• Головна
  • Відпочинок у Карпатах: рафтинг на ріці Прут
Активний відпочинок
16:35, 29 липня 2016 р.

Відпочинок у Карпатах: рафтинг на ріці Прут

Активний відпочинок
Рафтинг на Пруті називають одним з найтриваліших та найскладніших для проходження серед всіх річок Українських Карпат. Де на Пруті не варто ґав ловити, а варто міцніше тримати весло — далі.

Ще кілька років — і словосполучення “рафтинг у Карпатах” буде сприйматись майже так само, як “гірськолижний відпочинок в Карпатах”. Сплави чимдалі стають популярнішими, береги Черемошу, Опору, Стрию, Пруту та інших рік на час травневих вихідних та в перший місяць літа густонаселені туристами, кемпінгами, тренувальними таборами.

Більшість з них радо зустрічають новачків, пропонують короткі програми для сплавів — одно- та триденні. Який маршрут обрати — повільний сплав за течією Дністра, більш інтенсивний — наріці Опір, чи проходження порогів у стрімких та бурхливих Черемоші та Пруті?

Сплав на Пруті: де, коли і чого чекати?

Прут має вузьке русло. Це за всіма параметрами гірська ріка “з характером” — бурхлива течія, пороги, перекати та каміння, розкидане то тут, то там.

Умовно, сплав на Пруті можна розбити на три ділянки:

  • Ворохта — Яремче
  • Яремче — Делятин
  • Делятин — Чернівці.

Перший використовується найчастіше. Його довжина — приблизно 40 км, на яких вам зустрінеться нескінченна вервечка порогів, що потребуватимуть пильності, обережності та впевненості у роботі з веслом.

Для рафтингу на високій воді ділянка Ворохта-Яремче — найскладніша, але тому й найцікавіша. Проходження цієї ділянки непрофесіоналами дозволене, з міркувань особистої безпеки, лише в період невисокого рівня води, тобто протягом літа та в перші місяці осені.

40 км, на яких вам зустрінеться нескінченна вервечка порогів, що потребуватимуть пильності, обережності та впевненості у роботі з веслом

На відміну від інших карпатських річок, придатних для рафтингу/сплаву, Прут влітку не міліє до непрохідності. Щоправда, на великих плавзасобах, катамаранах та рафтах подолати пороги таки стає неможливо.

Оптимальні для сплаву в цю пору року — маневрені байдарки з низькою осадкою. Плюс, легка вага плавзасобу зумовлює динамічний та достатньо напружений характер сплаву — у вас просто не буде часу розслабитись!

Ділянка Яремче-Делятин має приблизно 14 км завдовжки. Складність порогів середня. Незважаючи на те, що ухил річки дещо меншає, течія лишається доволі швидкою. Притиски, локальні зливи чергуються з ділянками гладкої води.

Найдовша ділянка — від Делятину до Чернівців має 157 км! На початку Делятину річка розходиться на два рукави. Уважно проходимо місце їх злиття. Далі — тільки нескладні шивери, що чергуються з гладкою водою. Річка тут стає помітно спокійнішою, береги значно нижчі, ніж на попередніх ділянках.

Таким чином, загальна протяжність сплаву може сягати понад 180 км! А це, щонайменше, 7-10 діб водного походу!

Проходження водоспаду Пробій: не для новачків

Водоспад Пробій, що у Яремче, має більш як 8-метрову висоту падіння води. Але до самого водоспаду ще треба дістатись: йому передує Прикарпатський поріг, бочки, брили, зливи, поріг Довбуша і решта перепон, з якими новачкам краще справи не мати!

Зазвичай, маршрути сплавів на ділянці Ворохта-Яремче завершуються на безпечній відстані від Пробія, вище за течією. Проте у виняткових випадках — наприклад, під час змагань та в умовах існування надійної страховки від рятувальників, водоспад проходять групами та індивідуально, використовуючи для цього рафти, катамарани, каяки.

Участь у проходженні водоспаду Пробій рекомендована виключно тим спортсменам, які мають досвід водних походів IV категорії складності.

Слід зауважити, що туристам, які триматимуть весло перший раз у житті, сплави від Ворохти до Яремче краще виконувати при низькому рівні води. З першого погляду не відрізните “низький” рівень від “високого”? Спитайте поради в інструкторів або слідкуйте за повідомленнями гідрометцентру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #Прут #Рафтинг #гірські річки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...