• Головна
  • За розкладом: щоб кава була корисною
07:20, 4 жовтня 2017 р.

За розкладом: щоб кава була корисною

Восени каву п’ють і палкі кавомани, і навіть ті, хто не є прихильником: для того, щоб зігрітися і щоб здолати сезонну сонливість. Проте, це – специфічний напій, і, якщо вживати його нераціонально, може спричинити шкоду.

Тож, як пити каву правильно?

Ранок. Найефективніше кава «працює» в ранкові години, а саме з 10 до 11 ранку. Випивши каву в цьому проміжку, ви:

– Підвищите працездатність. Кофеїн викликає потужний викид адреналіну в кров. Тому, випивши горнятко кави, ви станете набагато продуктивнішими. Ефект збережеться на кілька годин, до обіду. Але кавою не варто зловживати, оскільки у великих кількостях вона викличе прискорене серцебиття і головний біль.

За розкладом: щоб кава була корисною, фото-1

– Поліпшите пам’ять завдяки невеликій кількості кофеїну. Наприклад, прослухавши якийсь новий матеріал, випийте горня кави – і  краще засвоїте нову інформацію. Слід пам’ятати, що такий ефект можливий лише для короткотермінової пам’яті.

День. Найбільш корисним вживання кави є у період із 13:30 до 14:00. Саме в цей період рівень кортизолу в крові зменшується, через це знижується уважність і зосередженість. Споживання кави викличе викид нової порції кортизолу. І ви:

– Припините засинати на ходу. Кофеїн блокує дію аденозину – речовини, що викликає сонливість. Зазвичай денний пік стану сонливості припадає саме на 14:00. Потрапляючи в організм, кофеїн починає «працювати», і вже через 30-60 хвилин ви відчуєте, що сонливість відступила.

За розкладом: щоб кава була корисною, фото-2

– Активізуєте увагу. Те, що горня кави допомагає сконцентруватися, ми знаємо давно. А ось вчені довели, що помірне споживання кофеїну допомагає точніше вирішувати завдання. Крім того, кофеїн прискорює швидкість реакцій і засвоюваність нової інформації.

Вечір. Після 16:00 кава просто протипоказана, оскільки збудлива дія, яку вона чинить на нервову систему, триває досить довго. Випивши ввечері горнятко кави,буде важко заснути чи погіршиться якість сну.

За розкладом: щоб кава була корисною, фото-3

Добова норма споживання кави не повинна перевищувати 400 мг. Якщо п’єте більше, ризикуєте отримати проблеми: безсоння, тахікардію, мігрень, підвищений тиск і проблеми шлунково-кишкового тракту.

Читайте також:

Три осінні продукти, як допомагають схуднути

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #кава #осінь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...