14:54, 27 січня 2017 р.
У кожній десятій криниці — непридатна для споживання вода
Спеціалісти ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» обстежили 852 індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітьми віком до 3-х років. Було проведено 1298 досліджень за санітарно-хімічними показниками, з них 131 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 10,0%.
Як повідомили в Івано-Франківському лабораторному центрі МОЗ, вміст нітратів виявлено у 126 пробах. За бактеріологічними показниками досліджено 34 проби, з них — 10 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 29,4%.
Фахівці лабораторій обстежили 3 громадських каптажі, за санітарно-хімічними показниками досліджено 15 проб, із них в 2 пробах виявлено перевищення за вмістом нітратів. За бактеріологічними показниками досліджено 13 проби, всі дослідження в межах норми.
Із громадських колодязів досліджено 103 проби за санітарно-хімічними показниками, з них 42 не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 40,8%. Вміст нітратів виявлено у 38 пробах. За бактеріологічними показниками досліджено 105 проби, з них — 18 не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, що становить 17,1%.
Спеціаліста ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» проводили саносвітня роботу, а саме: 1 виступ на телебаченні, прочитано 9 лекцій населенню і підготовлено 16 санбюлетенів.
З метою посилення епідеміологічного нагляду та попередження захворювання на метгемоглобінемію направлено рекомендовані листи головам сільських рад та мешканцям, де було виявлено перевищення вмісту нітратів в питній воді індивідуальних криниць. У вищезазначених листах повідомлено про необхідність проведення очистки та знезараження колодязів.
Постійно проводиться роз’яснювальна робота з батьками дітей віком до 3-х років, в криницях яких було виявлено нестандартні зразки води за санітарно–хімічними показниками (підвищений вміст нітратів). Використання такої води є неприпустимим для приготування дитячого харчування, необхідно проводити чистки і знезараження індивідуальних криниць та повторні лабораторні дослідження питної води.
Фахівці лабораторного центру повторно нагадують, що основними заходами по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років є використання для приготування їжі та питних цілей води гарантованої якості, а саме — бутильованої води.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...