• Головна
  • Сповідь "СТАНу", наляканого та розкритикованого невідомими в чорному.
16:10, 1 листопада 2017 р.

Сповідь "СТАНу", наляканого та розкритикованого невідомими в чорному.

Сьогодні керівний склад громадської організації "СТАН" скликав прес-конференцію, щоб розставити крапки у вирішенні питання про звинувачення їху сепаратизмі, яке їм, на минулому тижні,  пред'явили представники франківських націоналістичних організацій.

фото:Франківчани

Нагадаємо, представники Карпатської Січі та Правого Сектору блокували офіс організації та пред'явили її представникам звинувачення у сепаратизмі, яке грунтувалося на причетності однієї із засновників організації Єлєни Заславської до діяльності так званої ЛНР.

На захист авторитету організації стали Операційна менеджерка ГО "МО "СТАН" Олеся Архіпова, координаторка проекту "Інтеркультурна лабораторія" Ольга Тут, голова правління ГО "МО "СТАН" Ярослав Мінкін. Речники одноголосно заперечили заяви та кожен і своєї сторони представили аргументацію конкретних проблемних питань.

Ярослав Мінкін розповів про те, що йому, насправді, боляче говорити про те, що люди, з якими колись разом боролися за право на життя проукраїнського суспільтва Луганська, раптово змінили свої погляди в протилежно іншу сторону.

"Більше того, після виходу з організації вона погрожувала деяким моїм дівчатам тим, що здасть їх ворожим спецслужбам"

Незважаючи на це, скандальна Заславська до сих пір документально є співзасновниицею організації, проте заморочуватися, щоб це змінити та вилучити її з реєстру вони не мали ані часу, ані бажання. Мінкін наголосив на тому, що їхні дороги розійшлися.

"Зміна документації приверне увагу середовища ЛНР та зайвий раз створить скандал. Ми не хочемо, щоб нашу організацію асоціювали з окупованими територіями", – додав Мінкін.

На питання, чому не створили нову організацію, Мінкін зазначив, що юридичну адресу змінили, але назву вирішили залишити – "щоб не віддавати всі свої попередні проукраїнські надбання у Луганську". Мінкін запевнив, що Олена Заславська, яка сьогодні публічно заявляє про прихильність до "ЛНР", не має жодного впливу на організацію.

Олеся Архіпова почала з того, що бажання займатися громадською роботою в неї з'явилося  після смерті батька, бійця добробату "Донбас". Тоді вона усвідомила, що має, як батько боротися за краще життя.

"3 роки ми менш за все думали про реєстри. Хотіли робити добрі дії, бо всі включились в боротьбу.

Дівчина приєдналася до "СТАНу" , коли переїхала до Івано-Франківська. Організовує  соціальні акції, спрямовані на розвиток міжнаціонального порозуміння, зокрема польсько-українського діалогу. Нещодавно вона проходила курс у Вашингтоні, де вивчала, як працює "низова демократія".

"Ми робимо все, для того, щоб розвивати низову демократію і дати право голосу тим, в кого це право часто обмежується", – розповіла про головний напрямок своєї діяльності Архіпова.

Архіпова жаліється, що молоді люди в балаклавах та чорному одязі  налякали її.

"Під будинком були активісти, працівники СБУ, поліція. Мінкін до них не вийшов, бо працював з дітьми. Він був єдиною дорослою людиною у цій групі. Там проводилася зустріч з африканцями. Я думаю, що коли до вас приходять люди, які надто емоційні, це не надто комфортно... Часто так біля під'їзду колись збиралися в Луганську, Ялті... Без явних ознак, що це громадські організації", – розповіла Архіпова. 

У відповідь на це дехто з представників ЗМі звинуватив СТАНівців у суттєвих опщеннях інформаційної політики, які і стали причиною висновків про їхній авторитет, які склалися в організаторів акції протесту.

"Імпулсьивна 20-літня людина зайходить на ваші ресурси, і що вона там бачить "Анархо-терорист. Ідеолог безмотивного знищення державних і навчальних закладів", як ви це поясните? яких висновків про себе ви хочете досягнути?

Зауважимо, пряму можливість, щоб відкрито спростувати будь-яку дескридетивну інформацію у свій бік Мінкін опустив ще під час акції, адже так і не вийшов, щоб порозмовляти із протестувальниками, що личило б зробити голові правління.

Десь аналогічно повелись і самі активісти націоналістичних організації, адже незважаючи на запрошення, вони не прийшли на прес-конференцію, щоб відкрито обговорити свої звинувачення та вступити в конструктивний діалог.

Читайте також: Франківські націоналісти пікетували місцевих сепаратистів. ФОТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #СТАН #КарпатськаСіч #сепаратизм
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...