• Головна
  • Як розподіляються податки від видобувної галузі на Прикарпатті та скільки грошей лишається в тіні? ФОТО
13:45, 24 квітня 2017 р.

Як розподіляються податки від видобувної галузі на Прикарпатті та скільки грошей лишається в тіні? ФОТО

У 2013 році Україна приєдналася до групи країн-послідовників Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ). Розгорнулася масштабна інформаційна кампанія, а в 2016 році вже було оприлюднено звіт за 2014-2015 роки щодо роботи роботи підприємств видобувної галузі України. Які особливості нафтогазовидобувного комплексу на Прикарпатті та який зиск отримує регіон від нього розповідав Максим Карпаш, професор, директор НДІ нафтогазової енергетики і екології ІФНТУНГ.

За результатами моніторингу, за 2015 рік нафтогазовидобувна галузь в Івано-Франківській області принесла в бюджет майже 2,5 мільярди гривень. Більше половини цієї суми припадає на ренту від видобутку природного газу. Також у порівнянні з 2014 роком ця цифра збільшилася.

1617

Лідер за розміром сплаченого податку — Долинський район, в якому ПАТ "Укранфта" розробляє три родовища. Далі — Яблунівське газове родовище в Косівському районі.

Слід зазначити, що на Прикарпатті розробляється 31 родовище, а дозволів видано набагато більше (близько 150).  Роботи ведуться далеко не всюди, тому нема суттєвого приросту галузі та інвестицій.

З 1 січня 2018 року Україну чекають зміни в оподаткуванні галузі, коли 5% рентного збору буде переходити на місцевий рівень. Розподілятися вони будуть за такою схемою: по 2% — в районний і обласний бюджети, 1% — в місцевий. 

Основна проблема, за словами Максима Карпаша, основна проблема, яка виникне після цих змін — це невміння сільських голів чи голів ОТГ розпоряджатися мільйонними сумами. Для того, щоб навчити їх раціонально розподіляти надходження від ренти, ГО “BRIT” влітку планує провести ряд тренінгів.

Як розподіляються податки від видобувної галузі на Прикарпатті та скільки грошей лишається в тіні? ФОТО, фото-4

Як приклад регіону, який вже навчився розподіляти такі великі надходження, доповідач навів місто Долину:

Як розподіляються податки від видобувної галузі на Прикарпатті та скільки грошей лишається в тіні? ФОТО, фото-5

До теми: Які нафтогазоносні родовища на Прикарпатті приносять найбільші прибутки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #ІПВХ #нафтовидобувнапромисловість #відсотокзакористуваннянадрами
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...