• Головна
  • Прикарпатці ознайомлюються з досвідом громадянської освіти у США
15:40, 13 жовтня 2017 р.

Прикарпатці ознайомлюються з досвідом громадянської освіти у США

Група з шести осіб вирушила у Сполучені Штати Америки по програмі «Відкритий світ», що поширюється на Україну з 2003 року і передбачає залучення найбільш активних локальних лідерів. Цього разу тема стосується покращення громадянської освіти у середній школі. Протягом 10 днів основна частина учасників перебуватиме у невеликому місті Лонгмонт, що в штаті Колорадо, і зустрінеться з представниками урядових, освітніх, громадських установ.

Прикарпатці ознайомлюються з досвідом громадянської освіти у США, фото-1

До української групи, над формуванням якої протягом року працювала неурядова організація «Молода Просвіта Прикарпаття», увійшло більшість представників з Івано-Франківщини та двоє з Києва. Крім громадських діячів, є також освітяни.

«Сьогодні був дуже надихаючий перший день, — ділиться враженнями громадська діячка Євгенія Бардяк. — Крім того, що місто Вашингтон викликало неймовірне захоплення, нам ще й вдалося познайомитися та поспілкуватися з представником Конгресу. Такий досвід мотивує і дає впевненість, що ми рухаємося у правильному напрямку».

Попереду делегатів очікує знайомство з національними, штатними, місцевими урядовими системами організації та здійснення громадянської освіти в Сполучених Штатах Америки. Програма доволі насичена. Відбудуться зустрічі з чиновниками, учителями, студентами, учнями, працівниками третього сектору. Крім того, буде нагода дізнатися про процес підготовки педагогів у сфері громадянської освіти, розвитку лідерства. Українцям продемонструють програму неформальної освіти для поширення серед молоді відповідальності та вміння залучати громади до соціальних активностей.

«Мені важливо побачити американські підходи до навчального процесу, методику викладання у школі, а також формування партнеських відносин між педагогом та учнем, залученість батьків. Ще сподіваюсь зрозуміти, яку роль в американському суспільстві відіграє вчитель», — зазначає начальниця відділу освіти Калуської РДА Оксана Савчук.

Приймає делегатів Ротарі клуб Лонгмонта, а номінацію здійснив Ротарі е-КлубУкраїна. За правилами програми, кожен учасник проживатиме у приймаючій родині, аби краще відчути стиль життя звичайних американців.

Читайте також: Франківські студенти зможуть набратися досвіду в доцента з Норвегії. АНОНС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #просвіта #навчання #США
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...