15:21, 26 травня 2016 р.
Франківський журналіст Руслан Ганущак презентував документальний фільм з зони АТО. Відео
Сьогодні, 26 травня, відбулася презентація короткометражної документальної стрічки франківського журналіста і режисера Руслана Ганущака. Чоловік, який не перший рік перебуває у зоні воєнних дій, зняв документальний фільм про життя батальйону «Азов».
Показ документальної стрічки проходив в актовому залі Прикарпатського національного університету, ― передає 0342.ua
Не випадково презентація фільму у рідному місті режисера припала на День незалежності Грузії, адже основний мотив стрічки ― дружба між українським і грузинським народом. Історія україно-грузинської розвідувальної групи другої роти батальйону «Азов».
Події розгортаються навколо історії грузинського бійця «Азову» з позивним «Сатана», який загинув більше року тому під час операції в Широкіному. Реальна доля, реальної людини. Грузина, який покинув все у рідній державі і поїхав захищати Україну.
«Я не можу стояти осторонь тих подій, які відбуваються в моєму рідному домі. Ми можемо говорити, що це війна не в моїй країні, що цей снаряд прилетів не в мій город, але це не так», ― розповів про мотиви зйомок фільмів про війну режисер.
У презентації стрічки також взяли участь головні герої, бійці батальйону «Азов» і вдова загиблого грузинського воїна Тамара.
«У лавах полку «Азов» в зоні АТО я вже два роки. Коли ми почули, що російський агресор прийшов на Україну, ми не могли вчинити інакше ― пішли захищати наших братів. «Сатана» був моїм командиром. Знаєте, я не українець за паспортом, але зараз відчуваю себе більшим патріотом, ніж дехто, хто вигукує, випрямивши груди, «Слава Україні». На цій війні я ще раз переконався, що українці ― великий народ. Об’єднавшись, ми переможемо ворога, навіть такого сильного, як Російська Федерація», ― розповів герой фільму, підполковник грузинської армії, боєць батальйону «Азов» «Гюрза-2».
У розмові з журналістами грузинський воєнний також висловив своє незадоволення позицією української влади щодо військових з інших держав, які захищають українську територію. За його словами, немає закону чи положення, який регулює їхнє перебування в зоні АТО. По суті, до сьогодні вони рахуються нелегалами.
«Я не прошу давати нам ордени, але варто переглянути українські закони, які б регулювали дії тих іноземців, які захищають Україну проти окупантів. Дружині «Сатани», до речі, не надіслали жодного листа подяки. А його сім’я залишилась без годувальника, троє дітей без батька. Грузія ж, по відношенню до іноземців, які захищали свого часу її території поступила набагато поважливіше», ― розповів «Гюрза-2».
Також грузинський підполковник порадив тим народним депутатам, які не брали участь у бойових діях на Сході, але одягають у парламент військову форму, не плюндрувати офіцерську честь і негайно зняти камуфляжі.
«Форма ― це символ тих, хто ціною власного життя захищає життя інших», ― додав «Гюрза-2».
Мужність, патріотизм, смерть, сльози і віра. У 27 хвилинах журналіст зумів передати болючі кадри війни на Сході. Хочеться лише подякувати йому за те, що колись ці кадри будуть частиною великої української історії. Сподіваємося, що зовсім скоро її епілогом буде слово «Перемога».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
17:23, 30 листопада
2
15:08, 29 листопада
14
live comments feed...