• Головна
  • Франківська акторка Галина Баранкевич: «Мою бабусю вивозили в товарних вагонах, коли...» ФОТО. ВІДЕО
18:01, 6 листопада 2017 р.

Франківська акторка Галина Баранкевич: «Мою бабусю вивозили в товарних вагонах, коли...» ФОТО. ВІДЕО

Вже за кілька днів на франківського глядача чекає яскраве та колоритне дійство. На сцені франківського театру відбудеться подія, яка заставить присутніх поринути далеко від міського хаосу в світ магічної Лемківщини.

9 листопада Івано-Франківський драматичний театр презентує драма-концерт лемківської пісні «Вигнані з раю»Галини Баранкевич , приурочений 70-й річниці операції «Вісла».

Франківська акторка Галина Баранкевич: «Мою бабусю вивозили в товарних вагонах, коли...»   ФОТО. ВІДЕО, фото-1

 Як і обіцяв Ростислав Держипільський, прес-конференція була не звичайною. До  журналістів театрали вийшли, виконуючи автентичну лемківську пісню «Душко моя…»

Спочатку була ідея грати концерт у палаці Потоцьких. Проте, через певні моменти цю ідею довелось відкласти до кращих часів. Є надія, що ідею втілять вже навесні.

Франківська акторка Галина Баранкевич: «Мою бабусю вивозили в товарних вагонах, коли...»   ФОТО. ВІДЕО, фото-2

"Це прем’єра, але це не концерт, не вистава. Ми самі не знаємо, як ідентифікувати цей жанр, тому вибрали "драма-концерт"... Спочатку ми думали про таку локацію як палац Потоцьких, ідея полягала в тім, щоб інсценізувати історію дівчини-лемкині, розставивши певні смислові та виконавчі акценти в різних кімнатах палацу. Але на часі нам то не вийшло, бо з палацом там, самі знаєте, різні питання власності та інші бюрократичні моменти. Тому ставити Галин проект ми будемо в нас, на сцені драмтеатру.", - додає Ростислав

Сама Галина Баранкевич  теж наголошує на тому, що це не концерт, не вистава, це – драма. Культура лемків, культура її роду і родини  для неї не просто є етнографічним раритетом, це її життя, а пісні Лемківщини – це повітря, на якому зростала і яким дихає.

 Галини Баранкевич та її родини трагедія виселення лемків з їх етнокультурних земель торкнулась безпосередньо. Актриса є спадковою лемкинею, чия сім'я стала жертвою депортації.

"Мою бабусю вивозили в товарних вагонах, коли вона була вагітна п'ятою дитиною"

Спершу альбом "Вигнані з Раю" писався як пам'ять про Галинину родину, однак драма-концерт  як ніколи актуальна в часи війни на сході України, коли переселенці "тиняються" своєю батькіщиною, як колись її родичі. Це чергове застереження, щоб "не дай Бог такі речі в історії нашої нації повторювались".

Франківська акторка Галина Баранкевич: «Мою бабусю вивозили в товарних вагонах, коли...»   ФОТО. ВІДЕО, фото-3
«Цей альбом, цей концерт і цей диск – довгоочікуваний, довговиношуваний проект. Диск, наприклад, я записувала два роки, ще два роки думала, як його практично втілити і гідно представити… Для мене це все надто важливо.  Це не лише популяризація лемківської пісні. Це відтворення і відкриття історії, яка є болюча і для мене,  адже моя бабуся – переселенка, вона пережила ці страхіття переселення, будучи вагітною 5-ю дитиною, її перевозили в цім стані в товарних вагонах, і вона доста натерпілася в житті через це…Тому хочу зробити цей проект пам’яттю про неї та про всіх з мого роду, кого торкнулася ця жахливо несправедлива сторінка. », - розповіла співачка.

Учасники дійства кажуть, що постараються якнайточніше передати атмосферу  та неповторний колорит минулого цього славетного етносу.

Після завершення прес-конференції журналістам сайту 0342.ua вдалось поспікуватися безпосередньо з актрисою Галиною Баранкевич. Жінка розповіла про свою мотивацію до створення цього проекту, розкрила секрет щодо концертних костюмів та поділилася власними думками про "щасливу жінку".

Читайте також: Франківська дизайнерка презентувала нову колекцію на Львівському тижні моди. ФОТО. ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #театр #Вигнанізраю #ГалинаБаранкевич #РостиславДержипільський #лемки #операціяВісла
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...