• Головна
  • У Франківську презентували поетичну творчість бойків
17:47, 20 листопада 2017 р.

У Франківську презентували поетичну творчість бойків

В обласній бібліотеці ім. І. Франка презентували антологію творчості прикарпатських поетів, а саме уродженців Бойківщини. На сторінках книги представлено найкращі поетичні зразки авторів цього краю.

Ідея створити антологію «Поезії засвічена зоря» належить Олесю Дяку, поету, барду, який зараз мешкає у Львові, але його коріння глибко вросле у землю Бойківщини. Адже народився у селі Старий Мізунь, що знаходиться в Долинському районі. Саме ця обставина й спонукує його говорити про земляків, а також робити все можливе й неможливе для  популяризації їхньої творчості.

Книга поділена на два розділи - «Шашкевича нащадки і Франка» і «Зродились ми під Ясною горою». У першому розділі зібрана творчість поетів, які є членами Національної Спілки письменників України, у другому – тих, які в силу певних обставин поки що не ввійшли до її лав. Але, як говорить сам упорядник, такий поділ є чисто умовним, адже твори що там, що там вирізняються особливою потужністю.

До слова, Олесь Дяк сам на свій смак упорядкував антологію. Каже, прочитав перед цим дуже багато книг авторів.

Тут є різні поезії, написані тепер, і написані понад п'ятдесят літ тому. Маю за приємність, що на сторінках антології поряд із відомими письменниками ми відкриваємо й нові імена, які є так само своєрідним відкриттям в українській літературі. Скажімо, та ж сама Іванка Юрків, яка нещодавно презентувала в Івано-Франківську свою першу поетичну книжку. Наголошу, що в антологію ввійшло все найкраще, написане нашими краянами.

Високу оцінку виданню дав і голова ІФОО НСПУ Євген Баран, наголосивши на тому, що такі «регіональні антології» дуже потрібні, адже дають можливість не загубитися авторам, які мешкають трохи далі від обласного центру.

Такі антології дають можливість глибше поглянути на цих авторів, закцентувати увагу на певному регіоні. На основі таких видань пізніше можна робити якісь всезагальні антології.

В рамках презентації своїми поетичними рядками поділилися Любомир Михайлів, Оксана Сподар, Іванна Юрків, твори яких представлені на сторінках книги.

За два місяці планується презентувати антологію в семи різних населених пунктах. В Івано-Франківську третя презентація після представлень у Долині та Болехові. Наступним містом, де презентуватимуть поетичну творчість бойків, стане Моршин.

Читайте також: Презентація нової книги Б. Томенчука "Силуети/Постаті"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськіновини #поезіябойків #«Поезіїзасвіченазоря» #ОлесьДяк #антологіяпоетичноїтворчостіБойківщини #Івано-Франківськаобласнабіліотекаім.І.Франка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...