Черешні з коньяком у франківській книгарні

Сьогодні наша розмова з Нікою Нікалео - письменницею зі Львова, котра привезла у Франківськ "Черешні з коньяком". Ніка Нікалео(справжнє ім’я Хідченко Вероніка Олександрівна, народилася 16 лютого1973 року у місті Львові. Ніка-громадська діячка та перекладач. Дипломант конкурсу «Коронація слова-2010» за роман «Dolce Vita». Лауреат «Коронації слова-2013» у номінації «Вибір видавця» за роман «Любові полум’я». Дипломант Корнійчуківської премії за дитяче фентезі «Небесний острів».

Презентація книжки "Черешні з коньяком" відбулася в книгарні "Є", модерував Роман Бойчук

Ніко, Ви почали творчий шлях як авторка дитячих книжок. Чому раптом романи і чому власне «любовні романи».

Моєю великою мрією було стати частинкою «коронаційної» родини від початку заснування конкурсу «Коронація слова». І я безмежно вдячна Богові за таку Його велику ласку здійснити моє бажання. Це не сталося раптово. Я йшла до цього довгих 10 років. Поміж тим писала прозу для дітей, виховуючи своїх малюків під час декретної відпустки. А от те, що мої романи відносять до любовної прози, це закономірно. Оскільки пишу про те, що найбільше хвилює кожного: родину, кохання, улюблену роботу, соціальне життя і т.д.

Любовні романи мають чи не найбільшу читацьку аудиторію. Ви орієнтуєтеся на неї чи все-таки на внутрішні відчуття?

У кожній книзі має бути любовна лінія, без неї роман прісний, можливо у моїх робиться більший акцент на головному почутті. Однак, не вважаю тему кохання визначальною у своїй творчості. Мені цікавіший внутрішній світ людини, зокрема, сучасної жінки. Адже зараз вельми часто вона перебирає на себе усі функції голови сім’ї. І водночас уміє залишитися такою вразливою, чуйною і ніжною, як і 100 років тому. Я пишу про цілісних, цікавих, цілеспрямованих жінок – такі сучасні героїні. Вони і волонтерки, і директорки, і люблячі матері… Поруч з такими хочеться бачити мудрого і такого ж успішного чоловіка. А частіше ситуація є протилежною.

Жіночий літературний клуб - успішний проект доброго менеджера. Що спонукало до його створення?

Дякую за добре слово, але легко робити справу разом з людиною,яка дивиться з тобою в одному напрямку. У мене таких добрий десяток, дякуватиБогові. Історія створення клубу бере свій початок від 2010 року, коли ми з Дарою Котрій познайомилися, розвіртуалившись на ювілейному фіналі Коронації слова. Потім частіше зустрічалися при філіжанці доброї кави по-львівськи, ділилися думками про прочитане, обмінювалися власними творами, критикували, радились, сперечалися і врешті об’єднали своїзусилля та вирішилизайматисяпросуваннямновітньоїукраїнськоїлітератури. Відтоді ми поволі крокуємо окресленою стратегією і відкриваємо нові імена. Декторі із них згодом приєднуються донаших лав.

«Черешні з коньяком» - звісно типовий роман про любов. Але акцент власне на деталях. Це авторський стиль чи продумана інтрига для читача?

Найцікавіше завжди криється у деталях. І чи це“Черешні з коньком”, а чи “Любові полум’я” - діаметрально протилежний за настроєм і стилем роман, увага читача має зосереджуватися на незначних, на перший погляд, дрібничках. Письменник малює портрети своїх героїв так, як добрий психолог бачить свого пацієнта наскрізь у його розповідях.Ускладнюються взаємозв'язки між окремими типами деталей: посмішка або грізний блискавичний погляд, або грім, будь-що з того,що зявляється на сторінках книги має особливу вагу і не є зайвим. Таким чином,підвищуються зображально-виражальні якості деталі, насиченість її ідейно-художнім смислом. Це дає можливість глибше, ймовірніше пережити прочитане.

Герої роману видумані чи мають реальних прототипів? Були ситуації, коли Ваші знайомі впізнавали себе у Ваших текстах?

Я зазначила на початку книги, що усі історії та герої вигадані. Аби не образити нікого, хто б не хотів бути впізнаваним. Насправді, прототипи героїв цілком реальні, тільки імена не відповідають реальним. Усе написане про людей мені знайомих і незнайомих, але цікаві факти із життя яких я дізналася від їхніх близьких родичів. Книга містить кілька епізодів із життя за кордоном наших співвітчизників. Це дуже нетривіальні, цікаві сюжетні лінії, які велетенів основну канву твору. Адже ми потрапили в незвичні для нас історико-політичні умови і те, як українці пристосовуються до них, у які неординарні ситуації потрапляють, як змінюються їхні цінності і світосприйняття писати неймовірно цікаво.

Так видається, що Олена схожа на Вас. В чому найбільша схожість? Чим із власних рис, досягнень чи «мінусів» Ви б ніколи не наділили котрусь зі своїх героїнь?

Ха-ха! Олена змальована з прототипа, з яким насправді сталася ця історія. Але не до кінця так, як це є у романі. Згадайте Гоголя, з якою любов’ю він описує кожного свого героя – негативний він чи позитивний, Микола Васильович любить їх усіх! Кожен автор пропускає через себе кожного свого героя.Усі вони містять його часточку. Адже ми дивимося на світ лише своїми очима і тільки на крихту можемо зрозуміти іншу точку зору, яка, до прикладу, не співпадає з нашою. Частіше ми погоджуємося її просто прийняти, аніж зрозуміти. Щодо власних недоліків,то ніхто з нас не є досконалий. Я в тому ж числі. Але одна дуже противна і вельми поширена серед людей вада менітеж притаманна, борюся з нею протилежним. І результат мені подобається. Про людину, яка не бореться з цією рисою писати не цікаво, і я не пишу.

Яка з ключових проблем роману ближча Вам як автору? Ви пережили котрусь із них особисто чи це добрий намір наштовхнути читача на роздуми і вірний вибір?

Гарне запитання. Так, я трохи фаталістка і в більшій мірі глобалістка. Мені набагато цікавіші проблеми навіть не світового масштабу, а те, що призводить до дисбалансів і катаклізмів у житті соціуму. І я про це пишу, кожен читач проходить через ці акценти у моїх романах. Поки намагаюся робити це дуже обережно. Аби не залякати читача своїми умодомислами і колупаннями у моральності наших вчинків, не відлякати серйозністю і,на перший погляд, відірваністю від особистих проблем кожного.Адже нам складно сприйняти те, що ми живемо в одній екосистемі, більше того, ми напряму пов’язані з космосом, з далекими зірками і планетами. Фундаментальну роль у нашому житті відіграє фізика. А ми переконані, що це нудна наука. Треба про це писати цікаво і поступово, занурюючи у цікавенний світ непізнаного, що напряму пов’язаний з нашим життям. Інакше, хто мене буде читати?! А от на презентаціях я із задоволеннямспілкуюся про це і пояснюю як легко і органічно вплітається любов у фізику… Відчуваю посмішку на вашому обличчі.

Власне про вибір. Ви навмисно поставили кожного з героїв роману перед вибором чи так склалося в ході сюжету?

Це не я. Ми кожної миті робимо вибір. Знову ж таки, фізики кажуть, що існують усі можливі і зовсім неймовірні варіанти реальності. Тому не треба лякатися робити вибір. Це ще один крок, який наближає до розуміння себе і цього світу. А завдання літератури якраз і ставити ці запитання.

Попри те, що головна героїня Олена вперто досягає успіхів і цілей, все ж справжнім героєм у романі стає Олег. Чому так?

Спочатку було інакше. Я переписувала його у фіналі. Він мудрий і уважний. Кожен такий чоловік так би вчинив. Інша справа, що таких небагато. А хіба би ви не бажали відчути таку неймовірну пригоду?!

І звісно, про плани. Дотримаєтеся традиційної форми чи вдастеся до творчих експериментів?

Кожен новий роман – це новий виклик. І я його із задоволенням приймаю.

Івано-Франківськ Івано-Франківськіновини черешні коньяк любов роман ніка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
60 переглядів в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Сьогодні, 15 листопада, відомий актор театру й кіно Роман Луцький, пройшов конкурс на посаду артиста драми вищої категорії Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Про це повідомили на сторінці франківського драмтеатру у соціальній мережі Фейсбук: “Гаряча новина! Roman Lutskiy знову з нами! Тепер Романа можна буде побачити не лише на великих екранах, а й на сценах рідного театру. Тепер за нашими лаштунками буде щ...
Влада
Про це під час виїзного засідання Івано-Франківської обласної ради повідомив голова Олександр Сич. За словами Олександра Сича, спеціалісти апарату облради підготували необхідні документи і подали їх до суду, пише Бліц. "Йдеться про двох осіб, які захопили частину землі цього стадіону. Позивачем виступає обласна ДЮСШ, адже стадіон на їх балансі. У свою чергу облрада буде третьою стороною цього розгляду, як власник майна. Я хотів би закликати тих "активістів...
Пригоди
В одному випадку 25-річний чоловік хотів придбати шини до автомобіля на інтернет-сторінці, але натомість втратив 10 тисяч гривень. Такий ж випадок стався із 17-річною дівчиною, яка за телефон відправила 11 тисяч 370 гривень, та 19-річним хлопцем. Останній за мобільний пристрій надіслав шахраям 2 тисячі гривень.  За вказаними фактами розпочаті кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, пише Бліц. Поліцейські Прикарпаття в...
Суспільство
Група реагуватиме на всі виклики, пов’язані з домашнім насильством, що надходять на лінію "102" та надаватиме всю необхідну допомогу родинам на місці. Про це повідомили в ГУНП в Івано-Франківській області.  Щоб своєчасно реагувати на такі факти, запрацювала мобільна група з протидії домашньому насильству. У склад групи входить дільничний офіцер поліції, працівник управління патрульної поліції в Івано-Франківській області, обов’язково чоловік та жінка. Всі...
Суспільство
На початок 2019 року абонентська база мобільного зв’язку в області налічувала 1,5 млн абонентів, з яких 1,4 млн – населення. Про це повідомили в Головному управлінні статистики.  За кількістю абонентів мобільного зв’язку серед регіонів України Івано-Франківщина посідає 12 місце.  Що цікаво, населення Прикарпаття, станом на вересень, становило 1 368 472 мешканці (причому ця цифра враховує жителів похилого віку та немовлят).
Суспільство
Діти готували солодощі, різні вироби декору, а опісля продавали це все своїм батькам та вчителям. Усі зібрані кошти школярі вирішили передати для відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей обласної дитячої клінічної лікарні. На них лікарі придбали медичну апаратуру, повідомляють на сторінці Архієпархії УГКЦ. Сьогодні, 16  листопада, цей прилад був переданий працівникам відділення. Батьки та діти нас дуже радо підтримали, коли ми висловили свою...
Здоров'я
Хвороба, яка не лікується, але з якою можна жити. Про характер та перебіг цієї недуги місцеві медики нагадали у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну. Медики зізнаються, кількість хворих на цукровий діабет в Україні щороку зростає. Та найгірше те, що захворіти може як дорослий, так і дитина.  Надмірне сечовиділення, спрага, різка втрата ваги та втома –...
Кримінал
За клопотанням військової прокуратури Івано-Франківського гарнізону військовослужбовцю військової служби за контрактом однієї з військових частин Прикарпаття, який незаконно збував боєприпаси, обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою – терміном 60 діб. Як альтернативу, 11 листопада 2019 року Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області визначив йому можливість внесення застави – 76 тис грн.  Раніше повідомлялося: військова...
Бізнес
Рішенням суду апеляційної інстанції підтверджено правомірність дій Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення штрафних санкцій за допуск працівників до роботи без належного оформлення трудових відносин.  У ході проведеного інспекційного відвідування в одному із районів області у фізичної особи-підприємця, що займається промисловою обробкою деревини.  Група інспекторів праці виявила порушення ч.3 ст.24 КЗпП України в частині допуску т...