Франківськ перший в області за поширенням наркоманії

Щорічно на офіційний облік в Україні набирається близько 4,5-5 тис. вперше виявлених хворих внаслідок вживання наркотиків. В Івано-Франківській області — 40-50 хворих з проблемами зі вживання наркотиків (2-4 на 100 тис. населення).

В Калуші на офіційному диспансерному обліку знаходиться 121 хворий з залежністю від наркотиків (92,2 на 100 тис.населення; по області – 68,9 на 100 тис. населення; по Україні 141,2 на 100 тис. населення), пише 0342.ua з посиланням на Вікна.

Місто Калуш по поширеності наркоманії займає друге місце в області після Івано-Франківська (92,2 на 100 тис.населення проти 152,0 на 100 тис.населення в обласному центрі).
Причини вживання наркотиків:

  • нездорова атмосфера в сім’ї, проживання в сім’ї наркоманів або алкоголіків;
  • ігнорування відношення близьких де проблеми із вживанням наркотиків;
  • пережите сексуальне, емоційне або фізичне насилля;
  • виховання в середовищі наркоманів (вулиця, сім’я);
  • почуття страху, розчарування, надмірна агресивність.

Медики стверджують, що існує багато ознак, по яких можна визначити, що підліток на шляху до наркоманії. Це зокрема, зниження успішності, безпричинні пропуски занять, часті сварки в школі, в сім’ї; відмова від загально-прийнятих норм поведінки в школі, на вулиці; поява нових невідомих друзів; прихованість, часті депресії; постійна потреба в грошах, постійна безпричинна відсутність дома.

”Зберегти суспільство від наркоманії  складне завдання. Вчені прийшли до висновку, що всі програми (державні, шкільні, ітд.) малоефективні. Людство само повинно зрозуміти про неприйнятність вживання наркотиків і допомогти в цьому повинна  сім’я, школа, суспільство, медицина. Запобігти біді завжди легше ніж потім виправити її наслідки, а наслідки як правило є незворотніми. Тому, якщо виникли навіть найменші натяки, на вище перераховані ознаки, звертайтеся до спеціалістів. Але далеко не всі особи, що вживають наркотичні засоби звертаються за медичною допомогою”, — акцентує Богдан Семаньків.

За його словами, краща профілактика наркозалежності — здоровий спосіб життя. Саме він є однією з основних умов збереження здоров’я людини. А здоров’я — це основа реалізації фізичних і психічних можливостей і здібностей особистості.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська наркоманія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі