11:20, 7 грудня 2017 р.
ПНУ підписав договір про співпрацю з Національним заповідником «Софія Київська»
5 грудня 2017 року в Києві в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулися заходи за участі ректора університету Ігоря Цепенди, генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальської, ректора Київської Богословської православної академії Митрополита Епіфанія, Митрополита Івано-Франківського і Галицького УПЦ КП Іоасафа, науковців Києва.
Відбулося підписання договору про співпрацю між Прикарпатським національним університетом та Національним заповідником "Софія Київська". У рамках цього договору передбачено залучення студентів і викладачів університету до реставраційних робіт, що має велике значення для студентів, які будуть мати можливість разом з визначними реставраторами брати участь в різних проектах і отримувати досвід реставраційної роботи.
У рамках заходів відбулася презентація унікального тритомного видання "Великий Скит в Карпатах" авторського колективу нашого університету під керівництвом доктора історичних наук, професора, декана факультету історії, політології і міжнародних відносин Миколи Васильовича Кугутяка. Це унікальний проект, який розпочинає серію видань про українські духовні центри, українські монастирі. Видання присвячене історії та сьогоденню скитської обителі у Маняві. Науковці працювали над тритомником впродовж 7 років. У ході його підготовки проводилися археологічні розкопки, були виявлені унікальні рукописні пам’ятки. Загалом знайшли 350 документів і матеріалів у 5 країнах світу.
“Перший том “Патерик Скитський. Синодик” містить унікальні українські рукописні пам’ятки, написані скитськими монахами в 17-18 століттях, які увійшли до Патерика Скитського. Їх уперше переклали з церковнослов’янської сучасною українською мовою. До другого тому “Великий Скит у документах і матеріалах XVII-XXI століття” увійшли 274 документи, які розкривають маловивчені або невідомі сторінки історії Великого Скиту. Третій том “Великий Скит у Марковій пустині: український, духовний і культурно-історичний феномен” підготував професор Микола Кугутяк. У монографії на широкій джерельній базі висвітлено особливості виникнення і розвитку Великого Скиту, обставини його ліквідації та відродження.
Книги "Великий Скит у Карпатах" є суспільно-важливим виданням, аналогів яких нема в українському і зарубіжному історіографічному дискурсі. Видання побачило світ завдяки підтримці Митрополита Івано-Франківського і Галицького УПЦ КП Іоасафа, голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, голови обласної ради Олександра Сича, ректора університету, професора Ігоря Цепенди.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:19
18:15
Вчора
Спецтема
Оголошення
11:38, 2 вересня
25
20:42, 5 вересня
24
live comments feed...