• Головна
  • "Осіннє жнив'я" Володимира Качкана
21:44, 18 жовтня 2017 р.

"Осіннє жнив'я" Володимира Качкана

В обласній бібліотеці Івано-Франківська відбулася зустріч з письменником, науковцем, академіком Володимиром Качканом, в ході якої презентували дві його нові книги.

Творча зустріч «З осіннього жнив’я», а саме так вона була означена, виявилася дуже різноманітною і багатою. Адже Володимир Качкан представив публіці одразу дві свої нові книги – поетичну збірку «Слово: Думки, що образами розцвіли» та ІІ том есеїв «Одкровення». У другій зібрані есеї про відомих людей, які колись жили і які живуть зараз, творячи культурну ауру міста.

"Осіннє жнив'я" Володимира Качкана, фото-1

На запитання, про кого було легше писати письменник відповів:

Коли писав про постаті, які вже є в українській культурі, мені було простіше, адже я не замислювався над їхніми життями, над типами характерів і поведінки. Мене цікавило тільки те, яку культурну спадщину вони залишили по собі. Коли ж говорити про теперішні – В. Дутчак, І. Роп’яник, П. Парипа – треба було зазирнути дуже глибоко. Адже я не беру інтерв’ю, а маю обрости огромом фактів, аби потім, перебираючи велику кількість інформації, вибрати потрібний концепт. Це колосальна дослідницька праця, яка стане фундаментом написаного. Це не художній твір, а розповідь про конкретних людей і, маючи лишень маленький ключик, мені треба добратися до найважливішого.

"Осіннє жнив'я" Володимира Качкана, фото-2

Книги Володимира Качкана означили як людинознавчі, адже в центрі чи не кожного твору стоїтьсь людина, намагання пізнати її глибше, а отже й кожному (і авторові, і читачеві) мати можливість до самопізнання.

Привітати письменника прийшли численні друзі і поціновувачі його таланту. А ще прийшли й ті люди, есеї про яких увійшли в презентовану книгу. Серед них: В. Дутчак (професор), П. Парипа (головний редактор часопису «Галичина»), І. Роп’яник (художник), М. Рожко (ректор Медуніверситету), Є. Крижанівський (академік, професор) та ін. Останній зазначив, що завдяки таким книжкам байдужих стає менше і люди вчаться більше любити свою країну.

"Осіннє жнив'я" Володимира Качкана, фото-3

Привітали Володимира Качкана і високі гості – очільник міста Руслан Марцінків, начальник відділу культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, ректор Медичного університету Микола Рожко та ін. З музично-пісенними привітаннями виступили бард Зоя Слободян, іструнний ансамбль «QuattroCorde», квартет «Коло», Олесь Семчук, Боган Кучер (модератор зустрічі).

"Осіннє жнив'я" Володимира Качкана, фото-4

На завершення слово мав голова обласного осередку НСПУ Євген Баран, який високо оцінив талант Володимира Качкана і його українознавчу та людинознавчу працю, завершивши виступ словами про те, що:

Галицький Гамлет ще чекає свого Шекспіра.

"Осіннє жнив'я" Володимира Качкана, фото-5

Довідка: Володимир Качкан – український учений-історик, теоретик української культури та етнокультури, академік, завідувач кафедри українознавства Державного медичного університету. Автор понад 70 книг.

Читайте також: Нову книгу Марії Ткачівської презентували у Франківську

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВолодимирКачкан #збіркапоезій"Слово" #книга #есеї #Одкровення #українознавство #поезія #презентаціяІвано-Франківськ #творчазустріч
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...