• Головна
  • Криза в Івано-Франківському міському суді. Чого чекати тим, чиї справи розглядатимуться найближчим часом?
12:55, 27 лютого 2017 р.

Криза в Івано-Франківському міському суді. Чого чекати тим, чиї справи розглядатимуться найближчим часом?

У зв'язку з масовим закінченням терміну повноважень в суддів Івано-Франківського міського суду, установа переживає катастрофічну їх нестачу. При чому, в подальшому ситуація обіцяє загостритися ще більше. Про те, як це позначиться на роботі суду, представникам ЗМІ розповіли на прес-конференції сьогодні, 27 лютого.

Оскільки суддям, обраним на строк 5 років, не продовжують їх повноваження, то вони не можуть виконувати свій прямий обов'язок — здійснювати судочинство. У Івано-Франківську таких людей 10-ро, вони продовжують отримувати зарплатню та зберігають статус суддів, проте здійснювати судочинство без проходження кваліфікаційного оцінювання не можуть — інформує 0342.ua з посиланням на голову Івано-Франківського міського суду Тараса Антоняка. 

Нагадаємо, що подібні проблеми виникають і в Апеляційному суді івано-Франківської області, який наприкінці минулого року залишився без 12 суддів, що призвело до скорочення суддівського штату майже вдвічі. Це негативно позначиться на строках розгляду справ і не тільки.

«Для належної роботи суду такого міста як Івано-Франківськ, потрібно 25-27 суддів. Тоді його робота буде належною, строки розгляду справ не порушуватимуться... Зараз зі штату Івано-Франківського міського суду, що складає 21 суддю, фактично не працюють 12 з них», пояснює Тарас Антоняк.
З них 3-4 судді-криміналісти, 2-3 судді, що розглядають цивільні справи та 2-є суддів-слідчих, що приймають запобіжні заходи, санкції та контролюють досудове слідство. Така їх кількість не дозволить навіть належно сформувати суддівські колегії. Все це призведе до до порушення процесуальних строків розгляду справ.
«Підкреслюю, що ми не жаліємося, ми усвідомлюємо, що така ситуація склалася по всій державі...Є суди, в яких взагалі не лишилося суддів...Ми заходимо в негативний період, він є всюди і має закінчитися реформою...Але наразі ми просимо про розуміння з боку громадян», — говорить голова Івано-Франківського міського суду.
За словами  керівника апарату суду Володимира Оліяра, кількість суддів і надалі буде зменшуватися, починаючи з 3 кварталу 2017 року лише 9-ро з них в Івано-Франківську зможуть відправляти правосуддя. Відповідно Через скорочення скорочення кількості суддів, він зможе витрачати на одну справу лише 52 хвилини свого робочого часу, що, безумовно, є нереальною вимогою, з огляду на те, що в Івано-Франкіському міському суді розглядається велика кількість об'ємних багатотомних справ.

Читайте також: Хто ці 9 суддів з Прикарпаття, які хочуть стати членами Верховного Суду України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #скизасудовоїсистеми #Івано-Франківськийміськийсуд #ТарасАнтоняк #скороченняштату #повноваженнясуддів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...