• Головна
  • «Україні потрібен художній серіал про голодомор» , - Ірина Магрицька
17:11, 24 листопада 2017 р.

«Україні потрібен художній серіал про голодомор» , - Ірина Магрицька

Сьогодні, 24 листопада, в Музеї мистецтв Прикарпаття відбувся публічний показ фільму «Голодомор 32-33 років на Луганщині. Закляття безпам’ятства».

Участь у показі взяли автори фільму: громадська активістка Ірина Магрицька та заслужений журналіст України Олександр Крамаренко.

Фільм складається з двох частин : в першій вміщені живі спогади українців, які пережили ці події. Друга – «Як таке могло статися» - документальні записи.

Ініціаторка створення фільму Ірина Магрицька наголошує, що поки ми всі не не знатимемо історії, доти наше суспільство буде залишатися гнилим. Жінка також зауважила, що Україні не вистачає якісного художнього кінематографу, який би відобразив тодішні події.

«Документальні стрічки, які відображають історичне минуле – це добре, але нам потрібні фільми, які допоможуть вийти із цього депресивного стану. Приклад у цьому напряму подають такі розвинені нації, як от євреї. Якщо глянути в інтернеті, то Ізраїль створив сотні художніх фільмів про свої історичн жертви. Вони голокост зробили національною ідеєю. Головні їхні пріоритети - це відродженняч мови й відродження пам’яті. Ці фільми перетворюють людей зі слабких на сильних. Нам потрібен високохудожній серіал», - говорить пані Ірина

Жінка також розповіла, що варто колись Андрій Шептицький у 1933 році написав відозву «Україна в передсмертних судорогах», в якій хотів достукатись до європейців із просьбою про допомогу. Також він звертався до Голлівуду, щоб відзнятии якісний фільм про голодомор.

«Україні потрібен художній серіал про голодомор» , - Ірина Магрицька, фото-1

Ірина Магрицька вважає, що створення якісного історичного кіно стане поштовхом до переродження нації зі слабкої в сильну.

«Думаю, час настав, щоб не Канада робила фільми, а ми самі створювали про себе. Це – ознака цивілізованої нації. Цей фільм має показати кілька родин, які зачепив голодомор і колективізація. Сім’ю сільських активістів, організаторів голодомору, 4 види українців, утворення яких спровокувала тодішня влада: куркулів, підкуркульників, середняків і голодняків. Таке високохудожнє мистецтво перетворить нас на могутню європейську націю»

Трепету переживань під час зустрічі глядачам додала юна талановита вокалістка  Тетяна Мельник. Дівчина виконала українську народну пісню «Летіла зозуля».

Пропонуємо також переглянути вищезгаданий фільм  «Голодомор 32-33 років на Луганщині. Закляття безпам’ятства».

Читайте також: Голодомор влаштували, щоб покарати українців за мову, культуру - прем'єр Канади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #історія #голодомор #кінематограф #геноцид #кіно
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...