Франківський забудівник програв суд з ДАБІ, але ввів об'єкт в експлуатацію. Яка історія скандальної будівельної афери по вул. Ленкавського, 4а та хто за нею стоїть?

Замовник будівництва по вулиці Ленкавського, 4а в Івано-Франківську ТОВ «Кредо-ІФ» програло суд проти Держархбудінспекції. Суд визнав новобудову незаконною. Проте іванофранківці, які попалися на гачок злочинцям, досі без квартир і без грошей.

Команда проекту Побудовано в Івано-Франківську з’ясувала імена осіб, які причетні до привласнення чужого майна.

Весною 2015-го року будівництво за адресою Ленкавського, 4а стало справжнім скандалом. З’ясувалося, що квартири у новобудові отримали одразу ж кілька власників. Франківські ЗМІ повідомили, що люди придбали квартири, і опинилися без житла і грошей. Будівельна афера торкнулася більше десяти іванофранківців.

В будинку по вулиці Ленкавського, 4а розпродували одне і те ж елітне житло відразу три фірми: ТОВ «Радіоремсервіс», ТОВ «Кредо-ІФ» та ПП «Галицький двір». Власники нерухомості зрозуміли, що стали жертвами шахраїв лише тоді, коли розпочали ремонтні роботи у квартирах.

На будівельну махінацію зреагувала міліція, яка відкрила кілька кримінальних проваджень. Завдяки цьому Державна архітектурно-будівельна інспекція «прозріла», скасувала декларацію про введення будівлі в експлуатацію та оштрафувала замовника будівництва ТОВ «Кредо-ІФ» по вул. Ленкавського 4а на 109 тисяч гривень. Тоді забудівник вирішив оскаржувати штраф в суді.

У підсумку судових тяганин, Львівський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність штрафу з боку ДАБІ на суму 109 тисяч гривень за недостовірні дані у декларації про готовність об’єкту до експлуатації щодо багатоквартирного житлового будинку в місті Івано-Франківськ по вулиці Ленкавського 4а.

ТОВ «Кредо-ІФ», у декларації про початок будівельних робіт, визначив поверховість об’єкту у сім поверхів з мансардою. Проте, вже у декларації про готовність об’єкту до експлуатації, поверховість збільшилась до 9-ти поверхів з мансардою.

Хто стоїть за будівельною аферою «Ленкавського, 4а»?

ІСТОРІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Історія 0,12 га земельної ділянки і будівництво по вул.Ленкавсьокго, 4а має більше 12 років і майже десяток судових рішень. У Держкомземі ділянка зареєстрована 13 грудня 2007 р. за №261010004000288.

Далі – хронологія подій.

23 жовтня 2003 року колективне підприємство «Станіслав-рембуд» продало ТОВ «Радіоремсервіс» нежитлові приміщення столярного цеху КП «Станіслав-рембуд» по вулиці Ленкавського, 4а. Через кілька днів за ТОВ «Радіоремсервіс» зареєстровано право власності на нерухоме майно.

2 вересня 2005 року Івано-Франківська міськрада уклала договір з ТОВ «Радіоремсервіс» щодо оренди землі на вул. Ленкавського, 4а, площею 0,1155 га. Цільове призначення земельної ділянки – для переобладнання столярного цеху під офісні приміщення. 25 січня 2008 року цей договір переукладено.

11 квітня 2008 року Івано-Франківська міськрада надала дозвіл ТОВ «Радіоремсервіс» на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення загальною площею 4449 м2 в межах орендованої земельної ділянки.

23 грудня 2010 року ТОВ «Радіоремсервіс» зареєстрував право власності на об'єкт незавершеного будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Ленкавського, 4а.

У 2011 році заступник прокурора Івано-Франківська подав до суду на ТОВ «Радіоремсервіс» з вимогою визнати недійсним договір оренди землі від 25 січня 2008 року та повернути земельну ділянку у власність міста. 12 вересня 2011 року прокуратура виграє суд.

6 жовтня 2011 року Івано-Франківська міськрада з ТОВ «Кредо-ІФ» укладає договір оренди земельної ділянки за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Ленкавського, 4а для будівництва приміщення громадського призначення.

В червені 2013 року відбувається злиття ТОВ «Кредо-ІФ» та ТОВ «Радіоремсервіс». ТОВ «Радіоремсервіс» змінює назву на ТОВ «Кредо-ІФ».

В грудні 2014 року ДержАрхБудІнспекція затвердила зміни даних у декларації про початок будівельних робіт.

24 лютого 2015 року Івано-Франківська міськрада відмовила в поновлені терміну оренди земельної ділянки ТОВ «Кредо-ІФ» по вул. Ленкавського, 4 а. ТОВ «Кредо-ІФ» не розгубилося, подало до суду і виграло його.

Пізніше Івано-Франківська міськрада подає до суду з вимогою визнати недійсним договір оренди землі від 6 жовтня 2011 року та зобов'язати ТОВ «Кредо-ІФ» повернути орендовану земельну ділянку у власність міста. Міська рада у позові посилалася на «описку» в затвердженні технічної документації із землеустрою, яка була помилково видана ТОВ «Радіоремсервіс», а не ТОВ «Кредо-ІФ», що зумовлює незаконність рішення міськради. Проте у 2013 році ТОВ «Кредо-ІФ» зливається з ТОВ «Радіоремсервіс»та нівелює позовні вимоги Івано-Франківської міської ради. На основі цього, 29 грудня 2015 року Господарський суд Івано-Франківської області вирішив відмовити в задоволенні позову Івано-Франківської міської ради.

Відтак, 20 жовтня 2015 року Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення визнати поновленим договір укладений між Івано-Франківською міською радою та ТОВ «Кредо-ІФ» та передати в тимчасове користування земельну ділянку за адресою вул. Ленкавського, 4а до 10 грудня 2017 року.

При цьому, ДержАрхБудІнспекція ще у вересні 2015 року видає ТОВ «Кредо-ІФ» декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. А в січні 2016 року ДержАрхБудІнспекція розсилає прес-релізи, що замовник будівництва по вулиці Ленкавського, 4а в Івано-Франківську ТОВ «Кредо-ІФ» програло суд проти Держархбудінспекції і сплатить штраф у розмірі 109 тисяч гривень. Вітаємо, це перемога!

ПРО БУДІВЕЛЬНІ КОМПАНІЇ

1. ТОВ «Радіоремсервіс ЛТД» + ТОВ «Кредо-ІФ»

ТОВ «Кредо-ІФ» створилося 14 червня 2013 року шляхом зміни найменування ТОВ «Радіоремсервіс» та шляхом об'єднання майна та коштів для здійснення спільної діяльності з метою отримання прибутку.

2. Замовник будівництва ТОВ «Кредо-ІФ»

Саме підприємство зареєстроване 28.02.1996 року. Зараз фірма прописана за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Виговського, буд.2 квартира 1. У єдиному реєстрі юридичних осіб вказано й контактні телефони: 730873, 0506718639.

Після злиття ТОВ «Радіоремсервіс ЛТД» і ТОВ «Кредо-ІФ», фірму очолив Сергій Горблянський. Також він є одним із співзасновників фірми, проте вніс найменшу долю і без того мізерного статутного капіталу – 7 гривень 50 копійок. По 183 гривні 75 копійок до статутного фонду долучилися Олександр Кісіль, який до цього мав стосунок до ТОВ «Радіоремсервіс», та Євгеній Чежегов. Усі троє прописані в Івано-Франківську.

Загальний розмір внеску до статутного фонду ТОВ «Кредо-ІФ» становить 375 гривень.

На сьогодні щодо ТОВ «Кредо-ІФ» відкрито 6 виконавчих проваджень, а на рахунку і підприємства 30 судових процесів різних інстанцій.  До того ж, станом на 15.01.2016 р. ТОВ «Кредо-ІФ» має податковий борг.

3. ПП "Галицький двір"

Підрядник будівництва по вул. Ленкавського, 4а – приватне підприємство «Галицький двір». Створено підприємство у 1995 році. Останнє місце реєстрації – м. Івано-Франківськ, вул. Набережна, будинок 23, квартира 2. Керівник – Василь Друк.

ПП «Галицький двір» має одного засновника – це Олександра Друк. Найімовірніше, дружина керівника фірми Василя Друка.

Статутний капітал: 49 тисяч гривень.

За плечима у ПП «Галицький двір» - 20 судових процесів різних судових інстанцій. Податковий борг – відсутній.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська забудівник шахрайство суд Ленкавського 4а
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
558 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Ця історія бере початок у міському перинатальному центрі, де народився чудовий хлопчик. Біологічна мама залишила дитину в лікарні і написала заяву про відмову. Однак, на щастя, цьому хлопчику була написана гарна доля, де є батьківська любов та піклування. Хоч не рідної, проте справжньої мами… Про це розповідається на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ще в лікарні його побачила пані Ірина і вже просто не змогла лишити самого.  Як...
Пригоди
Минулої ночі на площі перед універмагом "Прикарпаття" на Дністровській згорів МАф, який там нещодавно встановили. Фото в мережі в групі Комуналка ІФ опублікував Юрій Козакевич, пише Курс "Очевидно розборки або нещасний випадок", – прокоментував пожежу Юрій Козакевич. В обласному управлінні ДСНС "Галці" повідомили, що повідомлення про пожежу надійшло о 05:53 9 грудня. Вогнем пошкоджено стіни та внутрішню частину кіоска, покрівлю поряд розташованого кіоска н...
Кримінал
До поліції звернувся 56-річний мешканець Надвірнянського району. Він розповів правоохоронцям, що його ошукали. Чоловік вирішив купити трактора через інтернет. Зателефонував до продавця. Той попросив перерахувати 32 тисячі 500 гривень завдатку. Покупець перерахував гроші на карточку. Після того він не зміг зв`язатися з продавцем трактора. Товар - не отримав. а цим фактом працівники поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримін...
Культура
Фільм, з якого у цьому році почнуться зимові свята, представляє перший трейлер історії про справжнє життя Супер Миколая та один незвичайний день сім’ї Василенків, пишуть Версії. “Цього року різдвяні свята розпочнуться з української сімейної комедії “Пригоди S Миколая”. Весела історія про те, що дива можуть змінити життя на краще. Стрічка виходить на екрани вже наступного тижня. Приємно, що зараз глядач може обрати українське кіно будь-якого жанру – адже ць...
Пригоди
На Верховинщині у одному із відпочинкових комплексів дівчина постраждала через ведмедя. Проте власниця бази відпочинку стверджує, що звір не нападав на гостю. Про інцидент, який трапився у селі Голошино, потерпіла Катерина Брикун повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі та попросила у небайдужих допомоги. Дівчина розповідає, що 30 листопада вона із друзями зупинились на базі “Християна” і ситуація з дикими тваринами там виявилася одночасно жорстоко...
Пригоди
Сьогодні, 9 грудня, близько 12:05 в Івано-Франківську на вулиці Хіміків біля магазину “Колібріс” трапилася ДТП Про це повідомляє прес-секретар патрульної поліції Івано-Франківської області Микола Гурак. В ДТП потрапили три машини: “Нісан”, “Мерседес Віто” та “БМВ”. Відомо, що автомобіль “БМВ” виїжджав з прилеглої території та не пропустив на головній дорозі “Нісан” та “Мерседес Віто”. Постраждалих немає. Читайте також:  Жінка, яку збив автомобіль у Франків...
Здоров'я
Вакцинація від дифтерії і правця необхідна не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація. Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення у державних закладах охорони здоров'я проводиться безоплатно. Днями у КНП "Міська дитяча клінічна лікарня" 18 медпрацівників отримали чергову ревакцинацію проти дифтерії та правця. Вак...
Кримінал
35-річний зловмисник спричинив тілесні ушкодження поліцейському у вигляді гематоми руки і ноги. Також пошкодив у службовому авто бокове водійське скло.  Подія сталася у смт. Перегінське, що на Рожнятівщині. 8 грудня близько 11:20 до поліції зателефонувала жінка-заявник і повідомила, що її сусід вчиняє конфлікт, взявши до рук сокиру. Поліцейські відреагували та оперативно прибули на місце події. Вийшли з машини і звернулися до порушника, який стояв спиною д...
Суспільство
За результатами перевірок Управлінням ДСНС в Івано-Франківській області подано до адміністративного суду 24 позовні заяви на повне або часткове призупинення експлуатації об’єктів, пише Курс Управління ДСНС в Івано-Франківській області перевірило торговельно-розважальні заклади, загальноосвітні та дошкільні дитячі заклади і заклади охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням. До адміністративної відповідальності притягнуто 1168 осіб. З них у дошкільних та з...