Дмитро Карпачов: дитина має точно знати, що ви любите її безумовно і завжди готові допомогти. ФОТО
Днями до Франківська завітав відомий психолог та телеведучий Дмитро Карпачов. Він поспілкувався з прикарпатцями на тему «Як дати дитині все без грошей і зв’язків». За майже дві години він встиг охопити чимало тем та дати відповідь на безліч запитань глядачів.
Свою лекцію він розпочав з розмови з залом. Цікавий факт: всі хочуть дати своїй дитині ВСЕ, але ніхто не зміг чітко сформулювати, що саме це означає.
«Робити разом уроки – це не про любов. Всюди де є сльози, примус, нерви – це не про любов».
Дмитро Карпачов наголошує: дітей треба не просто любити, їм треба це показувати. Він пропонує таку вправу: написати 21 спосіб, як зробити свою дитину щасливою (обійми, поцілунки, час, проведений разом тощо). В список заносіть всі свої дії та вчинки, після яких ваша дитина відчуває радість.
Перший тиждень ставте в кінця дня галочки навпроти тих способів, які ви використовували протягом дня.
На другий тиждень почніть використовувати способи, навпроти яких немає галочок.
На третій тиждень максимально розширте свій список, допишіть ще щось, що робить вашу дитину щасливою.

Дитина не повинна цілувати бабусю (дідуся, тьотю, дядю), якщо цього не хоче
Другий момент, на якому закцентував увагу психолог – сексуальне виховання й вміння відстояти своє право на тіло. З трьох років необхідно розповідати дитині про будову її тіла, називати всі органи своїми іменами, Розповідати, що ніхто немає права торкатися дитину, якщо вона цього не хоче. Якщо хтось наполягає або просить про щось не говорити батькам – це «погані люди, вороги» - треба обов’язково розповідати батькам. За необхідності кричати. Дитина має знати, що ви завжди встанете на її захист та допоможе, підтримаєте, щоб не сталось.
«І ще є такий момент виховання: старших треба слухатись. Педофіл завжди старше», - підкреслює Дмитро Карпачов.
Для Тетяни, мами двох хлопчиків 5 та 7 років, цей момент став несподіванкою:
«З трьох років починати сексуальне виховання. І називати все своїми іменами. Це складно».

Зачепив Дмитро Карпачов й такі теми як батьківський авторитет і вплив школи на дітей.
«Батьківський авторитет – це встановити чіткі правила й неухильно їх дотримуватись. Якщо ви сказали «сьогодні більше цукерок не буде», значить більше цукерок дитина сьогодні не їсть. Навіть попри істерики», - пояснює психолог.
Якщо часто поступатися дитині у власних заборонах, вона не просто навчиться маніпулювати вами, ви втратите для неї свій авторитет.
Що ж стосується школи: якщо підлітки мають більший вплив на вашу дитину ніж ви, значить час ставити собі питання: «чим я так зіпсував наші стосунки і чому втратив авторитет?».
Розвиваючи цю тему, Дмитро Карпачов заявив, що в питаннях неслухняності повністю на боці дітей:
«Дитина немає бути слухняною. Це зручно батькам. Але слухняна дитина – це дитина, яка виконує все, що їй кажуть. Ким вона буде, коли виросте? Дитина має вміти критично мислити, а не слухатись».
Питань у глядачів було багато. Активну участь в обговореннях брали й чоловіки, яких в залі було близько десяти.
«Мені взагалі подобається Карпачов. Тому що в 9 випадках з 10 він дає чіткі відповіді по суті. І ще я постійно задаюсь питанням, як виховати свого єдиного сина самостійною людиною. Бо так склалося, що він росте трохи балуваною дитиною. І це через це я хочу більше старатися», - пояснює Володимир, тато 13-річного сина свою цікавість до лекції.
Дмитро Карпачов закінчив свою зустріч філософським роздумом над тим, що таке щастя і як дати його дитині:
«Ви можете поділитись з дитиною лише тим, що маєте самі. Якщо ви нещасливі – то й дитині дасте лише знервованість, біль і страждання. Я не знаю, хто має мити посуд і підлогу – але мама має мати час на себе, дітей і бути щасливою».
Читайте також:
На Прикарпатті більше сотні батьків не переймаються вихованням власних дітей
Коментарі