• Головна
  • Чергова ОТГ на Прикарпатті впровадила антикорупційні механізми. ВІДЕО
17:40, 20 жовтня 2017 р.

Чергова ОТГ на Прикарпатті впровадила антикорупційні механізми. ВІДЕО

20 жовтня сесія Старобогородчанської ОТГ прийняла два антикорупційні механізми, розроблені експертами коаліції "За прозорі місцеві бюджети" в рамках проекту "Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах.

007bc5cae4ae4c4cbac79b6565c8be34.jpg

007bc5cae4ae4c4cbac79b6565c8be34.jpg

Відтепер в Старобогородчанській ОТГ діятиме механізм запобігання конфлікту інтересів в раді. Також буде напрацьована антикорупційна програма.

За такі проекти рішення проголосували одноголосно. Нормативні документи розроблені експертами партнерства "За прозорі місцеві бюджети" в рамках проекту "Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах" програми DOBRE. Протягом серпня експерти проекту Віталій Світлик та Віктор Бобиренко працювали з Прикарпатськими ОТГ, роз’яснюючи необхідність впровадження таких норм в громадах.

Також експерти допомагали представникам ОТГ визначитись, які з 10 запропонованих антикорупційних механізмів є пріоритетнішими для їх громади.

“Нами було розроблено 10 проектів рішень, які передбачають впровадження антикорупційних механізмів в ОТГ. Це абсолютно різні норми – від впровадження “Відкритого бюджету” до напрацювання антикорупційної програми”,– розповідає експерт Центру Політичних СтудійВіталій Світлик, – “На тренінгах ми обговорювали і аналізували, які механізми є пріорітетними для окремо взятої ОТГ. Ми пропонуємо починати з тих, які реально можуть запрацювати одразу”.

Заступник сільського голови Старобогородчанської ОТГ Юрій Іванишин пояснив, що серед запропонованих антикорупційних механізмів вибрали два, які, на даний час, є найктуальнішими для громади.

“Положення про запобігання конфлікту інтересів матиме дуже важливе значення для посадових осіб, бо в своїй роботі вони стикаються з різними ситуаціями”, – коментує Іванишин –“Оскільки це село, де є багато родичів, то конфлікт інтересів є досить поширеним явищем”.

Окрім того, було прийняте рішення про впровадження антикорупційної програми. До неї включені заходи з оприлюднення інформації на офіційному сайті, проведенню роз’яснювальної роботи серед працівників, контролю за декларуванням доходів і ввидатків тощо.

“В процесі роботи буде створена антикорупційна рада в нашому ОТГ. Також, за необхідності, ми впровадимо й інші антикорупційні механізми”, – додає заступник голови.


Чергова ОТГ на Прикарпатті впровадила антикорупційні механізми. ВІДЕО, фото-2

Нагадаємо, що 7 вересня антикорупційні механізми впровадила  Білоберізька ОТГ. Там створюється наглядова рада при комунальному підприємстві, налагоджений механізм запобігання конфлікту інтересів та запроваджений відбір посадових осіб в ОТГ на основі конкурсного відбору.

Читайте також: На виборах в ОТГ Прикарпаття виявили кандадидатів-порушників. ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #Богородчани #ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...