• Головна
  • Надвірнянська районна рада віддала мільйонні кошти в розпорядження влади, для задоволення її грошових апетитів
16:50, 27 лютого 2012 р.

Надвірнянська районна рада віддала мільйонні кошти в розпорядження влади, для задоволення її грошових апетитів

23 лютого 2012 року відбулась ХІ сесія Надвірнянської районної ради.

У порядку денному було близько трьох десятків питань. Основними, на думку депутатів районної ради від ВО «Свобода», були питання затвердження виконання плану соціально-економічного розвитку за 2011рік, звіт голови РДА, план соціально-економічного розвитку району на 2012 рік та передача шкільних котелень, які експлуатувало та обслуговувало комунальне підприємство районної ради «Теплокомуненорго», на баланс відділу освіти РДА.

Обговорення всіх питання проходило через постійні депутатські комісії.

Депутатська комісія соціально-економічного розвитку району та підприємництва, членами якої є два депутати від ВО «Свобода» Сергій Штогрин та Михайло Іваночко, протягом двох тижнів тричі проводила свої засідання. Комісія виявила, що впродовж року районна державна адміністрація, разом з відділом освіти, без відома депутатів районної ради, перераховувала великі суми коштів за різноманітні товари для навчальних закладів району. На думку «свободівців», відділ освіти став заручником махінацій РДА, що спричинило в кінці 2011 року значну нестачу коштів на енергоносії (близько 1,5 млн. грн.). На запитання депутатів, звідки взявся борг, заступник голови РДА Степан Іроденко відповів, що це вже традиція з року в рік не реєструвати заборгованість в кінці року, а потім ставити депутатів перед фактом, мовляв, прорахувались. Насправді в кінці року районним відділом освіти, за вказівкою РДА, всім школам, керівництво яких лояльне до влади, були виплачені премії якраз величиною суми боргу за енергоносії. Цей штучний борг та знову чомусь погано пораховані видатки бюджету відділу освіти, а саме замало заклали коштів на тепло, зате на багато більше закладено на закупівлю газу, стали основною причиною, на думку РДА, передачі шкільних котелень.

Чому саме так, з цього не зрозуміло. Адже Надвірнянське КП районної ради «Теплокомуненорго» продає гігакалорію, тобто тепло, за ціною 1114 грн, що є найдешевшою в нашій області. Виходячи з того, що РДА, при підготовці проекту бюджету на 2012 рік, заклала кошти на закупівлю газу, а на тепло кошти  практично не заклала, стає ясно, що це наперед запланована процедура. Про те, що котельні будуть забрані у районної ради, знали на другому поверсі всі ще до нового року. А депутатам тепер пояснюють, що буде велика економія. З приводу фіктивної економії, то в таблиці  чітко побачите, що економії як такої просто не існує.

 

Складові теплопостачання

Комунальне підприємсто «Теплокомуненерго»

Відділ освіти РДА, як бюджетна організація

Вартість закупівлі газу

4011 грн

4727 грн

Об’єм спожитого газу на рік

875700 м3

875700 м3

Вартість на рік

3 512 433 грн

4 139 433 грн

Перевитрати по газу

627 000 грн

Вартість 1 Гк тепла

1114 грн

1200 грн

Об’єм спожитого тепла

5633 Гк

Вартість тепла

6 275 162 грн

6 759 600 грн

Перевитрати по теплу

484 438 грн

Витрати на матеріали, зарплату, ЄСВ, господарські витрати  не зміняться.

Додатково виникне потреба залучати ліцензовану організацію (для проведення робіт, пов’язаний з допуском до газових приладів, обслуговування газового шкафного обладнання, планового та аварійного обслуговування тощо.

 

Потрібно було врахувати, що «Теплокомуненерго» за 2011 рік повертало до районного бюджету у вигляді податків 500 тисяч грн., до пенсійного фонду Надвірнянського району майже 1 млн. грн., а за рахунок рентабельності в 12% та власної дохідності проводили встановлення нового обладнання та реконструкцію старого, для прикладу в 2011році, майже на 400 тисяч грн, чого не зробить районний відділ освіти, як бюджетна організація.

При нових обставинах, щоб перекрити ту суму, яку буде переплачувати відділ освіти за енергоносії, та з ціллю «економії коштів», а також при відсутності висококваліфікованого обслуговуючого персоналу, який є в «Теплокомуненерго», можна застерегти: чи буде тепло нашим діткам у школах? Звичайно, нині обладнання працює добре, до кінця опалювального сезону проблем у відділу освіти не буде.

Відділ освіти РДА - бюджетна організація (не рентабельна) - для планової чи аварійної заміни обладнання звертатиметься  за фінансуванням до районної ради. А це додаткове навантаження на наш мізерний районний бюджет.

Не відомо ще, як буде восени при старті нового опалювального сезону? Зі слів керівника «Теплокомуненерго» Віктора Ягиша, не легко буде підготувати обладнання до нового опалювального сезону та запустити котельні без спеціалістів, яких немає у відділі освіти, які сьогодні працюють на  підприємстві «Теплокомуненерго». Чи вдасться їх втримати, чи не підуть шукати кращої долі десь за кордоном? Адже в нас спеціалісти, складається враження, не потрібні!

РДА пропонує, щоб обслуговування котелень і надалі проводило КП «Теплокомуненерго». А це означає, що все начебто як і раніше, тільки кошти на газ та електроенергію, які в складовій собівартості тепла становлять 65 відсотків, районна рада віддала в розпорядження РДА. Логіки в даному випадку жодної. Та коли влада керувалася б логікою? Їхня логіка тільки в грошових потоках, яким можна управляти в ручному режимі.

Можна тільки передбачити, що владі потрібні важелі впливу та великі грошові потоки, якими можна маніпулювати перед виборами, щоб впливати на освітян.

На останньому засіданні робочої групи «свободівці» Михайло Іваночко та Сергій Штогрин намагались переконати депутатів не ухвалювати цього рішення. Депутати вирішили, за їхніми словами (а можливо за вказівками з владних кабінетів), зробити експеримент мотивуючи, що вразі якихось проблем заберуть котельні назад.

Виникає запитання – чи буде що повертати і в якому стані? І звідки потім брати кошти на нове обладнання та ремонт старого? І найголовніше – хто буде нести персональну відповідальність?

Напевно разом із РДА всі 34 депутати, які проголосували за таке рішення на сесії районної ради.

Ми вважаємо, що директори шкіл мають займатися навчальним процесом в школах, а не займатися закупівлею газу та утриманням котелень.

Влада навмисно відволікає освітян від проблем освіти, щоб різні «табачнікі» робили те, що їм заманеться з освітою, культурою, історією, з дитячими  душами, а керівники навчальних закладів займалися тендерами закупівлі газу, вугілля тощо.

Фракція ВО «Свобода» в повному складі, а це 10 депутатів у Надвірнянській районній раді, цього питання не підтримала. Вважаємо, що в такий складний час для нашої держави та нашого району такі дорогі експерименти проводити злочинно. «Свободівці» також не підтримали затвердження звіту голови РДА та звіту соціально-економічного розвитку району за 2011рік. Основна мотивація не голосування за цей звіт – ручне управління бюджетними коштами. Адже в кінці року державним казначейством не проводились платежі. Влада пояснює, що це вказівка із Києва. Але як пояснити те, що платежі, які потрібно було провести і які вигідні владі для власного «піару» були проведені. Зрозуміло, що цим провладна Партія регіонів проводить прихований підкуп виборців, готуючись до наступних виборів.

Єдине питання, яке «свободівці» підтримали – це план соціально-економічного розвитку на 2012 рік. Але будуть пильно стежити за його виконанням та цільовим використанням коштів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...