи товар неналежної якості або ж такий, що не відповідає описаним характеристикам.
Тож, щоб наші краяни не зіпсували собі святкового настрою, радимо дотримуватися таких правил.
• завжди будьте пильними при здійсненні покупок через інтернет-ресурси (магазини, аукціони, дошки оголошень, соціальні мережі та ін.). Навіть якщо ви досвідчений продавець чи покупець, при кожній новій покупці чітко дотримуйтесь правил безпеки.
• остерігайтесь значно занижених цін на товар, який ви хочете придбати.
• не купуйте те, за що просять попередню оплату, віддайте перевагу персональним зустрічам, а в разі відсутності такої можливості — скористайтеся послугами кур’єрських служб, які надають можливість розрахуватись при отриманні та перевірці товару.
• при проведенні оплати з/на банківський рахунок, перевіряйте відповідність продавця реальному одержувачу грошових коштів.
• перевірте наявні дані продавця (інтернет-ресурс, номер телефону та банківської картки) через “STOP Froud” на офіційному сайті кіберполіції України за посиланням www.cybercrime.gov.ua/pereviriti-informatsiyu, а також через пошукові системи. Зокрема, задайте в параметрах пошуку “nik” продавця, його електронну скриньку, номер телефону та банківської картки — чи не публікуються ці реквізити під різними іменами. Зверніть увагу на наявність відгуків та коментарів.
• не здійснюйте покупки через інтернет шляхом використання реквізитів банківської картки на маловідомих сайтах. Перед такими розрахунками добре вивчіть сайт, зокрема зверніть увагу на: дату реєстрації доменного імені (за допомогою Whois ресурсів), наявність інформації про суб’єкта підприємницької діяльності: чи внесено відомості про нього до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, наявність контактної інформації — фактичної адреси, номери стаціонарного телефону. Так само перевірте сайт через пошукові системи, зокрема, задайте в параметрах пошуку назву сайту, фактичну адресу — чи є за вказаною адресою та чи інша організація, чи співпадають номери телефонів. Знайдіть та почитайте з різних джерел відгуки. Не довіряйте тим відгукам, які безпосередньо залишені на самому сайті. Навіть якщо сайт є загальновідомим та перевіреним, зверніть увагу на правильність відображення його доменного імені (адрес сайту) в адресному рядку браузера. Переконайтесь, що на пристрої, через який ви плануєте використати платіжні реквізити, відсутнє шкідливе програмне забезпечення та віруси.
Краще відкрити додаткову картку для розрахунків в мережі Інтернет.
• якщо виникли сумніви у порядності продавця, краще відмовтесь від угоди.
Будьте пильні! Ваша безпека і гарний передноворічний настрій насамперед у ваших руках.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:26, 9 грудня
1
11:13, 10 грудня
live comments feed...