Які вакцини вже є на ринку України і скільки вони коштують

Вакцинувати чи ні? Це питання останнім часом все більше турбує українців. Хтось переконаний, що це життєва необхідність, а хтось з великою недовірою ставиться до сьогоднішньої вакцинації в Україні і пише відмову від щеплення свого малюка. При цьому, не довіряючи якості вакцин, які закуповує МОЗ, батьки воліють купувати необхідні препарати самостійно і прищеплювати дітей у лікарів, яким довіряють більше.

Чому щеплення є такою необхідністю і скільки коштують вакцини від тих чи інших хвороб, 0342.ua поцікавився у дитячого імунолога приватної поліклініки Івано-Франківська Ірини Федорин.

"Я однозначно раджу всім батькам вакцинувати дітей. Краще хворобу попередити, аніж її лікувати. Є основна вакцинація, яка входить у календар щеплень, затверджений МОЗом, а також додаткова, яка не входить до календаря, але рекомендована діткам з хронічною патологією, наприклад хронічна бронхіальна астма, цукровий діабет, муковисцидоз, деякі імунодифіцити, зокрема вроджені, та ряд інших захворювань. В Івано-Франківську, як і по всій Україні в цілому, випадків вроджених імунодифіцитів не так вже й багато. Але є й важкі генетичні захворювання, які обов'язково потребують ведення дитини імунологом. Такі дітки знаходяться на диспансерному нагляді і щомісяця повинні навідуватися до спеціаліста. Довший час в Україні не було обов'язкових вакцин, графіки порушилися. Проте зараз в Україну завезли майже всі вакцини", — наголошує імунолог.

За її словами, обов'язковою є вакцинація від дуже страшних хвороб, після яких можна померти або залишитися інвалідом на усе життя. Наприклад, якщо дитина перехворіла поліомілітом і, в кращому випадку, вижила, то вона залишається інвалідом у візку. Від дифтерії 80-90% — летальні випадки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Немодна вакцинація. Що потрібно прикарпатським мамам знати про поліомієліт

"Вакцини від дифтерії сьогодні є в наявності, як для дітей, так і для дорослих. Дорослі повинні вакцинуватися раз на 10 років, діти  — за графіком щеплень", — нагадує лікар.

Імунітет виробляється тоді, коли дитина перехворіє захворювання. Але не від віку!

Кілька місяців тому, гортаючи стрічку новин у соцмережі, натрапила на запис, у якому йшлося про те, що через відсутність необхідних вакцин в Україні, дітей не прищеплюють вчасно. Та при досягненні певного віку, вже навіть і при наявності вакцини, щепити дитину не потрібно, адже "переросла" той період. Чи так це, уточнюю у Ірини Ярославівни:

"Імунітет виробляється тоді, коли дитина перехворіє захворювання. Але не від віку. Тому якщо збився графік щеплень, то слід звернутися до імунолога, який розпише дитині індивідуальний графік з урахуванням збою. Через відсутність вакцин, яка була до цього часу, в місті наразі велика кількість недовакцинованих дітей. Зараз вакцини є, відповідно ми дощеплюємо дітей. Це є обов'язково."

ДО ТЕМИ: Вакцинація в інфографіці

Існує кілька видів вакцин. Зокрема, моновакцини — від одного збудника хвороби, і є полівакцини — від кількох збудників хвороб. Відповідно і ціни на такі вакцини залежать від кількості збудників, від яких вакцина захищає.

Бустрикс Поліо — комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку та поліоміліту. Робиться з 4-річного віку. Приблизна ціна вакцини на ринку — 460 грн.

Інфанрикс — вакцина бельгійського виробництва (найкраща за словами Федорин) від дифтерії, правця, кашлюку та поліоміліту. На сьогоднішній день її в Україні немає та не буде до 2018 року. Але є схожа до інфанриксу вакцина французького виробництва: 

Пентаксин — вакцина, яка включає 5 складинків. Але ця вакцина обмежена по віку. Її необхідно робити до 5-річного віку, адже до її компонентів входить гемофільна інфекція. А після 5-річного віку вакцинація від гемофільної інфекції у наш календар щеплень не входить. Але проти неї можна робити додаткове щеплення, за бажанням батьків. Приблизна ціна вакцини на ринку — 400-500 грн.

Превінар-13 — додаткова вакцина від пневмококової інфекції американського виробництва. Призначена для дітей, які часто хворіють запаленнями легень, бронхітами, запаленнями вушок, ангінами. Робиться 1 раз на все життя після 2-річного віку, а якщо до 2-х років, то — 4 рази. Приблизна ціна вакцини на ринку — 1616 грн. 

Енджерикс — вакцина від вірусного гепатиру В. Її приблизна ціна на ринку — в межах 100 грн. 

Пріорікс — вакцина від кіру, краснухи, парориту бельгійського виробництва. Вакцина, як зазначає імунолог, хороша і реакції не дає. Приблизна її ціна на ринку — 230 — 235 грн.

Ротарикс — вакцина від ротовірусної інфекції. Але її можна прищепити тільки до 24-тижневого віку немовляти. Коли дитина має більше 24 тижнів, ця вакцина вже не підходить. Приблизна ціна вакцини на ринку — 425 грн. 

Варилрикс — жива вакцина для профілактики вітряної віспи. Робиться з 1-річного віку. Коштує приблизно 383 грн. 

Синфлорикс — така ж вакцина від пневмокока, як і Превінар-13. Але Синфлорикс має менше штамів пневмокону (7), ніж Превінар (13). Приблизна ціна вакцини на ринку — 620 грн.

Церварикс — вакцина від папіломавірусу, який викликає рак шийки матки. Щепиться з 9-річного віку. Коштує на ринку приблизно 550 грн.

Хіберикс — вакцина від гемофільної інфекції, менінгококу, пневмонії. ЇЇ на українському ринку на сьогоднішній день немає.

Твінрикс — вакцина для профілактики вірусних гепатитів А і B. Коштує на ринку приблизно — 720 грн. 

Хаврекс — додаткова вакцина для профілактики вірусних гепатитів А. Щеплення від гепатиту А не входить до основного календаря щеплень, тому є додатковим, по бажанню батьків. Приблизна ціна вакцини на ринку — 290 грн.

Вакцина від грипу коштує в межах 200 грн. На сьогоднішній день вже повинна бути у продажі.

ВАРТО ЗНАТИ! При купівлі вакцини для профілактики грипу з собою необхідно мати термоконтейнер з холодоелементами

ДО ТЕМИ: Франківцям радять щепитись від грипу. Чому?

при копіюванні матеріалів посилання на 0342.ua у першому чи другому абзаці обов'язкове!
Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська вакцинація вакцина ціна імунолог ІринаФедорин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі