Житлова субсидія: економити — вигідно

Завдяки новій спрощеній системі звернення за житловими субсидіями отримати допомогу тепер максимально просто. А також стало вигідно економно споживати газ, воду, тепло та електроенергію. Кошти субсидії, що не були використані сім’єю внаслідок економного споживання послуг одного місяця, можуть бути зараховані як оплата в наступні місяці.

Заощаджені кошти можуть бути використані на погашення обов’язкової частки платежу. Або для оплати понаднормового споживання, якщо в наступному періоді споживання газу, тепла чи електроенергії значно зросте — наприклад, через різке зниження температури надворі. 

Як повідомив Міністр соціальної політики, Уряд розглядає різні варіанти використання коштів, які залишаться після опалювального сезону на рахунках людей.

«Є пропозиції монетизувати залишки субсидій, щоб люди вклали ці кошти в заходи з енергозбереження», — сказав він. Рішення ще не ухвалено — можливо, це здійснюватиметься в іншій формі, але обговорення триває. 

Фахівці Міністерства соціальної політики наголошують, що отримувачам субсидій потрібно бути уважними, бо через несплату рахунків надання субсидії може бути припинено. Для того щоб не помилятися, слід розібратися, хто та за що сплачує.

Під час призначення субсидії розраховують обов’язкову частку платежу за комунальні послуги, яку домогосподарство (сім’я) має оплачувати щомісяця протягом терміну надання допомоги. Різницю між обов’язковим платежем та вартістю послуг у межах соціальної норми житла і нормативів споживання житлово-комунальних послуг компенсує держава.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату за спожиті газ, тепло, воду та електроенергію надаються на об’єми, що дорівнюють соціальним нормативам користування житлово-комунальними послугами, та не залежить від фактичних обсягів споживання. Якщо родина споживає більше норми, субсидію їй все одно буде призначено, але всі витрати на споживання послуг понад соціальні нормативи вона має сплатити самостійно. Наприклад, якщо родина з двох осіб використала 5 куб. м гарячої води при нормі 1,6 куб. м на людину, то для оплати вартості 3,2 куб. м їй буде надано субсидію. А за понаднормові 1,8 куб. м родина повинна  сплачувати сама.

На оплату житла та опалення субсидію надають на фактичну площу, але не більшу, ніж визначено соціальною нормою. Якщо родина проживає у приміщенні, площа якого більша за цю норму, тоді їй субсидію призначають на соціальну норму, а за понаднормову площу доведеться сплачувати самостійно.

www.galychyna.if.ua
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська субсидії комунальні послуги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі