16:10, 20 вересня 2017 р.
Івано-Франківськ — одне з найсприятливіших міст для ведення бізнесу. ІНФОГРАФІКА
Місто Івано-Франківськ зайняло 3 місце згідно результатів дослідження Офісу ефективного регулювання спільно зі Спілкою українських підприємців в результаті якого було сформовано рейтинг українських міст "Regional Doing Business".
Пов’язане зображення
REGIONAL DOING BUSINESS
Стабільний розвиток великого, малого, а головне середнього бізнесу в Україні є запорукою становлення конкурентоспроможної економіки, що є основою успішного суспільства. Для цього необхідний сприятливий діловий клімат. А він, не в останню чергу, виражається у витратах на бюрократичні процедури, які необхідні для реєстрації та успішного функціонування підприємств.
ОФІС ЕФЕКТИВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ та СПІЛКА УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ перевірила легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України і на основі цього аналізу склала рейтинг «Regional Doing Business».
Основою даного дослідження стала методологія Світового банку. Для першого дослідження було взято П’ЯТЬ НАПРЯМКІВ ВЗАЄМОДІЇ ПІДПРИЄМЦІВ З МІСЦЕВИМИ ОРГАНАМИ ВЛАДИ, а саме:
- сплата місцевих податків;
- створення підприємства;
- одержання дозволів на будівництво;
- оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості;
- приєднання до електромережі.
Основними критеріями оцінювання стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість «візитів» до органів державної/місцевої влади.
Оцінювались обласні центри та місто Київ, за виключенням АРК Крим та міста Севастополь.
За результатами рейтингу Суми показали найкращий серед усіх обласних центрів діловий клімат, набравши 107 балів з 171 можливих.
Аутсайдерами рейтингу стали Чернігів, Херсон та Сєвєродонецьк, набравши 81, 79 та 75 балів відповідно.
У цих містах наявний найнесприятливіший клімат серед усіх обласних центрів для ведення підприємницької діяльності. Систематичним недоліком майже всіх обласних центрів є байдужість до грошей та часу, які витрачають підприємці на проходження офіційних процедур.
Наприклад, ставка єдиного податку для другої групи платників за останній рік зросла на 132% до 640 гривень через підвищення мінімальної заробітної плати. У зв’язку з цим лише декілька обласних центрів знизили ставку податку.
Лідерами в цьому випадку стали Суми, Харків і Одеса, які знизили ставку податку до 10% з загальноприйнятих 20%. Це дозволило зменшити податковий тиск для даної групи підприємців вдвічі.
Не менш прикрим випадком є «тяглість» у часі офіційних процедур, що може слугувати не меншим джерелом збитків для бізнесу, аніж гроші. Наприклад, в Одесі оформити земельну ділянку під об’єктом нерухомості в середньому можна за 225 днів, а у Вінниці ті самі процедури займають в середньому лише 93 дні. У Херсоні ви будете одержувати дозволи на будівництво в середньому 147 днів, у той час як у Одесі лише 68 днів.
Така «тяглість» створює найнесприятливіші умови для інвестицій, а інколи і прямо перетворюється у знак «стоп» для підприємців. Загалом дослідження виявило політичну волю до покращення бізнес-клімату у більшості обласних центрів, однак відсутність сталого діалогу з бізнесом та слабке інформування про кращі практики залишають бізнес-клімат в Україні у кепському стані.
Офіс ефективного регулювання розробив платформу regulation.gov.ua, яка надає органам влади можливість планувати, готувати, обговорювати і відстежувати результативність регуляторних актів на сучасному технологічному рівні, а бізнесу дізнатися в рамках бізнес-кейсів про всі регуляторні процедури, що необхідні для створення успішного підприємства.
Читайте також:Чотири проекти франківських науковців фінансуватиме держава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
18:23, 23 листопада
13
22:24, 1 грудня
2
live comments feed...