• Головна
  • "Це гра, велика гра, - каже прикарпатець Максим Лисюк про вибори
18:04, 31 жовтня 2017 р.

"Це гра, велика гра, - каже прикарпатець Максим Лисюк про вибори

Нещодавно в Україні відбулися вибори місцевої влади у 201 територіальній громаді. На Івано – Франківщині теж обирали керівників громад у вісьмох населених пунктах.

У "Комітеті виборців України" (КВУ) назвали чотири "головні проблеми" місцевих виборів:

· маніпуляції з визначенням виборчих округів

· неуважність і слабка «виборча» грамотність як виборців, так і членів комісій

· часткове недостатнє фінансування на проведення виборів

· нечітке виборче законодавство

Про це ввечері 30 жовтня розповів у коментарі журналістам 0342 директор КВУ Олексій Кошель, який зазначив, що вибори пройшли, загалом, без особливих порушень.

Подивитися на попередні висновки за результатами спостереженнями ви може подивитися тут

«Я не поділяю думки, що ці вибори – це репетиція до майбутніх президентських чи парламентських. Всі реформи, які неминуче повинні відбуватися в процесі децентралізації, це складні, але потрібні зміни, які повинні вивести українське суспільство на якісно інший рівень життя. А як хотіти: щоб все відбулося просто так? Ясно, що необхідна велика, клопітка робота», - наголосив у коментарі п. Олексій Кошель.

Наша безпосередня розмова з головою Івано-Франківської обласної організації Комітету Виборців України Максимом ЛИСЮКОМ

Кажуть, що загалом під час виборчого процесу зафіксовано чотири випадки підкупу виборців. Чи є такі випадки в нашій області?

По франківських дільницях фактів підкупів виборців не зафіксовано. Є певні зауваження щодо процесу виборів у Ямницькій ОТГ, де відбувалося довезення виборців на дільницю і , як нам повідомили, під час довезення були факти агітації за певного кандидата. Проте, ми такого факту не зафіксували, тому не можемо робити якісь заяви. Порушення відбувалися, в основному, через відсутність паспортів у людей, через видачу, наприклад, виборчих бюлетенів жінкам на прізвище чоловіка або навпаки. Також було порушення, коли кабінка розділена умовно надвоє, а це заважало спостерігачам слідкувати за опусканням та видачею бюлетенів. Наприклад, в Ланчині одна з членів комісії забула нагадати 25 –м виборцям поставити підписи, проте, при перевірці, дані з корінцями талонів співпали, тому інцидент влагоджено. Серед поширених порушень – наявність агітаційних матеріалів у день виборів.

Загалом, дільниці, в основному, всі забезпечені матеріально, ті випадки, коли зникало світло( а таке було), компенсовували автономними ліхтариками, якими було належно забезпечено всі дільниці..Стосовно явки, то найбільша кількість виборців – понад 50 відсотків- у Ямницькій ОТГ, найменша – (не знати чи перетнула 30 відсотковий бар’єр) – у Яблунівській ОТГ.

Як люди взагалі ставляться до цих виборів, чи є острах чи, навпаки, надія на краще?

Загалом, люди не особливо охоче йдуть на вибори, а тим більше на вибори місцевого значення, а тим більше на вибори, які передбачають суттєві зміни. Значною мірою на відвідуваність виборчих дільниць вплинула і погода. Проте, як на мене, основною причиною низьких явок є те, що люди не знають що від них хочуть, люди не вникають в суспільні процеси, не знають і не вивчають програм, які пропонують кандидати…Люди втомлені виборами, але й не мають відповідних знань, щоб грамотно і усвідомлено проголосувати. Дуже мало виборців свідомі тих пропозицій, що декларує кандидат та і навіть держава загалом. Це така наша виборча проблема. Люди мають певний острах перед змінами і йдуть, в основному, бо треба йти – благо, почуття суспільного обов’язку не зникло зовсім.

Як ви дивитеся на процеси децентралізації загалом?

Децентралізація потрібна, адже давно назріла проблема використання бюджетних коштів на місцях, бо на місцях люди краще знають що і скільки їм потрібно, а концентрація коштів у місцевих бюджетах дасть змогу зробити багато речей швидше і якісніше. Громади були прив’язані до районних рад і т.д. і все це нагадувало «совок» - що би ми там не говорили. Але, як завжди, є але…Законодавча база, яка регулює всі ці реформаторські процеси, і сама ще недосконала і людям не особливо відома. Там надто багато невідомих нюансів. От наприклад, стосовно земельних питань незрозуміло: ті землі, які є в оренді на 50 років у місцевих радах – що з цим робити: переукладати договори? Чи розривати? А при розриванні договорів усі процесні видатки ляжуть на плечі ОТГ…

Чи є позитивні приклади створення ОТГ в нашому краї?

Так, можу назвати, наприклад, Печеніжинську ОТГ. Там в штаті вже понад 70 осіб, там уже створено свої місцеві департамент культури, освіти, спорту і там ніяка баба Юстина не бігає з навколишніх сіл в Печеніжин по довідку, бо ці функції, за її запитом, роблять предствники ОТГ.

Чи присутній певний популізм у цих різних виборчих процесах, як Ви думаєте?

Ви таке питаєте очевидне…Само собою, що присутній. Зараз провладна партія робить реформи, якщо вони вдадуться, то ясно, що їхні творці будуть використовувати це і в парламентських, і в президентських виборах…А якщо не вдадуться, то їхні опоненти будуть в один голос старатися: ооось, бачите до чого довели, ми прийдемо і відмінимо все, і буде вам щастя. Взагалі, це гра, велика гра…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #отг #вибори #гра #результати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...