Черешні з коньяком у франківській книгарні

Сьогодні наша розмова з Нікою Нікалео - письменницею зі Львова, котра привезла у Франківськ "Черешні з коньяком". Ніка Нікалео(справжнє ім’я Хідченко Вероніка Олександрівна, народилася 16 лютого1973 року у місті Львові. Ніка-громадська діячка та перекладач. Дипломант конкурсу «Коронація слова-2010» за роман «Dolce Vita». Лауреат «Коронації слова-2013» у номінації «Вибір видавця» за роман «Любові полум’я». Дипломант Корнійчуківської премії за дитяче фентезі «Небесний острів».

Презентація книжки "Черешні з коньяком" відбулася в книгарні "Є", модерував Роман Бойчук

Ніко, Ви почали творчий шлях як авторка дитячих книжок. Чому раптом романи і чому власне «любовні романи».

Моєю великою мрією було стати частинкою «коронаційної» родини від початку заснування конкурсу «Коронація слова». І я безмежно вдячна Богові за таку Його велику ласку здійснити моє бажання. Це не сталося раптово. Я йшла до цього довгих 10 років. Поміж тим писала прозу для дітей, виховуючи своїх малюків під час декретної відпустки. А от те, що мої романи відносять до любовної прози, це закономірно. Оскільки пишу про те, що найбільше хвилює кожного: родину, кохання, улюблену роботу, соціальне життя і т.д.

Любовні романи мають чи не найбільшу читацьку аудиторію. Ви орієнтуєтеся на неї чи все-таки на внутрішні відчуття?

У кожній книзі має бути любовна лінія, без неї роман прісний, можливо у моїх робиться більший акцент на головному почутті. Однак, не вважаю тему кохання визначальною у своїй творчості. Мені цікавіший внутрішній світ людини, зокрема, сучасної жінки. Адже зараз вельми часто вона перебирає на себе усі функції голови сім’ї. І водночас уміє залишитися такою вразливою, чуйною і ніжною, як і 100 років тому. Я пишу про цілісних, цікавих, цілеспрямованих жінок – такі сучасні героїні. Вони і волонтерки, і директорки, і люблячі матері… Поруч з такими хочеться бачити мудрого і такого ж успішного чоловіка. А частіше ситуація є протилежною.

Жіночий літературний клуб - успішний проект доброго менеджера. Що спонукало до його створення?

Дякую за добре слово, але легко робити справу разом з людиною,яка дивиться з тобою в одному напрямку. У мене таких добрий десяток, дякуватиБогові. Історія створення клубу бере свій початок від 2010 року, коли ми з Дарою Котрій познайомилися, розвіртуалившись на ювілейному фіналі Коронації слова. Потім частіше зустрічалися при філіжанці доброї кави по-львівськи, ділилися думками про прочитане, обмінювалися власними творами, критикували, радились, сперечалися і врешті об’єднали своїзусилля та вирішилизайматисяпросуваннямновітньоїукраїнськоїлітератури. Відтоді ми поволі крокуємо окресленою стратегією і відкриваємо нові імена. Декторі із них згодом приєднуються донаших лав.

«Черешні з коньяком» - звісно типовий роман про любов. Але акцент власне на деталях. Це авторський стиль чи продумана інтрига для читача?

Найцікавіше завжди криється у деталях. І чи це“Черешні з коньком”, а чи “Любові полум’я” - діаметрально протилежний за настроєм і стилем роман, увага читача має зосереджуватися на незначних, на перший погляд, дрібничках. Письменник малює портрети своїх героїв так, як добрий психолог бачить свого пацієнта наскрізь у його розповідях.Ускладнюються взаємозв'язки між окремими типами деталей: посмішка або грізний блискавичний погляд, або грім, будь-що з того,що зявляється на сторінках книги має особливу вагу і не є зайвим. Таким чином,підвищуються зображально-виражальні якості деталі, насиченість її ідейно-художнім смислом. Це дає можливість глибше, ймовірніше пережити прочитане.

Герої роману видумані чи мають реальних прототипів? Були ситуації, коли Ваші знайомі впізнавали себе у Ваших текстах?

Я зазначила на початку книги, що усі історії та герої вигадані. Аби не образити нікого, хто б не хотів бути впізнаваним. Насправді, прототипи героїв цілком реальні, тільки імена не відповідають реальним. Усе написане про людей мені знайомих і незнайомих, але цікаві факти із життя яких я дізналася від їхніх близьких родичів. Книга містить кілька епізодів із життя за кордоном наших співвітчизників. Це дуже нетривіальні, цікаві сюжетні лінії, які велетенів основну канву твору. Адже ми потрапили в незвичні для нас історико-політичні умови і те, як українці пристосовуються до них, у які неординарні ситуації потрапляють, як змінюються їхні цінності і світосприйняття писати неймовірно цікаво.

Так видається, що Олена схожа на Вас. В чому найбільша схожість? Чим із власних рис, досягнень чи «мінусів» Ви б ніколи не наділили котрусь зі своїх героїнь?

Ха-ха! Олена змальована з прототипа, з яким насправді сталася ця історія. Але не до кінця так, як це є у романі. Згадайте Гоголя, з якою любов’ю він описує кожного свого героя – негативний він чи позитивний, Микола Васильович любить їх усіх! Кожен автор пропускає через себе кожного свого героя.Усі вони містять його часточку. Адже ми дивимося на світ лише своїми очима і тільки на крихту можемо зрозуміти іншу точку зору, яка, до прикладу, не співпадає з нашою. Частіше ми погоджуємося її просто прийняти, аніж зрозуміти. Щодо власних недоліків,то ніхто з нас не є досконалий. Я в тому ж числі. Але одна дуже противна і вельми поширена серед людей вада менітеж притаманна, борюся з нею протилежним. І результат мені подобається. Про людину, яка не бореться з цією рисою писати не цікаво, і я не пишу.

Яка з ключових проблем роману ближча Вам як автору? Ви пережили котрусь із них особисто чи це добрий намір наштовхнути читача на роздуми і вірний вибір?

Гарне запитання. Так, я трохи фаталістка і в більшій мірі глобалістка. Мені набагато цікавіші проблеми навіть не світового масштабу, а те, що призводить до дисбалансів і катаклізмів у житті соціуму. І я про це пишу, кожен читач проходить через ці акценти у моїх романах. Поки намагаюся робити це дуже обережно. Аби не залякати читача своїми умодомислами і колупаннями у моральності наших вчинків, не відлякати серйозністю і,на перший погляд, відірваністю від особистих проблем кожного.Адже нам складно сприйняти те, що ми живемо в одній екосистемі, більше того, ми напряму пов’язані з космосом, з далекими зірками і планетами. Фундаментальну роль у нашому житті відіграє фізика. А ми переконані, що це нудна наука. Треба про це писати цікаво і поступово, занурюючи у цікавенний світ непізнаного, що напряму пов’язаний з нашим життям. Інакше, хто мене буде читати?! А от на презентаціях я із задоволеннямспілкуюся про це і пояснюю як легко і органічно вплітається любов у фізику… Відчуваю посмішку на вашому обличчі.

Власне про вибір. Ви навмисно поставили кожного з героїв роману перед вибором чи так склалося в ході сюжету?

Це не я. Ми кожної миті робимо вибір. Знову ж таки, фізики кажуть, що існують усі можливі і зовсім неймовірні варіанти реальності. Тому не треба лякатися робити вибір. Це ще один крок, який наближає до розуміння себе і цього світу. А завдання літератури якраз і ставити ці запитання.

Попри те, що головна героїня Олена вперто досягає успіхів і цілей, все ж справжнім героєм у романі стає Олег. Чому так?

Спочатку було інакше. Я переписувала його у фіналі. Він мудрий і уважний. Кожен такий чоловік так би вчинив. Інша справа, що таких небагато. А хіба би ви не бажали відчути таку неймовірну пригоду?!

І звісно, про плани. Дотримаєтеся традиційної форми чи вдастеся до творчих експериментів?

Кожен новий роман – це новий виклик. І я його із задоволенням приймаю.

Івано-Франківськ Івано-Франківськіновини черешні коньяк любов роман ніка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
60 переглядів у липні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Народні звичаї, обряди, свята; самобутні виконавські мистецтва, у тому числі акторська гра, музика, спів, танці; традиційні ремесла — все це нематеріальна культурна спадщина.  Той скарб, який можна втратити у часи промислового прогресу і глобалізації.  Становлення гуцульської кераміки відбувалося у XV ст. і продовжує свій розвиток донині. Найвідомішою стала косівська кераміка, що отримала свою назву від місця її створення — міста Косова (Івано-Франківська...
Суспільство
З газети «Діло» від 18 квітня 1926 року дізнаємося про те, які вина пили у міжвоєнній Галичині і скільки вони коштували. Про це читаємо на сайті м. Івано-Франківська 0342.ua. Отже, угорські білі вина за ¾ літра: саморобне 1912 року розливу – 6 зл. 20 сот., 1920 року розливу  – 5 зол.; шато – 6 зол.; бельведер – 5 зол.; рислінг – 6 зол. 50 сот.; токай солодке за півлітра – 12 золотих. Червоні вина за ¾ літра: дальматійське – 6 зол.; шато – 6 зол.; маляга іс...
Суспільство
Одна мама, троє діток. Донечка - дитина з інвалідністю. Родина проживає в Івано - Франківську.  В 2016 році у жінки помер чоловік, батько трьох дітей, і від тоді, сльози з очей жінки не щезають.  Волонтери розповідають, що донечка Сюзанна має інвалідність, врождена анамолія головного мозку, вона не розмовляє, має часті епілептичні приступи, судоми ( 15 і більше в день...), дитина постійно в памперсах. На вулицю мама не виходить місяцями, через приступи дон...
Пригоди
Сьогодні, 22 липня, близько 19:30 в Угриневі сталася ДТП. Про це повідомляють очевидці в телеграм-каналі “Франківськ 112“. Як передає кореспондент Фіртки, неподалік магазину "Тростянецький" у напрямку Івано-Франківська не розминулися мікроавтобус марки "Фольцваген", автомобіль"ДЕО Ланос" та скутер. На скутері перебували двоє підлітків. Одиного із молодиків внаслідок аварії відкинуло на узбіччя, проте він зміг рухатися. Інший - опинився на дорозі - без св...
Екологія
Про це у мережі Facebook повідомив активіст Василь Абрамів. У пресслужбі екоінспекції підтвердили факт не допуску і додали, таке відбувається не вперше. Так, у жовтні 2017 року інспекцію також не допустили до планової перевірки, пише “Галка” “І, на жаль, це сталося вже після того, як сформувався план на 2018 рік (план в екоінспекції формують у серпні-вересні). Тому ми не встигли включити їх до списку перевірок на наступний рік, тож перевірку запланувал...
Суспільство
Полювання наприкінці позаминулого сторіччя не відрізнялося гуманним ставленням до братів наших менших. Як проводили своє дозвілля аристократи або заробляли на життя гуцули? Ретро-світлини було оприлюднено у Фейсбук-спільноті Старі світлини Карпат: Біля Рахова Біля Підполоззя Біля Рахова Свалява Буковина Горгани Читайте також: Оприлюднено світлини першого антирадянського мітингу в Івано-Франківську. ФОТО
Суспільство
Сьогодні в облдержадміністрації відбулася зустріч в. о. голови облдержадміністрації Марії Савки з делегацією німецького Червоного Хреста міста Дахау. Під час зустрічі обговорювалося ряд важливих питань, а саме, оснащення закладів паліативної допомоги та підтримки і навчання патронатних сестер області, інформує ІФ ОДА. Зокрема, Марія Савка привітала гостей на прикарпатській землі, висловивши подяку, та зазначила, що саме завдяки підписанні угоди у 1991 році...
Кримінал
Протягом дня волевиявлення громадян поліцією Івано-Франківщини зареєстровано 31 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Про це повідомляють у прес-службі поліції. Складено 2 адміністративних протоколи, за 2 фактами розпочаті кримінальні провадження. Так, Івано-Франківським відділом поліції зареєстрований факт, про те, що на одній із виборчих дільниць обласного центру виявлено протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів...
Пригоди
Ввечері, 21 липня, у селі Борщів Снятинського району 14-річний житель села Замулинці Коломийського району купався у річці Прут. Хлопчик стрибнув у воду і зник з поля зору. Як згодом стало відомо, його підхопила підводна течія. Пізніше поліція Івано-Франківської області повідомила подробиці загибелі підлітка. Пошуки хлопця розпочадися ще вчора, та через темряву пошукові роботи призупинили і продовжили сьогодні з п’ятої ранку. О 08:15 рятувальники виявили ті...