• Головна
  • Івано-Франківськ — одне з найсприятливіших міст для ведення бізнесу. ІНФОГРАФІКА
16:10, 20 вересня 2017 р.

Івано-Франківськ — одне з найсприятливіших міст для ведення бізнесу. ІНФОГРАФІКА

Місто Івано-Франківськ зайняло 3 місце згідно результатів дослідження Офісу ефективного регулювання спільно зі Спілкою українських підприємців в результаті якого було сформовано рейтинг українських міст "Regional Doing Business".

Пов’язане зображення

Пов’язане зображення

REGIONAL DOING BUSINESS

Стабільний розвиток великого, малого, а головне середнього бізнесу в Україні є запорукою становлення конкурентоспроможної економіки, що є основою успішного суспільства. Для цього необхідний сприятливий діловий клімат. А він, не в останню чергу, виражається у витратах на бюрократичні процедури, які необхідні для реєстрації та успішного функціонування підприємств.

ОФІС ЕФЕКТИВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ та СПІЛКА УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ перевірила легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України і на основі цього аналізу склала рейтинг «Regional Doing Business».

Основою даного дослідження стала методологія Світового банку. Для першого дослідження було взято П’ЯТЬ НАПРЯМКІВ ВЗАЄМОДІЇ ПІДПРИЄМЦІВ З МІСЦЕВИМИ ОРГАНАМИ ВЛАДИ, а саме:

  • сплата місцевих податків;
  • створення підприємства;
  • одержання дозволів на будівництво;
  • оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості;
  • приєднання до електромережі.
Івано-Франківськ — одне з найсприятливіших міст для ведення бізнесу. ІНФОГРАФІКА, фото-2
Івано-Франківськ — одне з найсприятливіших міст для ведення бізнесу. ІНФОГРАФІКА, фото-3

Основними критеріями оцінювання стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість «візитів» до органів державної/місцевої влади.

Оцінювались обласні центри та місто Київ, за виключенням АРК Крим та міста Севастополь.

За результатами рейтингу Суми показали найкращий серед усіх обласних центрів діловий клімат, набравши 107 балів з 171 можливих.

Аутсайдерами рейтингу стали Чернігів, Херсон та Сєвєродонецьк, набравши 81, 79 та 75 балів відповідно.

У цих містах наявний найнесприятливіший клімат серед усіх обласних центрів для ведення підприємницької діяльності. Систематичним недоліком майже всіх обласних центрів є байдужість до грошей та часу, які витрачають підприємці на проходження офіційних процедур.

Наприклад, ставка єдиного податку для другої групи платників за останній рік зросла на 132% до 640 гривень через  підвищення мінімальної заробітної плати. У зв’язку з цим лише декілька обласних центрів знизили ставку податку.

Лідерами в цьому випадку стали Суми, Харків і Одеса, які знизили ставку податку до 10% з загальноприйнятих 20%. Це дозволило зменшити податковий тиск для даної групи підприємців вдвічі.

Не менш прикрим випадком є «тяглість» у часі офіційних процедур, що може слугувати не меншим джерелом збитків для бізнесу, аніж гроші. Наприклад, в Одесі оформити земельну ділянку під об’єктом нерухомості в середньому можна за 225 днів, а у Вінниці ті самі процедури займають в середньому лише 93 дні. У Херсоні ви будете одержувати дозволи на будівництво в середньому 147 днів, у той час як у Одесі лише 68 днів.

Івано-Франківськ — одне з найсприятливіших міст для ведення бізнесу. ІНФОГРАФІКА, фото-4
Івано-Франківськ — одне з найсприятливіших міст для ведення бізнесу. ІНФОГРАФІКА, фото-5

Така «тяглість» створює найнесприятливіші умови для інвестицій, а інколи і прямо перетворюється у знак «стоп» для підприємців. Загалом дослідження виявило політичну волю до покращення бізнес-клімату у більшості обласних центрів, однак відсутність сталого діалогу з бізнесом та слабке інформування про кращі практики залишають бізнес-клімат в Україні у кепському стані.

Офіс ефективного регулювання розробив платформу regulation.gov.ua, яка надає органам влади можливість планувати, готувати, обговорювати і відстежувати результативність регуляторних актів на сучасному технологічному рівні, а бізнесу дізнатися в рамках бізнес-кейсів про всі регуляторні процедури, що необхідні для створення успішного підприємства.

 Читайте також:Чотири проекти франківських науковців фінансуватиме держава

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #бізнес #рейтинг #умови
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...