• Головна
  • Яке місце у Франківську збирає найбільше відвідувачів? ФОТО. ВІДЕО
18:45, 3 листопада 2017 р.

Яке місце у Франківську збирає найбільше відвідувачів? ФОТО. ВІДЕО

 В Івано-Франківську жити, без сумніву, класно. Наше місто яскраве,  воно щодня стає цікавішим та комфортнішим для життя, тільки тут є безліч платформ для саморозвитку, в ньому щодня заявляють про себе десятки талановитих людей...Проте, є й інша сторона.

З Приходом в Україну безвізового режиму, українців одразу ж зловила біометрична лихоманка. Всі й кожен миттю зірвалися, щоб здобути собі такий очікуваний біометричний квиток до Європи. Франківці - не виключення.

Тепер місцем, яке щодня збирає найбільше відвідувачів, без сумніву став місцевий ЦНАП. Безвіз потягнув за собою кілометрові черги та численні скарги і конфлікти від замовників документа.

23201576_1972374019647931_1217789663_n.jpg?oh=8100d5c034cdcc58832e28d62bc23f1f&oe=59FE65A3

23201576_1972374019647931_1217789663_n.jpg?oh=8100d5c034cdcc58832e28d62bc23f1f&oe=59FE65A3

Пристрасті за паспортом

Спочатку процес отримання закордонного біометричного паспорта передбачав реєстрацію в онлайн-черзі на сайті Державної міграційної служби, вибір часу та відділення ДМС або центру надання адміністративних послуг, в яке треба принести документи для подання на паспорт і запис. Або ж людина мала прийти до відділень міграційної служби або одного з ЦНАП та вистояти «живу» чергу там. Після подання документів, паспорт мають видати через сім робочих днів (якщо терміново) або 20 днів.

На даний момент запис до електронної черги скасовано.  

«Живі» черги у відділеннях міграційної служби та центрах адмінпослуг викликають панічні атаки в більшості українців. Попит на біометричні паспорти спричинив таке абсурдне явище, як «черга на чергу». Тобто, аби потрапити до списку тих, хто подає свої документи до держустанови, треба пройти ще одну чергу, щоб отримати талон.

З іншого боку, таким чином система значно спростилася, адже є лише одна жива черга. Після отримання талона на людину лягає особиста відповідальність - прослідкувати свою чергу. Якщо опустиш, то механізм починається заново.

«Пояснити, чому утворюються живі черги важко, адже зі сторони структури, система досить нормальна, тому що тобі не обов'язково приходити щодня зранку, щоб подивитися, скільки людей пройшло в черзі. Ти можеш просто прийти в обід, коли вивішують число черги, й подивитися приблизне число свооєї черги. Тож, навіть не знаю, як наявну систему можна удосконалити», - говорить один із очікуючих в черзі франківців.

"В принципі, все досить культурно, адже ти сам контролюєш свою чергу і, якщо ти прогавив її, ти сам у цьому винен і мусиш знати, що треба реєструватися спочатку, тому що не може бути такого, щоб хтось пройшов замість когось іншого. І ти сам відповідаєш за свою чергу

Врешті, подавши документи на друк паспорта, терміни отримання біометрики треба множити щонайменше на два, говорять навіть працівники міграційної служби.

Де відбувається затримка?

Єдине місце, де друкують біометричні паспорти в Україні – це державне підприємство поліграфічний комбінат «Україна». Сьогодні в Україні друкують щодня близько 23 тис. паспортів, тому на комбінаті  фактично не встигають обробити всі замовлення у зазначений термін.

На сайті комбінату також повідомляється, що «сьогодні ПК «Україна» спільно з Міністерством економічного розвитку й торгівлі докладає максимальних зусиль щодо придбання додаткового обладнання з випуску паспортів громадянина України для виїзду за кордон із безконтактним електронним носієм», це має пришвидшити друк паспортів та зменшити затримку у їх видачі.

Слід зауважити, що станом на 5 липня 2017 року в Україні оформили вже понад 4 млн біометричних паспортів для виїзду за кордон. Із них майже 1,7 млн оформлено 2017 року.

Читайте також:

В Івано-Фраківському ЦНАПі люди б'ються за біометричний паспорт. Отакий безвіз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #паспорт #ЦНАП #документи #черга
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...