• Головна
  • Франківський університет увійшов до наукових баз Web of Science та Scopus
09:42, 7 листопада 2017 р.

Франківський університет увійшов до наукових баз Web of Science та Scopus

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу увійшрв ло наукових баз Web of Science та Scopus.

061117.jpg

061117.jpg

Міністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних за кошти держбюджету: 68 вишів –до Scopus і 64 – до Web of Science. До переліку цих закладів входить й Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу(27 – Web of Science та 26 – Scopus).

Щоб відібрати виші та установи, Міністерство провело конкурс за відповідними критеріями:

  • кількість наукових та науково-педагогічних працівників (масштаб закладу);
  • обсяг залучених фінансових ресурсів на наукові дослідження і розробки (активність та мотивація колективу до наукової діяльності);
  • кількість наукових публікацій в Scopus та Web of Science (якість наукових результатів у зрозумілому для світового наукового товариства форматі).

Максимальною була оцінка у 30 балів. Заклади, які одержали 15 балів і більше, а таких було 29, – отримали доступ до обох баз даних. 74 виші одержали доступ до однієї з двох баз.

Директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус зазначив, що у підсумку вдалося охопити майже всю країну, а щоб охопити доступом якнайбільшу кількість науковців, була встановлена особлива умова –

«Установа, що отримала доступ, зобов’язана надавати його у комп’ютерних залах своїх бібліотек всім бажаючим – незалежно від того, які установи та заклади вони представляють».

Крім того, компанії-постачальники послуг Elsevier (Scopus) та Clarivate Analytics (Web of Science) на прохання МОН погодилися проводити в Києві та регіонах семінари й тренінги, щоб підвищити публікаційну активність та якість наукових статей. Вони також впорядкують в базах профілі українських вишів та наукових установ, що дозволить підвищити їхній рейтинг та видимість на світовій науковій карті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #соціальнімережі #навчання #освіта #Scopus
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...