• Головна
  • Центру паліативної допомоги в Івано-Франківську – 20
23:06, 20 жовтня 2017 р.

Центру паліативної допомоги в Івано-Франківську – 20

Сьогодні відзначав 20-ту річницю з часу створення Центр паліативної допомоги в м. Івано-Франківську. Урочисті події з нагоди ювілею відбулися в Кафедральному соборі Святого Воскресіння та в Музеї мистецтв Прикарпаття.

Обласний клінічний центр паліативної допомоги створений у 1997 році. Це був другий в Україні хоспіс - стаціонар для надання паліативної допомоги тяжкохворим людям із хронічними невиліковними захворюваннями. В першу чергу для пацієнтів з онкологічними хворобами в термінальному періоді, наприкінці життя.

Центру паліативної допомоги в Івано-Франківську – 20, фото-1

Перший заступник голови облдержадміністрації І. М. Пасічняк наголосив:

Ми були піонерами у цій справі. І хоч паліативна служба вже активно працює в нас 20 років, все одно вона сприймається як щось не зовсім зрозуміле, модерне. Але це є добра практика у світі і ми раді, що ця служба є і в нас. Дякую всім, хто мав причетність до її створення.

Центру паліативної допомоги в Івано-Франківську – 20, фото-2

Лікувальний заклад був створений за підтримки департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації та Обласної Ради. Першими керівником стала Людмила Іванівна Андріїшин. Зараз головним лікарем медичного закладу є Ірина Слугоцька.

Центру паліативної допомоги в Івано-Франківську – 20, фото-3

20 років – це багато чи мало? – роздумує Людмила Андріїшин. – Адже зараз 26 років нашій країні, а нам 20. Кожен день – непростий. Бувають дуже важкі дні, особливо, коли натикаєшся на гранітну стіну. Хочу сказати, що хоспіс – це не тільки пацієнти, це всі ми. Адже ніщо б не відбулося без допомоги медпрацівників. Це люди, які, не думаючи про свої посадові інструкції, намагаються зробити набагато більше. Мені б сьогодні хотілося подякувати дуже багатьом, кожному, хто вносить свою лепту в загальну справу.

Центру паліативної допомоги в Івано-Франківську – 20, фото-4

Під час заходу численними грамотами, подяками та дипломами були нагороджені працівники Центру паліативної допомоги, а також ті, хто постійно підтримують службу.

Після офіційної частини відбувся благодійний аукціон картин, які пожертвували на добру справу понад 20 прикарпатських художників. Виручені кошти підуть на допомогу важкохворим.

Читайте також: Голова облради надаватиме кошти лише онкохворим чи важкохворим

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#паліативнаслужба #Центрпаліативноїслужби #паліативнаслужбаІвано-Франківськ #онкохворі #допомогаважкохворим
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...