• Головна
  • Майже кожна четверта сім'я Прикарпаття володіє автомобілем. Статистика
21:00, 29 березня 2017 р.

Майже кожна четверта сім'я Прикарпаття володіє автомобілем. Статистика

Попри кризу прикарпатці почали жити краще. В порівнянні з минулими роками наші краяни більше придбали автомобілів, комп'ютерів та інших вартісних предметів побутового вжитку.  

Про це повідомляє головне управління статистики в Івано-Франківській області. Результати показали, проаналізувавши вибіркову кількість домогосподарств в області. Опитування провели працівники Головного управління статистики наприкінці 2016 року.

Так, переважна частка сімей Івано-Франківщини мають у своєму користуванні холодильники (99,4%), телевізори (96,3%), пральні машини (85%), електропилососи (75,1%), мікрохвильові печі (54,1%). Мобільними телефонами користуються 94,7% домогосподарств, з них 81,5% мають їх по два і більше.

Щодо транспортних засобів, то із загальної кількості домогосподарств області (451,5 тис.) майже кожна четверта сім’я Прикарпаття забезпечена автомобілем. У порівняні з результатами попереднього опитування, яке проводилось у 2014 році, частка домогосподарств, що мають у користуванні автомобіль, збільшилася з 16,3% до 24,8%.

Спостерігається також зростання забезпеченості прикарпатців сучасними товарами домашнього побуту та культурного призначення такими як пральні машини (з 78% у 2014 році до 85% у 2016), електропилососи (з 66,9% до 75,1%), морозильники (з 31,3% до 42,6%), персональні комп’ютери (з 29,3% до 35%).

Водночас, зменшилася питома вага домогосподарств, які мають у користуванні велосипеди, музичні центри, відеокамери, відеоплеєри, відеомагнітофони, DVD-програвачі, цифрові фотоапарати (на 12,2–0,1в.п.).

Слід зазначити, що сім’ї Прикарпаття більше забезпечені, ніж в середньому по Україні, такими сучасними побутовими товарами як супутникові антени, мікрохвильові печі, ноутбуки, кухонні комбайни та посудомийні машини. Крім того, більшою є частка домогосподарств, які користуються автомобілями та велосипедами.

Значна частина товарів, що використовується у побуті, – імпортного виробництва. В основному, товари тривалого користування домогосподарств області придбані протягом останніх 10 років, переважна більшість з них куплена новими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #статистика #автомобіль #заможністьприкарпатців
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...