• Головна
  • Франківські заклади громадського харчування заплатять до 32х тисяч гривень штрафів за незаконне використання музики
18:30, 23 жовтня 2017 р.

Франківські заклади громадського харчування заплатять до 32х тисяч гривень штрафів за незаконне використання музики

У кількох закладах Івано-Франківська виявили порушення авторських та суміжних прав. Тож кафе та ресторани сплатять штрафи від 15 до 32 тисяч гривень.

Зокрема, незаконно використовували музику закордонних авторів ресторан «Легенда Центр» (найбільший штраф - 32 тисячі гривень), бістро «Десятка», паб «Микулинецький» та популярне на Буковелі кафе «Bugi.L» мають сплатити по 14 500 тис.грн., повідомляє Українська Ліга авторських та суміжних прав.

В жовтні Львівський апеляційний господарський суд виніс низку постанов про стягнення грошової компенсації з популярних кафе та ресторанів Івано-Франківщини за нелегальне використання музики. Таким чином судзадовольнив позови приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами».

У постановах суду зазначено, що у лютому та березні 2016 року представником ОКУАСП була проведена низка контрольних прослуховувань у кафе та ресторанах Івано-Франківська та області.

Перевірка виявила порушення. Зокрема, заклади використовували музику закордонних виконавців:"River flows in you" у виконанні Tim, "Rock around the clock" у виконанні "Bill Haley & His Comets", "Summer" у виконанні Calvin Harris, "When westаndtogether" у виконанні Nickelback та інших.

Під час судових розглядів власники закладів не змогли надати доказів легального використання музики, а саме наявності договору з правовласниками та сплати роялті.

Зауважимо, що мінімальна сума штрафу за нелегальне використання музики складає 10 мінімальних заробітних плат. При визначенні сум компенсацій суд виходить із розмірів мінімальної заробітної плати на момент проведення фіксацій. Тому на сьогодні нелегальне використання музики коштуватиме підприємцям мінімум 32 тисячі гривень.

Як пояснила журналістам сайту 0342 менеджер Української Ліги авторських та суміжних прав Наталя Тесля, замість отримування дозволу від кожного виконавця на використання його музики, підприємцю простіше та вигідніше укласти договір з організацією колективного управління УЛАСП. Цей договір надає право легально використовувати музичні твори з каталогів всіх провідних українських та світових музичних компаній (WarnerMusic, SonyMusic, MoonRecords, «УМИГ Мьюзік» та багато інших), а це мільйони треків різних стилів. Щодо місцевих груп або співаків: закон захищає їхні інтереси у будь-якому випадку:

  • якщо вони передають права на свої твори в управління УЛАСП, юристи організації відстоюють їхні інтереси в суді;
  • якщо угоду на передачу прав в управління не було укладено, музиканти мають самі відслідковувати законність використання своїх пісень та займатися поданням судових позовів.

Втім, порушенням авторських або суміжних прав вважається доведене незаконне використання бодай однієї пісні. Адже якщо зафіксувати всі пісні, що лунають у закладі впродовж дня – виходитимуть багатомільйонні штрафи.

Порушення у франківських закладах говорять про те, що власники не мають жодних дозволів на використання як української так і закордонної музики.

Рішення Господарського суду щодо сплати штрафів були винесені ще в лютому 2017 року. Втім, заклади подавали апеляції. На жаль, поговорити з власниками щодо апеляційних рішень та дізнатися їхню думку щодо цієї ситуації не вдалося.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськновини #штраф #роялті #порушення #авторськіправа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...