• Головна
  • Гуцульщина присуджує найвищі премії
10:38, 11 жовтня 2017 р.

Гуцульщина присуджує найвищі премії

Стали відомі лауреати Верховинської районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка. Премія є найвищою в районі відзнакою в галузі культури щодо збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, історико-культурної скарбниці предків та популяризації автентики Гуцульщини.

Премія присуджується в трьох номінаціях: "Матеріальна культура гуцулів", "Духовна культура гуцулів"та "Літописання історії Гуцульщини". Відомо, що засідання комісії днями провів голова районної ради, голова комісії з присудження премії Іван Шкіндюк.

Гуцульщина присуджує найвищі премії, фото-1

До районної комісії надійшло п’ять подань на здобуття премії у вищевказаних номінаціях наступник кандидатів: видавці "Гуцульського калєндаря": головний редактор 2016 і 2017 років Калина Ватаманюк та упорядник Роман Клим; науковий співробітник історико-краєзнавчого музею Гуцульщини у Верховині Юрій Кречуняк; завідувач музеєм гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика Наталія Гузак; заслужений працівник культури України, керівник ансамблю троїстої музики "Гуцули", власник приватного музею гуцульського побуту та мистецтва "У трембітаря" Микола Ілюк; автор книг, Тлумачного словника гуцульських говірок, редактор 12 номерів журналу "Гуцули і Гуцульщина", колишній редактор косівськоі газети "Гуцульський край"Петро Гавука.

Шляхом голосування комісія визначила лауреатів премії.

1. У номінації "Матеріальна культура гуцулів"– завідувачу музеєм гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика Гузак Наталії Романівні.

2. У номінації "Духовна культура гуцулів"– заслуженому працівнику культури України, керівнику ансамблю троїстої музики "Гуцули", власнику приватного музею гуцульського побуту та мистецтва "У трембітаря"Ілюку Миколі Васильовичу.

3. У номінації "Літописання історії Гуцульщини"– видавцям "Гуцульського калєндаря": головному редактору2016 і 2017 років Ватаманюк Калині Миколаївні та упоряднику Климу Роману Васильовичу.

Лауреати отримають диплом і премію у сумі 10 тисяч гривень.

Комісія вирішила звернутися до голови районної ради Івана Шкіндюка про нагородження подяками і грошовими винагородами ще двох номінантів: старшого наукового співробітника історико-краєзнавчого музею Гуцульщини у Верховині Юрія Кречуняка та автора книг, Тлумачного словника гуцульських говірок, редактора 12 номерів журналу "Гуцули і Гуцульщина", колишнього редактора газети "Гуцульський край" Гавуку Петра Дмитровича.

Комісія вирішила також звернутися до голови районної ради з проханням винести на чергову сесію питання створення Музейної ради.

Читайте також:

Гуцули – на сторінках «National Geographic» - 97. ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #премія #гуцули
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...