• Головна
  • Витрати природного газу на Прикарпатті зменшилися на 20%
14:20, 31 січня 2016 р.

Витрати природного газу на Прикарпатті зменшилися на 20%

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. Так, у 2015 році споживачами було використано 570 млн. куб. м газу, що на 21,6 % менше, ніж в 2014 році, та на 35,6%, ніж в 2013 році. Відповідно зменшуються і об’єми транспортування блакитного палива, а разом з ними тарифна виручка ПАТ «Івано-Франківськгаз» . Вона на 97,7 млн. гривень менша, ніж було затверджено в тарифі.

Скорочення споживання газу на Івано-Франківщині зафіксоване серед усіх категорій споживачів ПАТ «Івано-Франківськгаз».  Найбільше об’єми споживання скоротило населення - на 77,6 млн.куб.м , найменше ­– комунально-побутові споживачі – на 5,74 млн.куб.м.

Від обсягів споживання природного газу залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи в належному стані та заходів передбачених інвестпрограмою ПАТ «Івано-Франківськгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, витрат на обслуговування, ремонт, реконструкцію та модернізацію газових мереж, а також на аварійно-диспетчерські і експлуатаційні служби є тарифна виручка від транспортування газу.

Найбільше об’єми споживання скоротило населення - на 77,6 млн.куб.м , найменше ­– комунально-побутові споживачі – на 5,74 млн.куб.м

Загалом, в 2015 році обсяги транспортування  газу є на 225,8 млн.куб.м, або на 28,4% меншими, у порівнянні із затвердженими у діючих тарифах. Внаслідок чого минулого року ПАТ «Івано-Франківськгаз» недоотримало тарифної виручки у сумі 97,7 млн грн.

Щороку кількість газопроводів, які потребують значних капіталовкладеннях, зростає. Сьогодні понад 2 тис. км розподільних газопроводів є замортизованими, із них 9% технічно-непридатними і потребують негайної заміни. В той час значне зменшення обсягу споживання газу при діючому тарифі, не дозволяє компанії повноцінно виконувати інвестпрограму.

«Такий дисбаланс призводить до дефіциту коштів, необхідних для модернізації та обслуговування газових мереж регіону»,- пояснює головний інженер-заступник голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Проте незважаючи на складне фінансове становище, компанія продовжує виконувати свої зобов’язання перед споживачами, а також реалізовувати інвестпрограму в межах коштів, що надходять з діючого тарифу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #природній газ #споживання газу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...