• Головна
  • Поради як правильно зичити гроші в борг
Варто знати!
13:02, 29 січня 2016 р.

Поради як правильно зичити гроші в борг

Варто знати!

Відразу зазначу, що давати гроші в борг це невдячна справа. Швидше за все, даючи в борг, ми будемо потурати невмінню поводитися з грошима позичальникові, більше того, ми будемо заохочувати його бідність та відсутність навиків бути капітаном свого корабля під назвою «Життя».

Але тим не менш розглянемо оптимальні процедури, які важливо дотримати, даючи в борг гроші своєму знайомому.

Оформити позику можна шляхом складання простого письмового договору або розписки про отримання грошей.

В принципі, реквізити позичальника та позикодавця в цих документах однакові (ПІБ позикодавця і позичальника, місце їх реєстрації, паспортні дані). Прописку позичальника обов'язково особисто встановіть шляхом заглядання в його паспорт, оскільки це можливо знадобиться для визначення суду, до якого слід буде подавати позов про стягнення боргу. Деякі радять вказувати індивідуальний податковий номер боржника, оскільки він потрібен буде при примусовому виконанні рішення суду виконавчою службою.

Розписка, яка підтверджує боргове зобов'язання, повинна містити не тільки вказівку на отримання позичальником суми позики, а й на зобов’язання повернути отримані гроші.
Письмовий характер цих документів обумовлює відсутність необхідності засвідчувати позику у присутності свідків. Іншими словами, засвідчувати розписку про отримання грошей підписами свідків не потрібно.

Якщо сума значна, то можна також нотаріально засвідчити такий договір. І справа тут не в ступені доказової сили договору, який не засвідчений нотарем, розписки та нотаріального документа, а в тому, що повернути позику можна буде на підставі виконавчого напису нотаріуса, минаючи суд. Це значно швидше, зручніше і певною мірою дешевше.

Передавати гроші можна як готівкою, так і безготівково, використовуючи банківський рахунок (аналогічно можна передбачити і необхідність повернути гроші шляхом перерахування їх на конкретний рахунок позикодавця у банку). Передача таким шляхом нівелює можливість боржника, як би там не було, оскаржувати позику на підставі безгрошовості або стверджувати, що борг погашений.

В цій замітці описана процедура оформлення позики між фізичними особами, а питання правильного повернення грошових коштів, отриманих у борг, розглянемо в наших подальших публікаціях.

Василь МАСЮК, сімейний адвокат, кандидат юридичних наук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #борг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...