Обсерваторію на горі Піп Іван відбудовують

Днями відбулося 10-те ювілейне засідання щодо відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Міжнародний проект з відновлення обсерваторії реалізовує спільно Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника і Варшавський університет за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.

Роботу засідання з метою ознайомлення з процесом відбудови найвищого високогірного наукового об'єкту України - астрономічно-метеорологічної обсерваторії, відкрив ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда.

На засіданні виступили начальник відділу польської культурної спадщини за кордоном департаменту культурної спадщини Міністерства культури і національної спадщини РП Міхал Міхальські, заступник голови обласної ради, депутат облради Сергій Басараб, консул, радник – керівник юридичного відділу і консульської опіки Генерального консульства РП у м. Львів Влодзімеж Сулгостовські, проректор з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку, кандидат юридичних наук, професор Ярослав Шинкарук, архітектор Володимир Ідак, інженер ЮрійЛукашук, директор Івано-Франківської філії Державне підприємство Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІМПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя Михайло Онуфрак, директор Карпатського національного природного парку Володимир Слободян, архітектор, представник студіуму Східної Європи Войцєх Вулковські, перший заступник голови Наглядової ради університету, генеральний директор ТОВ «Житлобуд Серівс Плюс» Ігор Олійник, начальник УДСНС у Івано-Франківській області Володимир Чернецький, експерт проекту Гжегож Худзік та інші.

В засіданні взяли участь голова Верховинської РДА Олег Лютий, заступник голови РДА Світлана Уршеджук, заступник голови районної ради Іван Маківничук, директор пивоварні Олексій Харук.

Ігор Цепенда у своєму виступі розповів, що під час візиту віце-прем'єра, міністра вищої освіти і науки Республіки Польща Ярослава Говіна в Україну, відбулося сходження на гору Піп Іван (2028 м, Чорногірський хребет, Карпати) з метою переглянути виконання робіт із відновлення обсерваторії. Експерти мали можливість протягом двох тижнів оцінити виконані роботи. Їх необхідно виконати у стислі терміни, оскільки висока гірська місцевість вразлива до нестійких погодних умов. Практично тільки літні місяці можливо використовувати для ремонтних робіт приміщення.

Міхал Міхальські та та Войцєх Вулковські окреслили ряд робіт, які потрібно зробити до 1 вересня 2016 року, та наступний рік, а це - водопровід, очищення об’єкту для подальших робіт, отеплення, гідроізоляцію, встановлення огорожі, проведення електропроводки, встановлення рекламних та інформаційних стендів із правил поведінки відвідувачів на горі Піп Іван, громовідвід та інше.

Проблемним питанням залишається культура туристів (сміття, заїзди машин, відсутність туалетів і т.д.).

Олег Лютий вітаючи учасників засідання подякував за візит консулу та всім представникам ПР за приїзд, який важливий для розвитку району. Він також висловив вдячність Ігорю Цепенді за конструктивну співпрацю, яка дає позитивні результати. «Після кожної зустрічі є результати, - наголосив Олег Лютий. – Ми впевнено рухаємося від наміченого до реалізації».

Підсумовуючи роботу засідання, учасники позитивно оцінили стан виконаних робіт та накреслили шляхи реалізації наступних етапів відбудови обсерваторії.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська обсерваторія піп Іван
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі