• Головна
  • У повітрі над Україною фіксують радіоізотоп Рутенію
19:20, 7 жовтня 2017 р.

У повітрі над Україною фіксують радіоізотоп Рутенію

Останні кілька днів вимірювальні комплекси АЕС України АСКРО (автоматична система контролю радіаційної обстановки), українського гідрометеорологічного центру та спеціалізованими підрозділами радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії, Франції фіксували у повітрі радіоізотоп Рутенію «Рутеній-106» у вигляді аерозолю.

Про це йдеться у повідомленні ДП "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки".

Концентрація у Києві становить 1-2,2 мБк/м куб. Допустима концентрація даного ізотопу складає 500 мБк/м куб .  Це - суттєво нижче від допустимого рівня, хоча при нормальних умовах даний ізотоп не фіксується взагалі. 

Рутеній-106 використовують при лікуванні онкозахворювань очей. Також його застосовують як еталонне джерело при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників. За радіотоксичністю перебуває в одному ряді з Цезієм-137.

Можна стверджувати, що подія не пов’язана із роботою АЕС України, оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС, реєструвалися б у, першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що наразі не фіксується.

Наразі ситуацію можна назвати контрольованою, але такою, що вимагає проведення масштабних досліджень з залученням спеціалізованих підрозділів радіаційної безпеки. На думку експертів, вплив на здоров’я українців даного інциденту можна вважати мінімальним.

Довідково. Рутеній - метал сріблястого кольору, належить до платинових металів. Дуже інертний метал, який не розчиняється у кислотах. Разом з тим утворює ряд металоорганічних з'єднань і є активним каталізатором.

Читайте також:

У Косові не стало місця для сміття: вивезли в Городенку. ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #повітря #екологія #радіація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...