• Головна
  • Сьогодні в Івано-Франківськ приїхав луганчанин, боєць "АЗОВу" з позивним "Танцор"
14:20, 29 вересня 2016 р.

Сьогодні в Івано-Франківськ приїхав луганчанин, боєць "АЗОВу" з позивним "Танцор"

Сьогодні до Івано-Франківська приїхав 24-річний луганчанин, учасник АТО з позивним "Танцор", який у 2014-2015 роках був добровольцем у полку "АЗОВ" і пройшов бої в Іловайську та Широкіно. Метою приїзду молодого бійця є це підтримка побратимів, котрі сьогодні на теренах Прикарпаття проходять тренінг з подолання бойового шоку та посттравматичного стресового розладу після бойових дій.

Нагадаємо, що програма тренінгу розроблена датським психотерапевтом Дітті Марчер на основі колосального досвіду у роботі із солдатами, що пройшли Балканську війну, війну в Югославії, В'єтнамі, Іраці та Сомалі, а також у роботі з ліванськими та палестинськими біженцями, інформує 0342.ua.

Олексій (ім'я бійця — ред.) сам пройшов реабілітацію за цією програмою і вона допомогла йому перемкнутися з військового режиму на громадський та сприймати суспільство таким, яке воно є. Сьогодні боєць виступатиме в ролі тренера, допомагатиме вести групу, спілкуватиметься з побратимами та допомагатиме їм знайти інструменти для подолання наявних проблем.

Як зазначає "Танцор", якщо на війні є тільки чорне і біле, є твій ворог і твої брати, то серед цивільного населення не зрозуміло хто твій ворог. 95% конфліктів трапляються через нерозуміння одне одного. Тому свою думку потрібно вміти доносити. І вміти робити це правильно. Програма в цьому допомагає. 

"В програмі "рівний-рівному" є моменти, які допомагають знайти спільну мову з хлопцями. Тільки людина, яка пережила все те, що й ти, отримала такі ж травми, може тебе зрозуміти. Спочатку я був як "пацієнт", сьогодні я — "доктор". Я цю програму протестував на собі і вона справді діє, допомагає. До цього (до реабілітації — ред.) я не міг зрозуміти, чому, коли одні воюють з ворогом, інші — розважаються, запускають салюти. Чому більшість людей такі пасивні, чому вони не розуміють тієї сили, яку ми витратили, того здоров'я, яке ми там залишили, тих смертей?... І це дуже сильно дратувало. Після програми я зрозумів: стреси, які я пережив, мене змінили, змінилося моє сприйняття. Я в певній мірі почав розуміти людей, які живуть тут, в спокої. Попри те, що в країні йде війна, люди мають моральне право і на відпочинок. Для того і є армія, котра захищає тих, хто живе тут — на мирній території, захищає інтереси нації. Для того бійці і воюють на Сході, щоб ми могли спокійно жити. Але жити, не як споживачі, а як активні громадяни. Бо більшість, отримуючи паспорт громадянина України, кричать про свої права і те, що їм держава повинна дати, але в цей же час часто забувають про свої обов'язки, наприклад, як такий, що потрібно захищати свою Батьківщину. Для того, щоб щось отримати від суспільства, ти повинен і щось дати цьому суспільству", — розповідає Олексій. 

Попри те, що в країні йде війна, люди мають моральне право і на відпочинок

Програма подолання бойового шоку і психологічних травм розписана на чотири модулі. Зараз бійці проходять третій, найважливіший модуль, в ході якого будуть розкриватися багато шокових травм, з ними працюватимуть, розбиратимуть їх і даватимуть інструменти для їх подолання. Ця програма допомагає адаптуватися до мирного життя.

Ця війна допомогла Олексію зрозуміти, що будівництво країни починається не тільки при захисті своєї Батьківщини, але й в розбудові суспільства, громади як такої в середині країни. Тож сьогодні боєць з позивним "Танцор" займається активною громадською діяльністю. Є учасником скаутської організації "Пласт", займається патріотичним вихованням дітей, а також є ментором Української академії лідерства, яка займається особистісним та соціальним розвитком людини. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #Танцор #АТО #Азов #реабілітаціябійців #рівний-рівному
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...