21:50, 23 серпня 2017 р.
Фахова оцінка роздержавлення комунальної преси від франківських медіа-експертів. ФОТО. ВІДЕО
В Україні увійшов у силу процес роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ. Медійники відзначають, що на сьогодні є лише окремі приклади успішно завершених процедур перереєстрації. На Прикарпатті таких видань є вже декілька.
Раніше до цієї теми зверталися наші журналісти, спілкуючись із головним редактором газети "Галичина" Петром Парипою
Тоді Парипа зазначив, що цього закону газетярі чекали близько 15 років.
"Це нагадує мені задавнену хворобу: чим довше з нею тягнути, тим складніше лікування"
Роздержавлення преси треба було проводити ще в 90-х роках, і нині газетярі мали б із цим чистий спокій. Не знаю, чи була б нинішня преса в більш успішному стані, ніж вона є, але, думаю, все було б для неї простіше, ніж це є в нинішніх дуже складних економічних умовах, говорить п.Петро під час інтерв'ю.
Як на мене, чинний закон про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ є досить сирим, у ньому нечітко розписано етапи реформування, не зовсім зрозуміло, що і коли робити, як скажімо, під час другого етапу реформування. Але попри це треба виконувати закон і готуватися, щоб із 2019 року почати життя у форматі вільного фінансового «плавання».
Падіння гривні потягло за собою подорожчання друку газет, пошта на 40 % підняла свої послуги, тому, приміром, «Галичині» довелося піти на таке непопулярне рішення, як перейти на дворазовий випуск газети замість триразового на тиждень, говорить Парипа.
Днями журналісти ОТБ "Галичина" обговорили реформу із франківськими фахівцями в медіа-справі.
"В 98-му році ця тема була піднята. Всі чиновники, вся влада, яка приходить кричить про те, що вони за роздержавлення, але як тільки приходить до влади, то вже хоче мати ручне телебачення, газету, радіо", - коментує нововведення медіа-експертІван Вовк
Світлина від Ivan Vovk.
Першим виданням на Прикарпатті, яке отримало нові документи на роздержавлення стала снятинська газета "Голос Покуття", другими газета "Галицьке слово".
Редактор "Галицького слова" Володимир Теслюк розповів, що найважче дались перемовини з колективом.
Світлина від Володимира Теслюка.
"Колективу було важко йти в пілотний проект, але потім після кількох переговорів все таки зрозуміли, що нема куди діватися. Треба шукати нові джерела фінансування, підвищувати передплату, заохочувати до передплати людей", говорить Теслюк
Детальніше про це дивіться у відеосюжеті ОТБ "Галичина":
Читайте також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:26, 9 грудня
1
11:13, 10 грудня
live comments feed...