• Головна
  • У віддаленому карпатському селі, куди часто не доїжджали рятувальники і медики, створили перший в області Центр безпеки. ФОТО
17:30, 12 травня 2017 р.

У віддаленому карпатському селі, куди часто не доїжджали рятувальники і медики, створили перший в області Центр безпеки. ФОТО

У віддаленому селі Білоберізка на Верховинщині відтепер діє єдиний в області Центр безпеки громади, до складу якого входить місцева пожежна охорона та пункт екстреної медичної допомоги.

«Наше село — центр об’єднаної територіальної громади, куди належать ще й села Хороцеве та Устеріки, — каже голова Дмитро Іванюк. — Усі села віддалені від райцентру. Так від Білоберізки до Верховини відстань — понад 30 кілометрів, та й місцевість гориста. Тому часто екстреним службам важко добиратися. Єдиний вихід, аби ці служби були у нас».

У віддаленому карпатському селі, куди часто не доїжджали рятувальники і медики, створили перший в області Центр безпеки. ФОТО, фото-1

У одній великій будівлі, що розташована біля школи, є два приміщення для пожежних та медиків. Для пожежної команди Білоберізки обласне управління ДСНС надало в користування пожежний автомобіль високої прохідності. Для цього склали відповідну угоду. На машині почергово працюватиме троє водіїв, а саму пожежну охорону буде сформовано з волонтерів, які у разі потреби надаватимуть допомогу.

«Звісно, що коли велика пожежа то потрібна допомога з району, але часто дуже важливо, аби почати гасити в перші хвилини займання, тоді й вогонь не не буде поширюватися, — розповідає керівник громади. —

Ось проста «арифметика»: з Верховини через погані дороги пожежники доїжджають в Білоберізку приблизно за годину. А з Білоберізки до Хороцево пожежна машина доїжджає максимум за 10 хвилин, а до Устерік за 20».

unnamed (1)

unnamed (1)

Водіям пожежної машини платитимуть зарплату. Кошти на це, а також на бензин, заклали у місцевому бюджеті. Щоправда, скільки отримуватимуть водії, наразі невідомо. Також дуже важливим є те, що у Білоберізці постійно працюватимуть та чергуватимуть медики. Гроші для цього виділено з державного бюджету. У пункті працюють 4 фельдшери та 3 водії.

За словами Дмитра Іванюка, таких пунктів у районіє кілька: яблунецький, красноїльський, зеленський, білоберізький та 3 пункти у Верховині.

unnamed (3)

unnamed (3)

Надання вчасної медичної допомоги — для нас неабияка проблема, — каже голова ОТГ, адже в Білоберізці, наприклад, є віддалений присілок Заверх, де є 20 хат, і взагалі немає дороги. Лікарям, чи пожежникам туди дістатися дуже проблематично, хіба що трактором чи верхи на конях. В Устеріках та Хороцево таких віддалених присілків вже немає».

Голова ОТГ розповідає, що колись, через віддаленість сіл і через те, що лікарі не могли вчасно доїхати, жінки часто народжували вдома чи по дорозі в лікарню. Але тепер щоби не було ускладнень чи домашніх непередбачуваних пологів жительки таких сіл, приходять у лікарню завчасно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #НовиниІвано-Франківська #Центрбезпекигромади #Устеріки #Білоберезівка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...