Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО)

У 1893-му році такий собі пан Тадеуш Смольоховські почав проводити ризиковані соло-виходи на зимові схили Східних Карпат, та ще двоє відчайдух з Татарова Юзеф Шнайдер і Маріан Малашиньскі почали розкатувати Карпати на лижах марки "Пан склепав з чого Бог послав", а посилав, мабуть, шось файне, бо працювали ті добродії в конторі лісничої управи.

Ретро-фото на своїй сторінці опублікував Анатолій Вакарчук, - інформує 0342.ua.

"Зимою 1897 р. Шнайдер із колегами чи то не мав шо робити, чи то вино йому червененькой шось їм помутило в копоні - взяли та зійшли на Говерлу. І було то перше зимове сходження.
А потім "как пошло, как поехало"... у 1907 році у Львові створили Карпатське Товариство Нартярське (КТН), яке нараховувало 22 завзятих нартярів та туристів, і 1-го лютого того ж року вони взяли і організовано видряпалися на полонину Гропа, 16 лютого опанували Тростян, а 9 березня знов організовано каталися Бескидами. Тяжко їм було, не було в них Соломонів та Фйолок, але хлопи були завзяті.

У січні 1908 р. КТН видало брошуру з інструкціями під назвою „Нарти та їх використання" авторства Романа Кордиса, а нартярський рух набував щораз ширшого характеру. У цьому році були створені Кола КТН у Перемишлі й Кракові. Перед початком І світової війни Клуб нараховував 403 члени. Хотілося хлопам бувати в Карпатах взимку все частіше і частіше і, кінець кінцем, за пропозицією Зиґмунта Клєменсєвіча і Романа Кордиса, було вибране Славське в Бескидах як база для виходів, де заздалегідь було домовлено про місця для ночівель, а в 1910 р. розпочалося будівництво власного схроніска."

Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО), фото-1 Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО), фото-2 Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО), фото-3 Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО), фото-4 Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО), фото-5 Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО), фото-6 Як вперше підкорювали зимову Говерлу у кінці ХІХ століття (ФОТО), фото-7
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська Говерла
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі