
14:35, 9 листопада 2016 р.
Відомі франківці і студенти писали диктант національної єдності. Фото
Сьогодні, 9 листопада, всі бажаючі могли долучитися до написання Всеукраїнського диктаннту національної єдності, що транслювався в прямому ефірі на «Українському радіо». Франківчани не стали виключенням, знайшлося чимало охочих написати разом з усім україномовним світом радіодиктант.
«Українське радіо» започаткувало акцію ще 2000-го року. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову. Диктнат пишуть не лише в Україні, а й її межами. Минулого року до редакції «Українського радіо» надійшли тисячі листів, написаних представниками україномовної діаспори з Німеччини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду та інших країн.
Писали в аудиторії Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. До заходу долучилися відомі письменники родом з Прикарпаття ― Володимир Єшкілєв та Ольга Деркачова. Також диктант писали відомі журналісти Ольга Бабій, генеральний директор Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» та Галина Держипільська, генеральний директор ОДТРК «Карпати», представники ректорату ПНУ ім.В.Стефаника, викладачі та студенти.
Рівно об 11:30 «Українське радіо» почало трансляцію у прямому ефірі Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Телеканал «UА:Перший» в ефірі перекладав диктант мовою жестів.
Диктуватиме сам укладач тексту диктанту, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.
Усі, хто писав радіодиктант, зможуть надіслати його на перевірку до редакції «Українського радіо» або дочекатися, поки текст з’явиться на сайті й перевірити власноруч. Паперові листи треба надсилати на адресу Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001; електронні – [email protected]. У випадку паперових версій, перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). Електронні листи мають містити відскановані чи сфотографовані копії написаних від руки диктантів і бути надісланими не пізніше 12:00, 10 листопада.
Одним із осередків написання диктанту став Національний прес-центр телебачення і радіомовлення України на Хрещатику, 26, де писали музиканти гурту KOZAK SYSTEM, Тетяна Піскарьова, Жанна Боднарук; письменники Василь Шкляр, Борис Гуменюк, Андрій Курков, Любко Дереш; громадські діячі - генеральний директор Центру української культури та мистецтва Світлана Долеско, директор Національного заповідника «Вишгород» Влада Литовченко, волонтер, президент мистецької агенції «Територія А» Анжеліка Рудницька, представники влади ― перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак та інші.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Пол Ратт та Джек Блек вирішили власноруч перезняти культовий фільм. Про що буде нова “Анаконда” та чому всі її так чекають?
Новини компаній
15:00
23 грудня
1 Гбіт/с – новий стандарт швидкості Укртелеком
Новини компаній
11:00
23 грудня
10:04
23 грудня
Оголошення
19:05, Сьогодні
19:05, Сьогодні
1
09:22, 20 грудня
9
15:58, 23 грудня
16:27, 22 грудня

Коментарі