• Головна
  • Як не потрапити "на гачок" інтернет-шахраїв. Поради правоохоронців
20:00, 17 жовтня 2016 р.

Як не потрапити "на гачок" інтернет-шахраїв. Поради правоохоронців

Останнім часом почастішали випадки шахрайств, вчинених через розсилку повідомлень у соцмережах — зокрема, у "ВКонтакте". 

Зловмисники зламують сторінки користувачів та надсилають їхнім друзям прохання поповнити рахунок чи зробити якийсь грошовий переказ. Зрештою люди залишаються ні з чим. 0342.ua поцікавились у правоохоронців — Карпатського управління кіберполіції, як же уникнути подібних випадків, і склали своєрідний перелік корисних порад.

Перше. Завжди використовуйте для доступу до сторінки складні паролі, мінімальна рекомендована довжина яких — 15 символів. Це має бути змішана цифро-літерна комбінація, зі спеціальними символами різного регістру (великі та малі символи). Уникайте застосування раніше використаних та легко вгадуваних паролів (дата народження, номер телефону, різні імена тощо). Не ставте однаковий пароль для доступу до декількох облікових записів.

Друге. Якщо Ви заходите в інтернет із загальнодоступного комп’ютера, перед входом в обліковий запис відмовляйтеся від збереження паролів, обирайте позначку "чужий комп’ютер" та завжди в кінці натискайте кнопку "Вийти". Регулярно видаляйте дані форм, паролі, файли cookie й очищайте кеш у веб-переглядачі, особливо на загальнодоступному комп’ютері.

Третє. Використовуйте двоетапну аутентифікацію. Двоетапна перевірка – це додатковий рівень захисту облікового запису, оскільки для входу, окрім паролю, необхідно ввести ще й код, який надійде в смс-повідомленні на прикріплений мобільний номер чи на мобільний додаток. Особливістю такого рівня захисту є можливість налаштувати його так, що додатковий код буде треба вводити лише при спробі входу до облікового запису з іншого пристрою чи мережі.

Четверте. Регулярно оновлюйте параметри відновлення облікового запису, щоб вони завжди були актуальні. Це допоможе увійти в обліковий запис, якщо Ви втратите до нього доступ. Переконайтеся, що маєте доступ до електронної адреси та мобільного номеру, вказаних як можливість для відновлення. Відповідь на "таємне запитання" має бути легко запам'ятати Вам, проте важко чи неможливо вгадати іншим.

І п'яте. Не використовуйте для доступу до облікових записів програми (для ПК) чи мобільні додатки (для планшетів, смартфонів) сторонніх виробників. Не надавайте доступ до своїх облікових даних стороннім додаткам, наприклад, для авторизації на маловідомих сайтах шляхом використання функції "Увійти через VК, Google, FB, OK".

Окрема найважливіша порада, про яку здебільшого забувають усі жертви інтернет-шахрайства — якщо Ваш друг чи родич пише Вам і просить грошей, спершу візміть і зателефонуйте йому. А краще — зайдіть до нього і перепитайте все.

Будьте обережні та не довіряйте записам у соціальних мережах, поки не почуєте інформацію від живої людини. Це найнадійніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #шахраї #соцмережі #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...