Як деякі депутати міськради зі "злидарів" стали мільйонерами

Хто з міських депутатів очолив цьогорічний список "бідних" і "багатих" у міській раді?

6 із 8 мільйонерів — представники "Солідарності". Двічі мільйонер-забудовник Ковальчук став злиднем за рівнем доходів. При цьому депутат має найбільші статки. 

Лайфхак від депутата "Самопомочі" Гречанюка: як із доходом 50 000 грн на рік накопичити 18 мільйонів? Про ці та інші факти в аналізі е-декларацій депутатів за 2016 рік від Громадського руху ЧЕСНО.

Можливий конфлікт інтересів: забудовники-мільйонери входять до земельної комісії

Найбагатшим депутатом за рівнем доходів уже втретє поспіль став представник БПП Володимир Балагура. Попри те, що його дохід у 2016 році став втричі меншим ніж у 2015 - Балагура впевнено тримає лідерську планку. Депутат є чи не найбільшим забудовником у місті — керує будівельною компанією “Ярковиця”.

Однопартієць Балагури забудовник Володимир Яблонь поступився лідеру на 1,5 мільйони. Але порівняно з 2015 роком, прибутки депутата зросли майже в 4 рази. Депутат керує будівельною компанією “Спецбуд-ІФ”. Відповідно у забудовників може бути конфлікт інтересів.

"Якщо у мене є конфлікт інтересів, - я встаю і виходжу на момент голосування з зали. Але ще жодного разу питання, пов’язані з моєю фірмою ні в залі ні на комісії не розглядались", — коментує ЧЕСНО Яблонь.

Представник "Самопомочі" Іван Пуйда заробив за рік понад 2 млн грн. Депутат разом з дружиною та донькою займаються бізнесом. У власності Пуйди — один із найбільших торговельно-розважальних комплексів міста "Панорама-Плаза", заклад громадського харчування "Панорама Паб" та нічний клуб "Плаза". Депутат володіє двома підприємствами — ТОВ “Панорама Плюс” та ТОВ “МТВ плюс”.

Минулорічний депутат-злидень з БПП Степан Руднянин за рівнем доходів у 2016 році став мільйонером і посів четверте місце з-поміж багатіїв ради за рівнем доходів.

Руднянин також займається будівельним бізнесом — керує будівельною компанією “Структура”.  Примітно, що в 2014 та 2015 роках дохід депутата складав менше 30 тис. грн на рік.  

Фірма Степана Руднянина у квітні 2017 року виграла тендер на 11,24 млнгрн і ремонтуватиме корпус Прикарпатського національного університету. Зазначимо, що три інших учасники пропонували виконати ремонт за менші суми: ТОВ "Терміт" (9,53 млн), ТОВ "Ековестбуд" (9,42 млн), ТОВ "Арс-Дім" (9 млн). Однак з різних причин дешевші пропозиції були відхилені.

Журналісти Громадського руху ЧЕСНО намагалися взяти коментар у депутата стосовно стрімкого зростання рівня доходів, однак, Руднянин не брав слухавку від журналіста ЧЕСНО.

До списку багатіїв потрапив і керівник фракції БПП "Солідарність" Петро Шкутяк, який у 2016 році прогулював комісії. У попередніх рейтингах Шкутяк був як у переліку багатіїв, так і злидарів. Цьогоріч його дохід склав трохи більше мільйона гривень. Щоправда, основний дохід на сім’ю заробила дружина — понад 850 тис. грн вона отримала від підприємницької діяльності. Сам Шкутяк заробив 34 160 грн, працюючи в Генеральній прокуратурі України з травня по листопад минулого року. Також, як учасник АТО Шкутякотримує пенсію — понад 60 тис. грн. Майже 24 тис. грн він отримав як допомогу по безробіттю.

"Допомогу по безробіттю я отримував до роботи в генпрокуратурі. Після демобілізації нас усіх ставили на біржу праці", — пояснює Шкутяк Громадському руху ЧЕСНО.

Дохід сім’ї керівника обласного осередку "Солідарність" Володимира Кушніра склав понад мільйон гривень за рік. Дохід від підприємницької діяльності депутата склав близько 480 тис. грн, а понад 520 тис. грн — це дохід, який задекларувала дружина. Загалом, депутат задекларував себе кінцевим бенефіціарним власником 5-ти підприємств у Івано-Франківську.

Вдруге до списку багатіїв потрапив представник ВО "Свобода" Олег Капустяк. Цьогоріч заробив депутат трохи більше мільйона гривень — це на півмільйона менше, ніж торік. Депутат керує ТзОВ "Вестборд" та має власну рекламно-виробничу компанію "Трамплін". Засновником "Вестборду" є колишній депутат Перемишлянської районної ради від ВО "Свобода" Володимир Височанський. Він же є директором підприємства "Ріал Рентал" — належить воно Ігорю Кривецькому, якого місцеві ЗМІ називають на прізвисько "Пупс".

Останнім у рейтингу багатіїв серед депутатів Івано-Франківської міської ради став Сергій Палійчук — член фракції БПП "Солідарність". Заробив депутат трохи більше мільйона гривень. У рейтинг багатіїв Громадського руху ЧЕСНО депутат потрапляє вдруге — згідно з декларацією 2015 року Палійчук заробив 995 000 грн. Депутат очолює ТзОВ “Новий світанок” та має власне підприємство — ТзОВ “ПСВ - Груп”.  Фірма займається консультуванням з комерційних питань.

Як виживають депутати зі злиденними доходами

УКРОПівець Ігор Саварин вже другий рік поспіль абсолютно нічого не заробляє.

У реєстрі юридичних осіб вказано, що Ігор Саварин керує підприємством ТзОВ “Галичинабудінвест”, засновниками якого є два колишні депутати міськради від "Партії регіонів" Богдан Дутка та Ігор Халаменда. Також Саварин є співзасновником та кінцевим бенефіціарним власником ТзОВ "Батр - Імпекс". До речі, в своїй декларації Ігор Саварин в графі "Місце роботи" вказав, що є заступником директора цього підприємства.

Протягом 2016 року неодноразово звучали заяви від представників фракції УКРОП про відкликання Саварина як депутата за недотримання позиції фракції при голосуваннях. Однак, Саварин дотепер є членом фракції УКРОПу у міськраді.

Цьогоріч до злидарів потрапив депутат від ВО "Свобода" Петро Гавриш. За рік депутат заробив лише 2 224 грн, які йому виплатило ГУНП в Київській області.

Щоправда, за останні три роки Петро Гавриш заробив трохи більше 800 000 гривень. Натомість збережень на банківських рахунках має близько 2,3 млн грн.

За даними ЦВК — Петро Гавриш член батальйону “Миротворець”.  Попри те — він веде активну підприємницьку діяльність — володіє 50% ТОВ “Місто НВ” та 100% ТзОВ “НВ Домінант”. Однак прибутку від підприємницької діяльності не задекларував. Натомість, при такому низькому доході депутат пожертвував на підтримку діяльності ВО "Свобода" 120 000 грн.

У 2016 році Петро Гавриш запам’ятався сутичкою з учасником АТО Олексієм Замковим під час скандальних громадських слухань стосовно будівництва 33-х багатоповерхівок у промзоні Макогона-Промислова-Крайківського. У результаті словесної перепалки Замковий дав Гавришу ляпаса, а останній відбивався ногами. Після сутички Гавриш написав заяву в поліцію, і проти АТОвця відкрили кримінальне провадження.

Нагадаємо, у 2016 році Гавриш пропустив 50% засідань бюджетної комісії міської ради.

Гавриш — проігнорував дзвінки журналістів Громадського руху ЧЕСНО, Саварин обіцяв перенабрати і надати коментар, але не виконав обіцянку.

Також, втретє в рейтинг злидарів потрапив і керівник фракції УКРОПу Володимир Олійник. За рік його сім’я заробила трохи більше, ніж 54 тис. грн. Якщо врахувати, що сім’я депутата складається з 4-х чоловік, то виходить, що живуть вони нижче прожиткового мінімуму.

У 2016 році депутат заснував підприємство ТзОВ “Народна управляюча компанія “Оселя Сервіс” разом з іще двома депутатами міськради від УКРОПу — Сергієм Гаєвським, Мстиславом Тарасом та дружиною однопартійця Віталія Мерінова Надією Меріновою. З тим же Сергієм Гаєвським заснували ТзОВ “Лідер ІФ”.  Прибутків від підприємницької діяльності жоден із них не вказав.

По першому підприємству (ТзОВ “Оселя-сервіс” — прим. автора) то ми так і не запустили діяльність підприємства, оскільки було багато проблем. Ми відкрили підприємство і зараз на етапі закриття, ми навіть ПДВ не платили. А по другому підприємству ми понесли великі витрати на оренду обладнання. Не декларував нічого, оскільки ніяких прибутків ми не отримали, - переконує Володимир Олійник.

У список злидарів потрапив депутат від "Об’єднання "Самопоміч" Іван Гарасимко. Депутат заробив за рік близько 50 тис. грн та отримав 11 тис. страхових виплат, у той час як його дружина отримала соцвиплати у розмірі близько 13 тис. грн. Відповідно, цього для утриманні сім’ї з 4-х осіб замало. На одного члена сім’ї виходить сума менше прожиткового мінімуму.

Щоправда, у 2016 році окрім заробітку дружина Гарасимка отримала дохід від відчуження нерухомого майна у розмірі 80 тис. грн.  

Попри те, що депутат тричі потрапляє у список злидарів — сім’я заощадила значну суму готівкою — 61 000 доларів (еквівалент 1,6 млн грн).

"Ми з дружиною 5 років були на заробітках за кордоном. Там ці кошти і заробили. Ті всі гроші оподатковувалися, — прокоментував Гарасимко.

До списку злидарів, за підсумками аналізу декларації 2016 року потрапив і один з найбільших забудовників міста Микола Ковальчук — представник БПП “Солідарність”.  Депутат, на двох з дружиною заробив 48 380 грн. Разом з дружиною Ковальчук виховує чотирьох дітей. Депутат задекларував 5 підприємств, де він є кінцевим бенефіціаром. Сумарна вартість цих підприємств понад 12 млн грн.

За підсумками аналізу декларації 2015 року Микола Ковальчук займав третє місце у рейтингу багатіїв з доходом у 1,3 млн грн. У рейтингу Громадського руху ЧЕСНО за 2014 рік — 3-тє місце з доходами у 373 733 грн.

Уже понад два роки поспіль триває епопея з незаконним будівництвом поблизу міського озера, яке здійснює фірма Ковальчука ПП “Вамбуд”.

Фото: “КУРС”

Після того, як громадськість виступила проти та працювала тимчасова комісія міськради, — юристи “Вамбуду” намагаються узаконити будівництво у судах.

Хто з депутатів накопичив найбільший капітал

Попри те, що у деяких депутатів міськради є досить незначні доходи — є низка обранців, які мають значні заощадження в готівці, на рахунках у банках, в статутних капіталах підприємств чи кошти, позичені третім особам.

Микола Ковальчук, який за рівнем зароблених доходів потрапив до списку злиднів, займає перше місце серед депутатів міськради за капіталами, якими володіє — більш як 26 млн грн.

Ці гроші Ковальчук вклав у статутні капітали своїх підприємств, та позичив третім особам. Заощаджень у готівці чи на рахунках у банках Ковальчук не має.

Другий щабель за кількістю статків займає Петро Гречанюк — депутат від "Самопомочі". Його загальні статки склали майже 19 млн грн. Заробила сім’я депутата в 2016 році трохи більше 300 тис. грн, однак, чималі кошти знаходяться у банківських скриньках та на рахунках, півмільйона гривень вкладено у статутний капітал будівельної компанії "Ростока", якою володіє дружина Гречанюка. Ще більше ніж 5,5 млн грн позичено третім особам.

Громадський рух ЧЕСНО намагався сконтактуватися з депутатом, однак, наразі він перебуває за кордоном.

Слід зазначити, що задекларований дохід Петра Греченюка за 2014 і 2015 роки складав 93 800 грн, у 2016-му сукупний дохід сім’ї склав 321 703 грн.

Найбагатший за доходами депутат міськради Володимир Балагура виявився лише третім у рейтингу за статками. Статки депутата сягнули трохи більше 17 млн грн. Кошти депутат тримає на банківських рахунках та в банківській скриньці. У статутний капітал підприємства дружини ПП "Гаразд України Буд" вкладено 2,1 млн грн.

Ще один представник БПП у рейтингу найбагатших депутатів міськради Сергій Палійчук може похвалитися статками у 14,8 млн грн. На банківських рахунках депутата 812 000 грн, 67 000 доларів та 24 500 євро. 450 тис. доларів США депутат позичив третім особам.

Представниця "Самопомочі" Олександра Федорук опинилася на четвертому місці. Статки депутата складають 11,2 млн грн. Майже 9 млн грн нею вкладено в три підприємства — ТОВ “Ютім”ТОВ “Йоло Корпорейшн” і ТОВ “ППФ”. Ще майже 100 тис. доларів Олександра Федорук зберігає на рахунках у банку. Заробила депутат за 2016 рік трохи більше 130 тис. грн.

"Моя частка в статутному капіталі збільшилась за рахунок внесення основних засобів (обладнання та матеріалів), які залишилися після смерті мого чоловіка", — пояснила в коментарі журналістам Громадського руху ЧЕСНО Федорук.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО оприлюднив результати моніторингу роботи депутатів міськради та облради у 2016 році та найближчим часом планує видати аналіз декларацій депутатів Івано-Франківської облради.

У ході кампанії “Стеж за грошима” ЧЕСНО моніторить електронні декларації депутатів міських та обласних рад по всій Україні.

Івано-Франківськ НовиниІвано-Франківська найбагатшіінайбіднішідепутатиміськради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
251 перегляд в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Екологія
Станом на ранок середи, 19 грудня, в Карпатах випало до 70 см снігу. Про це повідомив директор Івано-Франківського обласного Центру гідрометеорології Володимир Фригович, пише Укрінформ. "На станції Пожижевській насипало до 70 см снігу. У Карпатах зберігається високий рівень лавинної небезпеки", - уточнив він. За словами Фриговича, на Прикарпатті очікується припинення опадів. Вони відновляться через кілька днів, можливий мокрий сніг та дощ. Читайте також: Н...
Культура
Дивовижними фото зимового парку та озера  поділився в мережі  франківець Yngvarr Piligrim. Читайте також: Депутати перейменували вулицю Гарбарську на вулицю Софрона Мудрого.
Політика
Видатки міської казни складуть 3,5 мільярда гривень, а доходи – 3 мільярди. Відтак, 500 млн грн візьмуть у кредит – для реалізації великих проектів. Зокрема, кредит потрібен, аби завершити будівництво моста і купити нові автобуси.                   Читайте також:  Півтора мільйона гривень міська влада планує виділити на пам'ятники у Івано-Франківську
Пригоди
Зі снігового замету на Прикарпатті витягували вантажний автомобіль комунальної служби. Відтак вчора, 18 грудня в Галицькому  районі села Медуха рятувальники ДПРЧ-3 м. Галич надавали допомогу по вивільненні зі снігового замету вантажного автомобіля, надано допомогу 1 особі Сьогодні, 19 грудня о 03.15 год. в  Івано-Франківську по вулиці Дорошенка рятувальниками  надано допомогу по витягуванні вантажного автомобіля комунальної служби, який застряг в дворі жит...
Суспільство
Верховна Рада України прийняла постанову про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв 2019 року.  За відповідне рішення сьогодні, 18 грудня, проголосували 232 народних депутатів, – повідомляє Вголос. Зазначається, що 2019-го в Україні офіційно відзначатимуть 140 визначних дат, серед яких і річниця від Дня народження Степана Бандери. “1 січня — 110 років із Дня народження Степана Бандери (1909–1959), провідного діяча та теоретика українського національно-визвол...
Культура
У Франківську в кінотеатрі "Космос" автори та актори фільму "Секс і нічого особистого" розповіли журналістам про стрічку перед допрем`єрним показом. Романтична комедія «Секс і нічого особистого» – дітище шоумена Сергія Притули. Сценарій він писав разом зі своїми колегами по «Вар’яти-шоу» Володимиром Жогло, Валентином Сергійчуком, Володимиром Ковцуном та Віталієм Тильним. Режисерське крісло проекту посіла Ольга Ряшина. Фільм став одним з переможців Десятого...
Екологія
Негодна продовжує панувати на Івано-Франківщині. Відтак, управління з питань цивільного захисту ОДА оголосило штормове попередження на середу, 19 грудня. Так, протягом доби на дорогах області та міста Івано-Франківська збережеться ожеледиця, інформує WestNews. Окрім того, 18–19 грудня у високогір’ї області  лавинонебезпечно. Читайте також:  Прикарпатські дороги в проїзному режимі
Пригоди
Сьогодні, 18 грудня, в Івано-Франківську трапилася ДТП за участі легковика та вантажівки. Про це повідомляє, 112. Близько 16:00 на вулиці Галицька, в мікрорайоні Пасічна, трапилась дорожньо-транспортна пригода. Аварія сталася в районі ресторану «Овен» і суттєво ускладнила рух транспорту в напрямку центру міста. Читайте також:  33 ДТП сталося за минулу добу. ФОТО
Пригоди
За минулу добу, 17 грудня, на Прикарпатті трапилися одразу 33 ДТП за добу. Правоохоронці вкотре нагадують за складні погодні умови. На щастя, всі аварії без потерпілих. Причиною ДТП стало погіршення погодних умов: сніг, який не переставав добу, та ожеледиця. Поліцейські радять бути уважними і неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху. Читайте також:  Прикарпатські дороги в проїзному режимі