• Головна
  • Франківський забудівник програв суд з ДАБІ, але ввів об'єкт в експлуатацію. Яка історія скандальної будівельної афери по вул. Ленкавського, 4а та хто за нею стоїть?
11:28, 27 січня 2016 р.

Франківський забудівник програв суд з ДАБІ, але ввів об'єкт в експлуатацію. Яка історія скандальної будівельної афери по вул. Ленкавського, 4а та хто за нею стоїть?

Замовник будівництва по вулиці Ленкавського, 4а в Івано-Франківську ТОВ «Кредо-ІФ» програло суд проти Держархбудінспекції. Суд визнав новобудову незаконною. Проте іванофранківці, які попалися на гачок злочинцям, досі без квартир і без грошей.

Команда проекту Побудовано в Івано-Франківську з’ясувала імена осіб, які причетні до привласнення чужого майна.

Весною 2015-го року будівництво за адресою Ленкавського, 4а стало справжнім скандалом. З’ясувалося, що квартири у новобудові отримали одразу ж кілька власників. Франківські ЗМІ повідомили, що люди придбали квартири, і опинилися без житла і грошей. Будівельна афера торкнулася більше десяти іванофранківців.

В будинку по вулиці Ленкавського, 4а розпродували одне і те ж елітне житло відразу три фірми: ТОВ «Радіоремсервіс», ТОВ «Кредо-ІФ» та ПП «Галицький двір». Власники нерухомості зрозуміли, що стали жертвами шахраїв лише тоді, коли розпочали ремонтні роботи у квартирах.

На будівельну махінацію зреагувала міліція, яка відкрила кілька кримінальних проваджень. Завдяки цьому Державна архітектурно-будівельна інспекція «прозріла», скасувала декларацію про введення будівлі в експлуатацію та оштрафувала замовника будівництва ТОВ «Кредо-ІФ» по вул. Ленкавського 4а на 109 тисяч гривень. Тоді забудівник вирішив оскаржувати штраф в суді.

У підсумку судових тяганин, Львівський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність штрафу з боку ДАБІ на суму 109 тисяч гривень за недостовірні дані у декларації про готовність об’єкту до експлуатації щодо багатоквартирного житлового будинку в місті Івано-Франківськ по вулиці Ленкавського 4а.

ТОВ «Кредо-ІФ», у декларації про початок будівельних робіт, визначив поверховість об’єкту у сім поверхів з мансардою. Проте, вже у декларації про готовність об’єкту до експлуатації, поверховість збільшилась до 9-ти поверхів з мансардою.

Хто стоїть за будівельною аферою «Ленкавського, 4а»?

ІСТОРІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Історія 0,12 га земельної ділянки і будівництво по вул.Ленкавсьокго, 4а має більше 12 років і майже десяток судових рішень. У Держкомземі ділянка зареєстрована 13 грудня 2007 р. за №261010004000288.

Далі – хронологія подій.

23 жовтня 2003 року колективне підприємство «Станіслав-рембуд» продало ТОВ «Радіоремсервіс» нежитлові приміщення столярного цеху КП «Станіслав-рембуд» по вулиці Ленкавського, 4а. Через кілька днів за ТОВ «Радіоремсервіс» зареєстровано право власності на нерухоме майно.

2 вересня 2005 року Івано-Франківська міськрада уклала договір з ТОВ «Радіоремсервіс» щодо оренди землі на вул. Ленкавського, 4а, площею 0,1155 га. Цільове призначення земельної ділянки – для переобладнання столярного цеху під офісні приміщення. 25 січня 2008 року цей договір переукладено.

11 квітня 2008 року Івано-Франківська міськрада надала дозвіл ТОВ «Радіоремсервіс» на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення загальною площею 4449 м2 в межах орендованої земельної ділянки.

23 грудня 2010 року ТОВ «Радіоремсервіс» зареєстрував право власності на об'єкт незавершеного будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Ленкавського, 4а.

У 2011 році заступник прокурора Івано-Франківська подав до суду на ТОВ «Радіоремсервіс» з вимогою визнати недійсним договір оренди землі від 25 січня 2008 року та повернути земельну ділянку у власність міста. 12 вересня 2011 року прокуратура виграє суд.

6 жовтня 2011 року Івано-Франківська міськрада з ТОВ «Кредо-ІФ» укладає договір оренди земельної ділянки за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Ленкавського, 4а для будівництва приміщення громадського призначення.

В червені 2013 року відбувається злиття ТОВ «Кредо-ІФ» та ТОВ «Радіоремсервіс». ТОВ «Радіоремсервіс» змінює назву на ТОВ «Кредо-ІФ».

В грудні 2014 року ДержАрхБудІнспекція затвердила зміни даних у декларації про початок будівельних робіт.

24 лютого 2015 року Івано-Франківська міськрада відмовила в поновлені терміну оренди земельної ділянки ТОВ «Кредо-ІФ» по вул. Ленкавського, 4 а. ТОВ «Кредо-ІФ» не розгубилося, подало до суду і виграло його.

Пізніше Івано-Франківська міськрада подає до суду з вимогою визнати недійсним договір оренди землі від 6 жовтня 2011 року та зобов'язати ТОВ «Кредо-ІФ» повернути орендовану земельну ділянку у власність міста. Міська рада у позові посилалася на «описку» в затвердженні технічної документації із землеустрою, яка була помилково видана ТОВ «Радіоремсервіс», а не ТОВ «Кредо-ІФ», що зумовлює незаконність рішення міськради. Проте у 2013 році ТОВ «Кредо-ІФ» зливається з ТОВ «Радіоремсервіс»та нівелює позовні вимоги Івано-Франківської міської ради. На основі цього, 29 грудня 2015 року Господарський суд Івано-Франківської області вирішив відмовити в задоволенні позову Івано-Франківської міської ради.

Відтак, 20 жовтня 2015 року Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення визнати поновленим договір укладений між Івано-Франківською міською радою та ТОВ «Кредо-ІФ» та передати в тимчасове користування земельну ділянку за адресою вул. Ленкавського, 4а до 10 грудня 2017 року.

При цьому, ДержАрхБудІнспекція ще у вересні 2015 року видає ТОВ «Кредо-ІФ» декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. А в січні 2016 року ДержАрхБудІнспекція розсилає прес-релізи, що замовник будівництва по вулиці Ленкавського, 4а в Івано-Франківську ТОВ «Кредо-ІФ» програло суд проти Держархбудінспекції і сплатить штраф у розмірі 109 тисяч гривень. Вітаємо, це перемога!

ПРО БУДІВЕЛЬНІ КОМПАНІЇ

1. ТОВ «Радіоремсервіс ЛТД» + ТОВ «Кредо-ІФ»

ТОВ «Кредо-ІФ» створилося 14 червня 2013 року шляхом зміни найменування ТОВ «Радіоремсервіс» та шляхом об'єднання майна та коштів для здійснення спільної діяльності з метою отримання прибутку.

2. Замовник будівництва ТОВ «Кредо-ІФ»

Саме підприємство зареєстроване 28.02.1996 року. Зараз фірма прописана за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Виговського, буд.2 квартира 1. У єдиному реєстрі юридичних осіб вказано й контактні телефони: 730873, 0506718639.

Після злиття ТОВ «Радіоремсервіс ЛТД» і ТОВ «Кредо-ІФ», фірму очолив Сергій Горблянський. Також він є одним із співзасновників фірми, проте вніс найменшу долю і без того мізерного статутного капіталу – 7 гривень 50 копійок. По 183 гривні 75 копійок до статутного фонду долучилися Олександр Кісіль, який до цього мав стосунок до ТОВ «Радіоремсервіс», та Євгеній Чежегов. Усі троє прописані в Івано-Франківську.

Загальний розмір внеску до статутного фонду ТОВ «Кредо-ІФ» становить 375 гривень.

На сьогодні щодо ТОВ «Кредо-ІФ» відкрито 6 виконавчих проваджень, а на рахунку і підприємства 30 судових процесів різних інстанцій.  До того ж, станом на 15.01.2016 р. ТОВ «Кредо-ІФ» має податковий борг.

3. ПП "Галицький двір"

Підрядник будівництва по вул. Ленкавського, 4а – приватне підприємство «Галицький двір». Створено підприємство у 1995 році. Останнє місце реєстрації – м. Івано-Франківськ, вул. Набережна, будинок 23, квартира 2. Керівник – Василь Друк.

ПП «Галицький двір» має одного засновника – це Олександра Друк. Найімовірніше, дружина керівника фірми Василя Друка.

Статутний капітал: 49 тисяч гривень.

За плечима у ПП «Галицький двір» - 20 судових процесів різних судових інстанцій. Податковий борг – відсутній.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #забудівник #шахрайство #суд #Ленкавського 4а
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...