• Головна
  • Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО
19:30, 15 травня 2017 р.

Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО

Ще з 2010 року територію навколо міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації. Тоді ж Кабмін мав виділити кошти місцевим бюджетам міста Калуш та Калуського району та інші матеріальні ресурси для нормалізації екологічного стану в зоні надзвичайної екологічної ситуації.

Впродовж тривалого часу на цій території проводили невідкладні дії з ліквідації наслідків, і хоча неповне фінансування дещо зменшило ризик, та все одно не призвело до повного усунення негативних наслідків.

Розпочате в давні часи використання ресурсів солей стало причиною формування населеного пункту Калуш, саме як міської агломерації, а пізніше комплексне використання мінеральних ресурсів родовища полімінеральних калійно-магнієвих солей посприяло утворенню Калуського промислового вузла, який став важливим елементом розвитку економіки держави.

Одночасно із цим формувалася складна техногенна система, яка складалася із різноманітних підземних і надземних гірничо-технологічних обєктів, що змінили природну структуру геологічного середовища та вплинули на зміну природних умов проживання. В Калуші було створено та певний період активно розвивалася значна кількість підприємств різного профілю. Після припинення діяльності підприємств, перестали здійснюватися заходи із підтримування гірничо-технологічних об'єктів у безпечному стані, тому зараз спостерігається ряд негативних процесів, які згубно відображаються на стані навколишнього середовища природного середовища та погіршують безпечні умови проживання людей.

Негативні наслідки проявлені двома основними видами загрозливих явищ: просіданнями та провалами земної поверхні над ділянками розташування підземних шахтних виробіток та засоленням природних водотоків і грунтових вод.

Внаслідок першого процесу відбувається руйнування будівель, споруд та комунікацій, а також розвивається заболочення земної поверхні.

Щодо засолення природних вод, то як свідчать дані багаторічних спостережень, соляні компоненти потрапляють у водоносний горизонт і річки. Високомінералізовані розчини, потрапляючи у водоносний горизонт, роблять непридатними для використання ресурси грунтових вод, які раніше використовувалися для питного та господарського забезпечення. Така ситуація призведе до катастрофічних наслідків, оскільки буде назавжди забруднений водоносний горизонт, а ареал засолення досягне території міського водозабору. 

Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Домбровський кар'єр

IMG_4802

Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО, фото-2
Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО, фото-3
Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Вилуговування солей на хвостосховищі №2

Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО, фото-5
Як виглядає екологічне лихо на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО, фото-6

На XV сесії обласної ради депутати повернулися до обговорення цієї проблеми, адже  з кожним роком вона має все гріші наслідки. Тому, було вирішено звернутися до Президента України та Уряду щодо проведення комплексу робіт для недопущення екологічної катастрофи на території Калуського гірничопромислового району. 

За словами депутатів, затоплення Домбровського кар’єру та вимивання розчинних солей різко збільшує навантаження на гідросферу території далеко нижче напрямку регіонального стоку і суттєво загострить екологічні проблеми Калуського та Галицького районів.

Окрім цього, можуть бути втрачені для використання питні водозабори міста Калуш, Калуського та Галицького районів, ймовірне забруднення солями й канцерогенними речовинами річки Дністер. Зазначимо, що Дністер протікає територією 7 областей України та Республіки Молдова і є джерелом питного водопостачання для більше 10 млн. людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківськ #екологія #Калуськийрайон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...