11:10, 31 березня 2017 р.
Половина українців не лікується через відсутність коштів
Кожен другий український пацієнт не може дозволити собі лікування через відсутність коштів. Про таке йдеться в дослідженні від БФ "Пацієнти України.
За отриманою інформацією, близько 70 відсотків людей займається самолікуванням, а 43 відсотки опитаних продають майно, щоб заплатити за медичні послуги.
«Майже 50% людей просто не лікуються. 50% людей кажуть, що просто відкладають лікування на потім. 94% респондентів у наших фокус-групах підтвердили, що головною проблемою в Україні є висока вартість ліків», - каже керівник фонду Ольга Стефанишина.
Також, згідно з дослідженням, 48% пацієнтів стикалися з підробленими чи неякісними ліками, 51,8% при купівлі лікарських засобів користувалися порадами знайомих чи інформацією з інтернету. Причинами такої ситуації експерти назвали дорожнечу медпослуг, недовіру до лікарів та низьку культуру лікування самих українців.
Майже 40% учасників фокус-груп скаржились на те, що лікарі часто не розпитують пацієнта про його стан і не пояснюють, чи пояснюють надто поверхово, що саме вони призначають. Лише в половині випадків медики пропонують пацієнтам дешевші та дорожчі ліки на вибір. Третина пацієнтів заявили, що лікарі виписують надто багато ліків. Також однією з причин недовіри пацієнти вважають корупцію в лікарнях.
При цьому аналіз топ-100 найбільш продаваних ліків в аптеках України показав, що пацієнти щорічно витрачають понад 3 млрд грн на препарати, без яких можна було б обійтися.
«Медичні послуги в Україні повинні бути якісними й доступними для кожного пацієнта, і ми робимо все можливе, щоб реформа медицини стартувала вже цього року. Сподіваємося, що до травня буде ухвалено закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Крім того, з квітня 2017 року планується впровадження програми реімбурсації (компенсації) вартості ліків в аптеках. На це уряд виділить 500 млн гривень. До кінця року має запрацювати й єдина електронна база всіх пацієнтів», – розповіла на брифінгу в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
«Цим дослідженням ми хотіли не лише продемонструвати проблеми українських пацієнтів, а й «озброїти даними» уряд України. Його результати призначені для інформування, використання при впровадженні реформ, спрямованих на вирішення проблем кожного окремого пацієнта і, таким чином, населення в цілому», – зазначила директор Регіональної місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сьюзан К. Фріц.
Читайте також:Коломиянка відсудила в лікарні 113 тисяч гривень компенсації за смерть своєї доньки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
8 жовтня
13:50
7 жовтня
14:43
6 жовтня
Учителька з Івано-Франківська стала найкращою в Україні і виграла 1 мільйон гривень престижної премії
Global Teacher Prize Ukraine
22:41
5 жовтня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:15, 5 жовтня
09:51, 27 вересня
2
live comments feed...