• Головна
  • Виборці Прикарпаття намагаються голосувати без паспортів. ВІДЕО
16:32, 29 жовтня 2017 р.

Виборці Прикарпаття намагаються голосувати без паспортів. ВІДЕО

На Івано-Франківщині ОПОРА фіксує неодноразові спроби проголосувати без паспорта, а також намагання обмежити пересування спостерігачів приміщенням для голосування.

Спостерігач ОПОРИ повідомляє, що на виборчій дільниці №260016, що у селі Дзвиняч (Дзвиняцька ОТГ), виборці намагалися отримати виборчі бюлетені без пред’явлення паспортів, проте після зауваження спостерігача про те, що незаконна видача виборчого бюлетеня є кримінальним правопорушенням, видачі бюлетеня з порушенням закону вдалося запобігти. Аналогічному порушенню вдалося запобігти на виборчих дільницях №260465, що у селі Хімчин (Рожнівська ОТГ) та №260774, що у селі Тязів (Ямницька ОТГ), де також після зауваження спостерігача дільнична виборча комісія відмовила виборцю у видачі бюлетеня без пред’явлення паспорта.

«Видача бюлетеня без пред’явлення виборцем паспорта містить ознаки порушення статті 158-1 Кримінального кодексу України, якою передбачене покарання у вигляді штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Якщо це порушення вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, то покарання передбачено у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років», – зауважує Остап Матківський, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Івано-Франківській області.

Відповідно до частини 7 статті 77 Закону України «Про місцеві вибори» підставою для видачі бюлетеня є наявність виборця у списку виборців та пред’явлення документів, передбачених частиною 2 статті 3 цього Закону, а саме паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Крім того, спостерігач ОПОРИ повідомляє, що на цій виборчій дільниці (№260016, Дзвиняцька ОТГ), виявлено присутність сторонньої особи, яка не є виборцем та не входить до переліку тих осіб, яким Закон дозволяє перебувати у приміщенні для голосування. Після того як спостерігач звернув увагу на цей факт, стороння особа, а саме депутат Івано-Франківської обласної ради Марія Рудик покинула приміщення для голосування.

«Хочу нагадати, що частиною 9 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» не передбачене перебування на засіданнях виборчих комісій та у приміщеннях виборчих дільниць під час голосування депутатів будь-яких рівнів», – підкреслив Остап Матківський, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Івано-Франківській області.

Крім того, на виборчій дільниці №260774, що у селі Тязів (Ямницька ОТГ), члени ДВК намагалися обмежити пересування спостерігачів ОПОРИ приміщенням для голосування через словесні заборони наближатися до членів ДВК та столів для видачі бюлетенів. Утім, після роз’яснення норм закону і та завдяки діям голови ДВК інцидент був вичерпаний.

Нагадаємо, що відповідно до частини 9 статті 66 Закону України «Про місцеві вибори» офіційний спостерігач від громадської організації має право: перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично.

Читайте також:

Прикарпаття: початок роботи виборчих дільниць і перші порушення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськновини #вибори #дільниці #ОТГ #порушення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...